• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum

rafalkomza

Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 9

Wysłany: 2008-10-27, 10:11   Newsy z Bundesligi

W niedzielę dokończono 9. kolejkę Bundesligi. Największą sensację sprawił rewelacyjny beniaminek, 1899 Hoffenheim, który pokonał Hamburgera SV aż 3:0 i wskoczył na fotel lidera rozgrywek.

Podopieczni Ralfa Rangnicka "załatwili" wygraną już w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:0. Bohaterem meczu został reprezentant Nigerii, Chinedu Obasi, strzelec dwóch bramek.

Pechowy występ zanotował skrzydłowy Borussii Dortmund, Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski opuścił plac gry już po 20. minutach. Trzy minuty wcześniej w jednym ze starć popularny "Kuba" został uderzony w twarz i z zakrwawionym nosem zszedł z murawy. Jego miejsce zajął Alexander Frei. W tym fragmencie Borussia straciła nie tylko czołowego zawodnika, ale też gola. W 30. min Roman Weidenfeller powalił we własnym polu karnym Raffaela. Efekt - żółta kartka dla bramkarza gospodarzy i rzut karny. Ten skutecznie egzekwował Cicero. Na szczęście dla gospodarzy, w 71. min doprowadzili oni do wyrównania, gdy po zagraniu Freia z rzutu rożnego do bramki Herthy główkował Sebastian Kehl.

W trzecim niedzielnym meczu VfB Stuttgart pokonał VfL Bochum 2:0, a obie bramki w końcówce zawodów zdobył Mario Gomez. Od 84. minuty na murawie przebywał napastnik Bochum, Marcin Mięciel, który zastąpił Olivera Schroedera. Cały mecz z ławki rezerwowych obserwował Tomasz Zdebel.

Na czele tabeli Hoffenheim (19 pkt.), który wyprzedza Bayer Leverkusen (18 pkt.) i HSV (17 pkt.). Stawkę zamyka Energie Cottbus (5 pkt.).

Hoffenheim - HSV 3:0 (3:0)
1:0 Obasi 7. min
2:0 Ibisević 13. min
3:0 Obasi 35. min

Dortmund - Hertha 1:1 (0:1)
0:1 Cicero 31. min (karny)
1:1 Kehl 71. min

Stuttgart - Bochum 2:0 (0:0)