• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

fazi  

Wysłany: 2006-11-22, 16:41   

Bo widziałem. Bo grali. Na 50% to grali wcześniej kiedy sobie spacerowali po boisku i się patrzeć nie dało. Tutaj walczyli i dawali z siebie ile mogli przez 90minut. To jest gra na 100%. Z Portugalią to zagrali na 120% + fakt że Portugalia zagrała na jakieś 20% jak już się w matematykę bawimy. To jest piłka nożna, nie można wymagać takiej gry i wyniku jak z Portugalią w każdym meczu z każdym przeciwnikiem w każdych warunkach bo to niemożliwe i koniec. Nawet Brazylii coś takiego się nie zdarza więc o czym w ogóle mowa. Liczy się to że w końcu dają z siebie wszystko i wyprówają sobie flaki na miarę swoich możliwości. Przynajmniej dla mnie właśnie to się liczy. Dlatego nie interesuje mnie ile punktów stracili w ilu meczach, ważne jest to co powyżej i dlatego też to jest najlepsza gra i drużyna od lat.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-11-22, 16:52   

fazi napisał/a:
Liczy się to że w końcu dają z siebie wszystko i wyprówają sobie flaki na miarę swoich możliwości. Przynajmniej dla mnie właśnie to się liczy.

A że dla większości to się liczy to piłka nożna z roku na roku jest coraz brzydsza...

fazi napisał/a:
ważne jest to co powyżej i dlatego też to jest najlepsza gra i drużyna od lat.

Może dla Ciebie, ja tam masochistą nie jestem, więc nie nazwę czegoś takiego najlepszą grą, ani też grą jaką ja chcę oglądać.

A jeżeli jedyny ich dobry mecz tłumaczysz, tym że przeciwnik zagrał na 20% to raczej jest to jedna z najgorszych drużyn, bo jakby Portugalia zagrała na 100% i wygrała to te eliminacje już by były przegrane.

A najlepszą drużyną od lat to ja ich nazwę jak się dobrze zaprezentują na Euro.

***ArChi***  

Wysłany: 2006-11-22, 18:05   

dr frasunek, stwierdzam ze najlepiej bedzie jak sie przerzucisz na szachy :)

milej dalszej rozmowy bo wg mnie to juz nie ma sensu :)

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-22, 18:15   

***ArChi*** napisał/a:
dr frasunek, stwierdzam ze najlepiej bedzie jak sie przerzucisz na szachy

I tu się zgadzam. Oglądanie szachów jest daleko bardziej pasjonujące niż oglądanie polskiej reprezentacji. Choć właściwie to prawie każdy sport będzie bardziej pasjonujący

fazi  

Wysłany: 2006-11-22, 20:21   

Dobrze, wygrałeś. Polska reprezentacja jest beznadziejna. Grają jak patałachy. Skok o 5 miejsc w rankingu UEFA to jakiś błąd w druku, a wszyscy dziennikarze sportowi to kompletne oszołomy (o wreszcie zadowolonych kibicach już nie wspominając).

I najlepiej niech przegrają następny mecz w żałosnym stylu tak jak dawniej to będzie można sobie z czystym sumieniem ponarzekać.

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-23, 08:26   

fazi napisał/a:
Skok o 5 miejsc w rankingu UEFA to jakiś błąd w druku

Chciałeś chyba napisać ranking FIFA.

http://sport.gazeta.pl/sport/1,65026,2781580.html

O całym Twoim wpisie mogę powiedzieć tyle, ironią próbujesz przesłonić brak argumentów.

Twoja postawa jest taka, że zamiast odnosić do tego co napisałem, kreujesz mnie na kogoś kto jest zawsze niezadowolony, bo tylko z taką osobą jesteś w stanie dyskutować. Innych scenariuszy Twój szablon nie przewiduje...

fazi  

Wysłany: 2006-11-24, 00:34   

dr frasunek napisał/a:
O całym Twoim wpisie mogę powiedzieć tyle, ironią próbujesz przesłonić brak argumentów.

Raczej brak nerwów sił chęci czy sensu dalszej dyskusji.

Proszę powiedz jakie Ty masz argumenty za tym że Polska gra słabo, że mecz z Belgią był wymęczony słaby itd itp. Bo Brazylia zwykle gra lepiej? Przedstaw mi zwięźle swoją tezę i poprzyj ją sensownymi argumentami bo ja już nie wiem o co Ci chodzi. Dla mnie reprezentacja gra bardzo dobrze i się z tego powodu bardzo cieszę. I nie wiem co Ci w tym wszystkim nie pasuje.

BTW: Niemcy w rankingu Fifa zajmują 6. miejsce, a artykuł z linku jest z czerwca 2005.

Chcesz artykuły prasowe a wymęczonym w żałosnym stylu meczu z Belgią?
Cytat:
""Le Soir" chwali grę Polaków: "Artura Boruca nic nie przestraszyło", "Smolarek był wspaniały", "to Polacy byli przy piłce". "Taktycznie i technicznie Czerwone Diabły nie były w stanie zdestabilizować polskiej obrony, która rozdawała spokojnie karty w drugiej połowie"." (Belgijska prasa chwali polskich piłkarzy)

Cytat:
"W środę w Brukseli po golu Radosława Matusiaka polska reprezentacja wygrała 1:0 z Belgią, odnosząc trzecie kolejne zwycięstwo w eliminacjach ME.
"Bardzo podoba mi się, że polska drużyna potrafi szybko wykorzystać dogodne okazje do zdobycia gola, objąć prowadzenie i później w pełni kontrolować wydarzenia na boisku. Tak było z Portugalią w Chorzowie (2:1 - przyp. red.) i wczoraj w Brukseli. Cieszy, że to Polacy starają się od początku meczu mieć inicjatywę, dążą do zdobycia bramki, a nie wyłącznie czekają na ruch rywala. W dwóch ostatnich meczach polski zespół był zdecydowanie lepszy od rywali i wygrał przekonująco, zasłużenie, choć niezbyt okazale" - dodał Mielcarski." (Mielcarski: tworzy się kolektyw)

Cytat:
"La Dernier Huere": niezdolni do lepszej pracy!
"Czerwone Diabły" zupełnie rozczarowały w meczu z Polską. Teraz awans do do finałów ME staje się misją niemożliwą. Polska całkowicie zasłużyła na sukces w Brukseli.

No ale co tam oni wszyscy wiedzą..

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-24, 14:33   

fazi napisał/a:
Proszę powiedz jakie Ty masz argumenty za tym że Polska gra słabo, że mecz z Belgią był wymęczony słaby itd itp.

Już pisałem, że mecz był koszmarnie nudny i drugiej połowy już go nie oglądałem.

Wygrali 1:0 i z tego co słyszałem to w końcówce się rozpaczliwie bronili, czyli nie jest to co nazywa się pewnym zwycięstwem. A bramkę strzelili po długim podaniu (może sobie przypomnij co mówią komentatorzy o drużynach tylko kopią długie piłki w stronę pola karnego przeciwników), które nie było dokładne i tylko błąd obrońcy spowodował, że nie było to podanie piłki do przeciwnika.

fazi napisał/a:
Chcesz artykuły prasowe a wymęczonym w żałosnym stylu meczu z Belgią?

Dlaczego nazywasz ten styl żałosnym? Bo z tym , że jest wymęczone to się zgadzam i napisałem dlaczego.

fazi napisał/a:
No ale co tam oni wszyscy wiedzą..

Przepraszam bardzo, że mam swoje zdanie.
Odnośnie artykułów prasowych to nie jest to pierwsze pompowanie balonika. Tak samo było z drużynami Janasa i Engela.

Ja tam z chwaleniem drużyn Leo się wstrzymam, aż naprawdę pokaże że jest lepsza od tamtych dwóch. Póki co jest na to za wcześnie.

marian z WPT 

Wysłany: 2006-11-24, 16:55   

frasunek naczelny forumowy krytyk naszej repry i zarazem "największy znawca" polskiej piłki :D

fazi  

Wysłany: 2006-11-24, 22:33   

dr frasunek napisał/a:
Już pisałem, że mecz był koszmarnie nudny i drugiej połowy już go nie oglądałem.

To jest Twoja opinia. Dla nie był nudny. Podobnie jak dla znaaacznej większości. A jak nie oglądałeś to po kiego krytykujesz?

dr frasunek napisał/a:
A bramkę strzelili po długim podaniu (może sobie przypomnij co mówią komentatorzy o drużynach tylko kopią długie piłki w stronę pola karnego przeciwników)

O mamusiu.. Przypomnij mi. Bardzo jestem ciekaw. Co jest nie tak w długich podaniach do wysuniętego napastnika? Rozumiem, że liga angielska jest słaba bo o ile się nie myle to tam jest to firmowe zagranie. Co jest nie tak z Matusiakiem że wygrał walkę o piłkę z obrońcą, uciekł mu i wpakował piłkę do siatki z ostrego kąta?

dr frasunek napisał/a:
Wygrali 1:0 i z tego co słyszałem to w końcówce się rozpaczliwie bronili, czyli nie jest to co nazywa się pewnym zwycięstwem.

Bronili się bo na tym polega piłka nożna że albo się gra ofensywnie albo w defensywie w zależności od sytuacji. Mieli bramkę do obronienia, a Beldzy ruszyli do przodu przesuwając obrońcę do ataku bo już nic im innego nie zostało, to co mieli Polacy robić? Grali defensywnie nastawieni na kontry. I mimo takiego rozpaczliwego ataku Polska nie dała sobie przez około 20 minut wbić gola co świadczy o świetnej postawie obrony. I co tu jest nie tak?

dr frasunek napisał/a:
Dlaczego nazywasz ten styl żałosnym? Bo z tym , że jest wymęczone to się zgadzam i napisałem dlaczego.

To tak ironicznie nawiązując do Twojego zdania.

dr frasunek napisał/a:
Ja tam z chwaleniem drużyn Leo się wstrzymam, aż naprawdę pokaże że jest lepsza od tamtych dwóch. Póki co jest na to za wcześnie.

Dla mnie już pokazała że jest lepsza od tamtych dwóch razem wziętych. Wtedy to zdarzały się wymęczone zwycięstwa.

dr frasunek napisał/a:
Przepraszam bardzo, że mam swoje zdanie.

A ja swojego nie mogę mieć? Twoje zdanie jest o tyle niepoprawne, że nijak się ma do rzeczywistości - faktów.

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-25, 13:28   

fazi napisał/a:
. Co jest nie tak w długich podaniach do wysuniętego napastnika?

Nic poza tym, że w wykonaniu naszej reprezentacji to są podania do przeciwnika.

fazi napisał/a:
Co jest nie tak z Matusiakiem że wygrał walkę o piłkę z obrońcą, uciekł mu i wpakował piłkę do siatki z ostrego kąta?

Mnie zarzucasz oderwanie od rzeczywistości a tymczasem:
1. Pomijasz ewidentny błąd obrońcy. Gdyby nie ten błąd ta cała akcja byłaby podaniem piłki do przeciwnika i dlatego ja się tą akcją nie będę zachwycał.
2. Ubzdurałeś sobie, że ja uważam że z Matusiakiem jest coś nie tak.

Cytat:
To tak ironicznie nawiązując do Twojego zdania.

Nawiązanie do mojego zdanie jest chybione, bo ja nie mówię, że ich gra była żałosna...

fazi napisał/a:
A ja swojego nie mogę mieć? Twoje zdanie jest o tyle niepoprawne, że nijak się ma do rzeczywistości - faktów.

Jak Ty po trzech wygranych w tym 1:0 z Kazachstanem, 1:0 z Belgią (tą samą która zremisowała z Kazachstanem) i 2:1 z Portugalią o której sam napisałeś, że zagrała na 20%, piszesz o najlepszej drużynie od lat to to jest dopiero oderwanie od rzeczywistości.

No ale jeżeli moje zdanie nijak ma się do rzeczywistości to już możemy świętować wyjście z grupy na Euro...

fazi  

Wysłany: 2006-11-25, 16:41   

dr frasunek napisał/a:
1. Pomijasz ewidentny błąd obrońcy. Gdyby nie ten błąd ta cała akcja byłaby podaniem piłki do przeciwnika i dlatego ja się tą akcją nie będę zachwycał.

Nie widziałeś ale będziesz się kłócił. To nie było tak że Van Buyten przejął piłkę po czym przewrócił się o własne nogi i nagle Matusiak podbiegł kopnął go w żebra, zabrał piłkę i uciekł. Była górna piłka do której równo biegli Buyten i Matusiak, i ten drugi wygrał i strzelił bramkę. Gdzie tu podanie piłki do przeciwnika? Bo ja widziałem walkę o piłkę, gdzie jeden popełnił błąd drugi to wykorzystał - to też jest piłka nożna.

dr frasunek napisał/a:
Jak Ty po trzech wygranych w tym 1:0 z Kazachstanem, 1:0 z Belgią (tą samą która zremisowała z Kazachstanem) i 2:1 z Portugalią o której sam napisałeś, że zagrała na 20%, piszesz o najlepszej drużynie od lat to to jest dopiero oderwanie od rzeczywistości.

Nie, to jest fakt. Przynajmniej dla mnie (i z tego co widzę większości ludzi) bo nie pamiętam tak ładnie, pewnie i efektywnie grającej reprezentacji.

Na resztę nie chce mi się już odpowiadać. Nie ma to sensu. Radzę przerzucić się na hokej, tam masz wyniki po 6:5 to może będziesz zadowolony.

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-25, 17:38   

fazi napisał/a:
Nie widziałeś ale będziesz się kłócił

Widziałem, ale oczywiście Ty wiesz lepiej co widziałem, a czego nie. Tak wygląda ta Twoja rzeczywistość.

fazi napisał/a:
Bo ja widziałem walkę o piłkę, gdzie jeden popełnił błąd

W końcu przyznałeś, że był błąd. Dziękuje bardzo.

fazi napisał/a:
Nie, to jest fakt.bo nie pamiętam tak ładnie, pewnie i efektywnie grającej reprezentacji

ROTFL o fakcie to mógłbyś mówić, jakby ta drużyna pokonała te poprzednie. Tak to jest tylko Twoja opinia. Dodam że co do efektywności mylna, bo już zdążyli stracić 5 pkt.

fazi napisał/a:
Na resztę nie chce mi się już odpowiadać. Nie ma to sensu.Radzę przerzucić się na hokej, tam masz wyniki po 6:5 to może będziesz zadowolony.

Rzeczywiście jeżeli stać Cię tylko na takie teksty to nie ma sensu, żebyś dalej dyskutował.

fazi  

Wysłany: 2006-11-25, 19:24   

Tak, masz racje. Podsumowując, mecz z Belgią był słaby, wynik wymęczony, a reprezentacja gra coraz gorzej. Wszystko się zgadza?

kenusarf  

Wysłany: 2006-11-25, 20:19   

fazi napisał/a:
Tak, masz racje. Podsumowując, mecz z Belgią był słaby, wynik wymęczony, a reprezentacja gra coraz gorzej. Wszystko się zgadza?

Nie. Póki co to zagrała w meczu z Belgią znacznie gorzej niż w meczu z Portugalią. To czy mecz był słaby, oraz czy wynik był wymęczony jest względne.

I wcale się ze mną nie musisz zgadzać. Ja tylko pisałem co ja sądzę o tym meczy, a Ty,Archi i miki21 zaczęliście mnie przekonywać do swoich racji. A teraz Ty będziesz tu fochy stroił, bo się Wam nie udało...

Odpowiedz do tematu