• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

***ArChi***  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-11-20, 22:10   

Zewlakow mowil o obronie Czestochowy :P

dr frasunek, jak dla mnie pierwsza polowa byla porownywalna do meczu z Portugalia moze nie ten sam poziom ale napewno nie byla slaba :) druga owszem Polacy slabiej grali bo Belgowie zaczeli lepiej grac ale mecz ogolnie dobry :) jak to Fazi powiedzial: wreszcie przyjemnie sie patrzy na Polakow :)

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-21, 08:22   

***ArChi*** napisał/a:
wreszcie przyjemnie sie patrzy na Polakow

Przyjemnie to się patrzyło podczas meczu z Portugalią, jedyny pozytyw w meczu z Belgią to taki, że wygrali.

Bramkę strzelili po długim podaniu i błędzie obrońcy. Rzeczywiście piękny futbol.

Pierwsze 15 minut tego meczu to jeden z najdłuższych kwadransów w moim życiu...

marian z WPT 

Wysłany: 2006-11-21, 09:37   

Wszak zawsze się liczy końcowy efekt za jakiś czas i tak nikt nie bedzie pamiętał o stylu lecz tylko o wyniku. Wiele razy w historii graliśmy pieknie a przegrywaliśmy. Miejmy nadzieję że kolejne mecze będą kończyły się równie dobrymi wynikami.

fazi  

Wysłany: 2006-11-21, 11:23   

dr frasunek napisał/a:
Przyjemnie to się patrzyło podczas meczu z Portugalią

To był jedyny mecz jaki widziałeś do tej pory? Bo dla mnie mecz z Belgią był dobry, zwłaszcza na tle ostatnich iluśtam lat. Była walka, była ładna braka Matusiaka, który bezbłędnie wykorzystał błąd obrońcy Bayernu do którego (błędu) sam go sprowokował, było dramatycznie pod koniec i wreszcie zwycięstwo - tak to jest dla mnie piękny mecz. Portugalia to zupełnie inna bajka i trzeba być niepoważnym, żeby oczekiwać takiej gry w każdym meczu.

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-21, 19:24   

fazi napisał/a:
i trzeba być niepoważnym, żeby oczekiwać takiej gry w każdym meczu.

Brazylijczycy tak robią i w efekcie to oni wygrali MŚ 5 razy.

marian z WPT napisał/a:
Wszak zawsze się liczy końcowy efekt za jakiś czas i tak nikt nie bedzie pamiętał o stylu lecz tylko o wyniku.

Z taką grą jak w tym meczu możliwe są 2 wyniki: brak awansu do ME albo blamaż na ME.
A jak się będzie ich za taką grę chwalić to się do takiej będą przyzwyczajać.

Ja w każdym razie przestaje oglądać mecze reprezentacji do czasu, aż gra taka jak z Portugalią będzie normą, a nie wypadkiem przy pracy...

fazi  

Wysłany: 2006-11-21, 20:34   

dr frasunek napisał/a:
Brazylijczycy tak robią i w efekcie to oni wygrali MŚ 5 razy.

Chyba jestem jakiś dziwny bo wydaje mi się, że od Brazylii dzieli "mała" przepaść, w każdej kwestii.

Cytat:
A jak się będzie ich za taką grę chwalić to się do takiej będą przyzwyczajać.

Oby. Jak się przyzwyczają do tego poziomu to będzie można myśleć o oczekiwaniu więcej.

Cytat:
Ja w każdym razie przestaje oglądać mecze reprezentacji do czasu, aż gra taka jak z Portugalią będzie normą, a nie wypadkiem przy pracy...

To myślę, że tak w roku 2058 możesz sprawdzić czy to już, pod warunkiem, że zaczną dla nas grać zawodnicy tacy jak dla Portugalii.

Katharsis  

Wysłany: 2006-11-21, 20:40   
   Polecający: Lewiatan

Z meczow polskiej reprezentacji to widzialem tylko mecz... Polska - Niemcy, puchar swiata w pilce noznej ;(
fazi napisał/a:

od Brazylii dzieli "mała" przepaść, w każdej kwestii.

My nie mieszkamy w slumsach, w przeciwienstwie do nich :p

edit: sorry, widzialem jeszcze zawody w... nie wiem, w pilowaniu & rabaniu drzew, sponsorowane przez firme Steehl cz yjakos tak ;p Polska odpadla ;(
Ostatnio zmieniony przez Katharsis 2006-11-21, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  

fazi  

Wysłany: 2006-11-21, 20:42   

Nori napisał/a:
My nie mieszkamy w slumsach, w przeciwienstwie do nich :p

Polemizowałbym. :) Ale chodziło mi o kwestie związane z piłką.

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-21, 20:49   

fazi napisał/a:
Chyba jestem jakiś dziwny bo wydaje mi się, że od Brazylii dzieli "mała" przepaść, w każdej kwestii.

Jeżeli chodzi o piłkę nożną to jest głównie kwestia podejścia. Oni piłkę kochają dbają o jej piękno i w dłuższej perspektywie to daje efekty.
My zaś się cieszymy jak brzydko wygrywamy podczas eliminacji i jak jedziemy na główną imprezę to się okazuje, że nie mamy czego tam szukać.
fazi napisał/a:
Jak się przyzwyczają do tego poziomu

Jak się przyzwyczają to na tym poprzestaną.

fazi napisał/a:
To myślę, że tak w roku 2058

A ja myślę że góra w 2008 już będę piłki nożnej miał dość, bo tendencja jest taka, że ten sport z roku na rok się robi coraz nudniejszy i jak zaczną ładnie grać w 2058 roku to będzie o jakieś pół wieku za późno, abym zaczął ich oglądać.

***ArChi***  

Wysłany: 2006-11-21, 21:02   

no to ja stweirdzam ze jak masz tak nazekac mozesz wogole nie ogladac :) to bedzie Twoje najlepsze wyjscie duzo zrobisz dla spoleczenstwa bo nie beda musieli sluchac badz czytac kolejnego kibica ktory nic tylko nazeka :)

do Brazylii zawsze nam bedzie daleko ale nie tak daleko zeby ich nie ograc :) nawet Brazylia ma slabsze mecze jak np w MS ktore byly w tym roku,

napewno Polacy maja wiecej slabszych meczy ale napewno mecz z Belgia do takich nie nalezal :) a mam nadzieje ze coraz mniej bedzie takich meczy jak z Finlandia :)

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-21, 21:34   

***ArChi*** napisał/a:
no to ja stweirdzam ze jak masz tak nazekac mozesz wogole nie ogladac

Tam od razu stwierdzasz. Zaledwie powtórzyłeś to co ja napisałem. Nic odkrywczego. Sam doszedłem do wniosku, że jak mają tak grać jak w meczu z Belgią, to nie warto tracić czasu.

***ArChi*** napisał/a:
czytac kolejnego kibica ktory nic tylko nazeka

Przecież nie narzekam na mecz z Portugalią...

***ArChi*** napisał/a:
nawet Brazylia ma slabsze mecze jak np w MS ktore byly w tym roku,

Raczej chciałeś napisać, że jak są bez formy to odpadają w "już" w ćwierćfinale MŚ.

fazi  

Wysłany: 2006-11-21, 21:54   

dr frasunek napisał/a:
Jeżeli chodzi o piłkę nożną to jest głównie kwestia podejścia. Oni piłkę kochają dbają o jej piękno i w dłuższej perspektywie to daje efekty.

Pozostaje jeszcze taka drobna kwestia reprezentacji składającej się z reprezentantów najmocniejszych klubów najsilniejszych lig Europy, w której to kwestii troszeczkę odstajemy, ale nie bardzo bo Boruc przecież gra w Celticu (uwaga, ukryty cynizm). Poza tym jak wspomniałeś oni o to wszystko dbają, poza tym mają po prostu w krwi. A my nawet nie dbamy, wręcz przeciwnie - chodzi mi o infrastrukturę, szkolenie młodzieży itp. I dlatego porównywanie i stawianie takich samych wymagań Polsce i Brazylii na dłuższą metę, (nawet za 50 lat) uważam za lekko pomylone.

A ja myślę, że nawet jakby nasi wygrali Euro to byś powiedział że byli do niczego i nie grali jak z Portugalią.

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-21, 22:08   

fazi napisał/a:
Pozostaje jeszcze taka drobna kwestia reprezentacji składającej się z reprezentantów najmocniejszych klubów najsilniejszych lig Europy,

Ale to już skutek tego, że oni kochają piłkę. Prawie każdy od dziecka kopie piłkę to i później wyrastają z tego gwiazdy.
A w Polsce nawet jak już ktoś trenuje piłkę to trenerzy młodzików stawiają na tych co najszybciej wyrastają, bo tacy zapewniają wygrana w młodzieżowych rozgrywkach. No ale w końcu liczy się wynik, a nie styl...

fazi napisał/a:
ale nie bardzo bo Boruc przecież gra w Celticu (uwaga, ukryty cynizm)

Rzeczywiście świetnie ukryłeś ten cynizm, bo aż musiałem sprawdzić w słowniku czy aby to słowo nie zmieniło znaczenia.

fazi napisał/a:
A my nawet nie dbamy, wręcz przeciwnie - chodzi mi o infrastrukturę, szkolenie młodzieży itp. I dlatego porównywanie i stawianie takich samych wymagań Polsce i Brazylii na dłuższą metę, (nawet za 50 lat) uważam za lekko pomylone.

Raczej nie dbamy, bo nie mamy takich samych wymagań...

fazi napisał/a:
A ja myślę, że nawet jakby nasi wygrali Euro to byś powiedział że byli do niczego i nie grali jak z Portugalią.

Wymęczone 1:0 z Belgią to dużo mniej niż wygranie Euro, więc raczej nie masz podstaw do wnioskowania jakbym się zachowywał...

A ja się potrafię cieszyć z tego, że Polacy jeszcze nie stracili seta w Japonii, więc na pewno nie tylko narzekam. Ja po prostu nie chwalę, za byle co.

fazi  

Wysłany: 2006-11-21, 23:08   

Ja nie twierdzę, że liczy się tylko wynik, a nie styl. Twierdzę natomiast, że z Belgią wygraliśmy w dobrym stylu bo chłopaki grali na 100% i to jest właśnie to czego powinniśmy oczekiwać. Dlatego też jestem zadowolony. A Ty nie jesteś, bo nie wygrali 18-0 unosząc się przez cały czas 30cm nad murawą. Chyba masz zbyt wygórowane te wymagania.

Cytat:
Ja po prostu nie chwalę, za byle co.

Widocznie najlepsze wyniki od lat i nadzieja na poprawę nie dla wszystkich są byle czym.

Cytat:
Wymęczone 1:0 z Belgią

Chyba inny mecz oglądaliśmy. Dla mnie to było skromne bo skromne, jednak pewne zwycięstwo Polski.

Cytat:
Rzeczywiście świetnie ukryłeś ten cynizm

masz go m.in. w zdaniu, które zacytowałeś

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-22, 08:28   

fazi napisał/a:
Ja nie twierdzę, że liczy się tylko wynik, a nie styl. Twierdzę natomiast, że z Belgią wygraliśmy w dobrym stylu bo chłopaki grali na 100% i to jest właśnie to czego powinniśmy oczekiwać

A skąd Ty wiesz że grali na 100%? Jak dla mnie to grali ze dwa razy gorzej niż z Portugalią, więc grali góra na 50%.

fazi napisał/a:
Widocznie najlepsze wyniki od lat i nadzieja na poprawę nie dla wszystkich są byle czym.

To wcale nie są najlepsze wyniki od lat, bo zaledwie po 5 meczach stracili prawie tyle samo punktów co przez całe poprzednie eliminacje. To był tylko jeden najlepszy od lat mecz, za który ich chwalę i nic ponadto.

A zamiast nadziei na poprawę to poczekam jednak na poprawę, bo nie uważam nadziei za swoją mamusię.

Odpowiedz do tematu