• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

qbastan117  

Wysłany: 2007-12-07, 20:53   Po czym poznać oryg. piłke?
   Polecający: Google

Np. na piłce nike na znaczku nike nie jest zaszyte(1 podłużny pasek)Czy to swiadczy o oryginalności?

Pshystoyniack 

Wysłany: 2007-12-19, 13:16   

Oryginalnosc pilki najlepiej sprawdzisz po prostu ja kopiac i grajac nia na boisku a nie patrzeniu na znaczek Nike. To ze nie ma szwu o niczym nie swiadczy. Takie pilki sa produkowane w Chinach/Tajwanie/Korei przez maszyny wiec taka wada fabryczna moze sie zdarzyc. Jak pilka Ci sie rozleci po 2 dniach grania to znaczy ze chyba Cie oszukali w sklepie

End3r  

Wysłany: 2007-12-19, 15:00   

to zalezy do czego potrzebne Ci jest stwierdzenie oryginalnosci. chcesz miec pewnosc ze pilka ktora kupisz bedzie dobra i dlugo wytrzyma czy zwyczajnie chcesz sie lansowac oryginalna pilka prosto ze sklepu nike? jesli to drugie to w zasadzie nie ma co poznawac, repliki i podrobki sa teraz robione tak idealnie ze nie zobaczysz roznicy wiec nie wysilaj sie.
jesli jednak chcesz miec dobra pilke - to odpowiedz jest dosc ciezka. z reguly takie balony za 9,99 to po dotyku i po szwach widac ze to jest gowno a nie pilka. ale jesli juz chodzi o pilki firmowe to ja np zawsze sprawdzam "sprezystosc" lat - nie wiem jak to lepiej opisac. jak laty sa takie miekkie i czuje sie taka jakby gabke czy jakis "gel" :P to znaczy ze jest ok. ale wcale nie znaczy ze jak tego nie ma to jest do kitu : P ja po prostu najbardziej lubie takie pilki.

pshystoyniack - to nie jest wada, to jest taki model pilki nike, specjalnie nie ma szwu na dwoch latach zeby tam byl ladny duzy znaczek nike, wiem bo sam mam taka do futsalu.
Above us only sky

ziomek  

Wysłany: 2007-12-21, 13:36   

End3r napisał/a:
esli to drugie to w zasadzie nie ma co poznawac, repliki i podrobki sa teraz robione tak idealnie ze nie zobaczysz roznicy wiec nie wysilaj sie.

Te "podróbki" mogą być nawet robione w tej samej fabryce, co oryginały.

End3r  

Wysłany: 2007-12-21, 16:19   

dokladnie. tzn nalezy rozroznic 2 rzeczy - podrobka to co innego niz replika. repliki sa oficjalnie wydawane przez dana firme jako tansza wersja danego modelu, np byly biale predatory sygnowane przez beckhama, kosztowaly ok 699 a ja sobie kupilem repliki za 199 (bez zelaznych wkretow, bez gumek roznych itp, ale na pierwszy rzut oka wygladajace tak samo). podrobki natomiast wytwarza kto chce i zalewa nimi rynek. oczywiscie nie twierdze ze technicznie jest miedzy nimi jakas roznica, bo to nie zawsze tak jest ze replika jest lepsza :P
Above us only sky

jimson 

Wysłany: 2007-12-22, 11:16   

no a ile kosztuje taka nowa pilka co jest na euro2008???

End3r  

Wysłany: 2007-12-22, 11:42   

nie wiem, nie interesowalem sie tym, sprawdz sobie na allegro. ja nawet nie wiem jaki to model.
Above us only sky

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2007-12-29, 19:43   

jimson napisał/a:
no a ile kosztuje taka nowa pilka co jest na euro2008???
Około 1500 złotych. A po czym poznać, czy ta piłka jest oryginalna? Po prostu zobacz jak się odbija i tyle. -_-'

Patryk27 

Wysłany: 2007-12-30, 19:33   

Podróby np.z adidasa można poznac potym że jak kopniesz to odrazu rozmazuje się znaczek!!!

misiuuu  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2008-01-02, 16:44   
   Polecający: Przeznaczenie ? ;>

Patryk27 napisał/a:
Podróby np.z adidasa można poznac potym że jak kopniesz to odrazu rozmazuje się znaczek!!!

Ehe.. tylko w niego traf :P e.. tam.. ; )) to zależy od ceny.. a po za Tym to najlepiej nie patrzeć na firme tylko na jakość

pzdr all

...

Odpowiedz do tematu