• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2008-04-23, 11:07
Autor Wiadomość

KazioWichura 

Wysłany: 2008-04-22, 21:03   Skandal!!

Co sądzicie o nadaniu Brazylijczykowi rogerowi guerreiro polskiego obywatelstwa i co sądzicie o postawie Czesława Kłoska.
Moim zdaniem zrobił on dobrze ponieważ w kraju gdzie mieszka ponad 40 milionów ludzi nie można znaleść paru dobrych zawodników. Bo u nas naprawdę są dobrzy zawodnicy tylko nikt w nich nie inwestuje.

Co myślicie o tym ??

pozdrawiam:)

***ArChi***  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2008-04-22, 21:05   

ja w tym nic dziwnego nie widze :)

normalna rzecz w dzisiejszym sporcie nie tylko pilce noznej :)

Cameron  

Wysłany: 2008-04-22, 21:21   

Nie rozumiem.
Co ma być skandalem? Kto zrobił dobrze? To w końcu są Ci dobrzy zawodnicy czy ich nie ma?

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2008-04-22, 21:23   

Widocznie nie są na tyle dobrzy, aby sie przebić. A to, że brazylijczyk ma polskie obywatelstwo... co w tym złego? Jakiś górnik tylko zrobił szum, phe.

KazioWichura 

Wysłany: 2008-04-22, 22:05   

ale są na przykład ludzie innego pochodzenia którzy czekają na obywatelstwo latami :/

[ Dodano: 2008-04-22, 22:10 ]
nie no w sumie zle nazwałem to skandalem. Ale nie powinno sie praktykować tego

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2008-04-23, 19:36   

Koleś ty z kosmosu spadłeś?
KazioWichura napisał/a:
ale są na przykład ludzie innego pochodzenia którzy czekają na obywatelstwo latami
Sportowcy zawsze mają pierwszeństwo...

GUILS 88  

Wysłany: 2008-04-28, 17:39   

Ja także uważam to za niepotrzebne. Roger może okazać się cwaniakiem, zagrać 3-4 mecze na Euro i dowidzenia. Przeniesie sie do zachodniego klubu gdzie napewno będzie grzał ławe (no chyba że liga cypryjska, albo średniaki z lig typu grecka) i dobrze zarabiał i na tym zakończy się jego reprezantacyjna kariera. W Polsce też są świetni zawodnicy, przecież to 40 milionowy kraj. Spójrzcie na taką Holandie kraj wielkości Wielkopolski,a od utworzenia tamtejszej federacji zawsze występują tam świetni zawodnicy, w każdym pokoleniu, chyba wymieniać nie musze. W Amsterdamie jest najlepsza szkółka piłkarska na świecie- Ajax lat 90-tych- Kluivert, Davids, Seedorf, Bergkamp, Frank i Ronald De Boer, Van der Sar to wszystko Ajax. No i dochodzi także kwestia naszych polskich skautów. Wyczytałem ostatnio że Niemcy, którzy podbierają nam najwięcej młodych talentów, a także wiele innych krajów Zachódu, posiądają olbrzymie zaplecze zajmujące się wyszukiwaniem młodych piłkarzy mających korzenie niemieckie natomiast w Polsce działają skauci- pasjonaci, amatorzy, którzy za swoją pracę nie otrzymują nawet złotówki od PZPN... więc o czym my tu mówimy i dochodzi do takich sytuacji jak Klose czy Podolski, ale podobno PZPN już nad tym pracuję, oby nie była to taka praca jak z korupcją...W konsekwencji dochodzi do takiej sytuacji że Roger, typowy średniak, a raczej miernota bo nie ukrywajmy jeżeli byłby lepszy grałby przynajmniej w Austrii, Szwajcarii , może w Belgii lub Portugalii, dostaje polskie obywatelstwo i zostaje reprezentantem kraju o którym założe się że niewiele wcześniej wiedział.

Pozdrawiam

Patryk844  

Wysłany: 2008-05-12, 19:08   
   Polecający: Dzięki sobie xD

zgadzam sie ! Widziałem nawet transparent "Roger, choć masz polskie obywatelstwo, to nigdy nie będziesz polakiem" i popieram ten napis !

Hellblade  

Wysłany: 2008-06-14, 12:25   

Ale Roger się takim nie okaże a ty Patryk i jesteś zwykły rasista, nie broń mu polskiego obywatelstwa... owszem wiele ludzi czeka na polskie obywatelstwo ale on miał pomóc nam na euro i dlatego szybko dostał obywatelstwo!
PS: I pomógł!

naya  

Wysłany: 2008-06-15, 13:40   

IMO obywatelstwo to nie jest coś co nadaje się wtedy gdy osoba o nie ubuegająca się może się do czegoś przydać... nadaje się je z zupełnie innych względów... Roger nie powinien dostać obywatelstwa w sposób jaki je otrzymał... iz powodów, dla których je dostał...
matczm napisał/a:
Sportowcy zawsze mają pierwszeństwo...
ja jednak jestem zwolennikiem fair play... w każdej dziedzinie życia...

Mate 

Wysłany: 2008-07-22, 00:58   

skandalu w tym kszty nie widzę, zwolennikiem nie byłem, ale skoro miał pomóc, czemu nie?

był najlepszy na boisku, poza Borucem rzecz jasna.

a sam ostatnio powiedział że jak odejdziez Legi to tak żeby miec blisko do reprezentacji.

BabciaKartoflanka  

Wysłany: 2008-07-22, 09:08   
   Polecający: Google ;p

hmm, spojrzcie na reprezentacje Niemiec i wszystko jasne ;p na palcach mozna policzyc ilu jest takich "prawdziwych" niemocw, a ile tych z nadanymi obywatelstwami ;p

Zed's dead baby, Zed's dead ...

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-22, 09:38   

Na palcach u rąk i nóg to może i można, ale w przypadku gdy taka reprezentacja ma dwudziestu kilku piłkarzy to nie ma w tym nic dziwnego. Poza tym Niemcy raczej nie mają piłkarza w stylu Rogera. Podolsky czy Klose uczyli się grać w Niemczech i nie dostawali obywatelstwa tylko po to, żeby im pomóc na Euro, no i umieją mówić po niemiecku.

BabciaKartoflanka  

Wysłany: 2008-07-22, 10:52   
   Polecający: Google ;p

nie, bo chodziło mi o to, ze nie ma tam zbyt wielu takich piłkarzy, ktorzy sie urodzili w Niemczech, to ze sie tam uczyli grac czy cos, to mniejsza z tym ;]

Zed's dead baby, Zed's dead ...

dj RKNZ 

Wysłany: 2008-07-22, 11:18   

To że się nie rodzili w Niemczech to nic nie znaczy, ważne że się tam wychowywali i są normalnymi obywatelami tego kraju.

Odpowiedz do tematu