• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kurczakburger 

Wysłany: 2007-12-05, 14:04   NAZWA KLUBU A SPONSOR...

tutaj pytanie takie do tych co się bardziej interesują 'kopaną'...
otwieram sobie rano w poniedziałek gazetę dotyczącą przeglądania sportu i czytam że mecz swój rozgrywał KOLPORTER KIELCE albo GROCLIN GRODZISK WLK. nie wiem czy wy, ale ja NIE ZNAM takich drużyn... ja znam tylko KORONE KIELCE i DYSKOBOLIĘ GRODZISK WLK. Oczywiście kibice szanują swoich sponsorów bo tylko dzięki nim klub jest tam gdzie jest, ale żeby dołączać człon do nazwy... klub ma np. 50 lat, a sponsorowany jest przez daną firmę może z 5 lat... Na który mecz przyjdzie więcej osób? Samsung Londyn - Bwin Madryt czy na Chelsea Londyn - Real Madryt??!! Dlaczego w polskiej ekstraklasie są długie nazwy powiązane ze sponsorem/rami?! piszę o tym bo nie lubię kiedy ciągle się słyszy takiego typu nazwy..co o tym myślicie?

Ależ się rozpisałam :D

barpec 

Wysłany: 2007-12-05, 14:12   
   Polecający: Dzieki Google.pl :]

Nasze Polskie kluby mają "życie" tylko jak dostaną kasę.. Są wybredni ale lecą na łatwą kasę nie wiem jak wy ale jakbym zobaczył Ptak Szczecin.. :szok: Albo Królewskie Warszawa.. :szok: Dobra Korona Kielce jest dobrym klubem i mi się podoba ich styl gry ale mają np. prawa do tego. Można wykupić większą akcję klubu i można zmienić nazwę. Real Madryt jest znany bogaty więc nie musi zmieniać nazwy klubu bo to by zraniło baaardzo dużo kibiców na całym świecie.. I to jest moje zdanie :) No ja też troszku się rozpisałem :hyhy:

Spiderman1074  

Wysłany: 2007-12-05, 14:26   
   Polecający: z internetu

Nasi Polacy umią dobrze grać przeciwko sobie i krajom zagranicznym wszystko jest w gazetach tylko wziąć i zobaczyć i tyle bardzo dużo rzeczy dowiem się o sporcie a szczególnie o piłce nożnej to jest najwarzniejsze dla tych co są fanami piłki nożnej bo inne sporty są bardzo nudne co nie. :rotfl:
NaRa

kurczakburger 

Wysłany: 2007-12-05, 14:27   

barpec napisał/a:
Real Madryt jest znany bogaty więc nie musi zmieniać nazwy klubu bo to by zraniło baaardzo dużo kibiców na całym świecie..

a w Kielcach czy Grodzisku nie rani? :kwasny: kurcze w Kielcach nawet sam pan Klicki mówi na klub KORONA nigdy(no może czasami, ale żadko ;) ) KOLPORTER. Mają swoją TRADYCJĘ i KIBICÓW dla których zawsze będzie to Korona czy Dyskobolia a nie Kolporter i Groclin... Klub może się nazywać tak czy inaczej ale mówiąc Kolporter mówi się o sponsorze a mówiąc Korona mówi się o klubie. Najgorszym złem są media... wszystko mogą, przekręcają nazwy na różny sposób.. kiedyś nawet usłyszałam COMARCH KRAKÓW :szok: (dla nie wiedzących Comarch to sponsor Cracovi )...na szczęście jak na razie tylko jeden raz... :/
-----------------------------------------------------------------------------------------
Spiderman1074 napisał/a:
Nasi Polacy umią dobrze grać przeciwko sobie i krajom zagranicznym wszystko jest w gazetach tylko wziąć i zobaczyć i tyle bardzo dużo rzeczy dowiem się o sporcie a szczególnie o piłce nożnej to jest najwarzniejsze dla tych co są fanami piłki nożnej bo inne sporty są bardzo nudne co nie. :rotfl:
NaRa

UMIEJĄ!!
Przeczytać Ci jeszcze raz temat czy sobie poradzisz i może wtedy odpiszesz?:)

barpec 

Wysłany: 2007-12-05, 14:31   
   Polecający: Dzieki Google.pl :]

Ja słyszałem też jak np. był mecz Pucharu Ekstraklasy to mówili zamiast GKS Bełchatów to od razu PGE Wygrywa czy też remisuje z Kolpolterem.. Chciało by się z tym coś zrobić tylko że nie ma na to sposobu.. Chyba że ktoś naprawdę mózguje :P

kurczakburger 

Wysłany: 2007-12-05, 14:35   

można coś zrobić... w mediach trudno, im się nie przetłumaczy chociaż kilka razy były apele o POPRAWNIE wymawiane nazwy klubów, ale u ludzi w Polsce też BARDZO często można usłyszeć m.in KGHM a nie Zagłębie czy PGE a nie GieKSa.. (dzięki o przypomnienie o nich :D ) eh... nie długo zaczną mówić na Lecha Remes Poznań :)

fazi  

Wysłany: 2007-12-05, 14:51   

kurczakburger napisał/a:
Dlaczego w polskiej ekstraklasie są długie nazwy powiązane ze sponsorem/rami?!

Bo te kluby są za małe, może nie mają takiej tradycji, żeby odmówić sponsorom zmiany nazwy. Zwłaszcza takim jak np. Krzysiu Klicki i jego Kolporter, który jest właściwie właścicielem klubu. A oficjalna nazwa to chyba Kolporter Korona Kielce. Także tą "Koronę" w nazwie zostawili. Ale z tego co pamiętam i tak był dym o zmianę nazwy.
Poza tym to jest praktyka polskich firm, która chyba przeniosła się z innych sportów. Np. z koszykówki gdzie to normalne. Allianz już nie zmienił Górnika w Górnik Allianz Zabrze.

rinebarger  

Wysłany: 2014-01-22, 03:12   

Newcastle znak cztery lata umowa shirt z "Wonga"——http://www.wysjg.com/newcastle-united-c-1_93/.Jest to doskonały wyraz.

Drameer  

Wysłany: 2014-01-30, 09:45   

Sponsor główny daje jakiś tam % do budżetu i albo zmieniają nazwę albo wymienia się go przed każdym meczem, w piłce nożnej tak kluby łatwo się nie godzą na to ale w innych dyscyplinach owszem , przecież np. roku temu w lidze żużlowej Polonia Bydgoszcz miała nazwę składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz..

Odpowiedz do tematu