• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2008-04-12, 22:11
Autor Wiadomość

demon1233211 

Wysłany: 2008-04-12, 20:07   brak dzwieku w windows xp

witam wszystkich mój problem to laptop acer aspire 5720Z. Kupiłem go z vista i postanowiłem przeinstalować na xp.Instalacja zakończyła sie pomyślnie bez rzadnych błędów ale po uruchomieniu windows xp zaczoł sie ciąć (okienka i strony internetowe siie przycinają)i jak chciałem właczyć głos to mi napisało ze niema sterowników albo niemam karty dzwiekowej ale przecierz mam i niewiem oco chodzi.JEstem w sterownikach i wogule na komputerach sie niezmnam jestem tumanem w tej dziedzinie naewet niewim jaką mam karte dzwiekowej. wiem tylko że mam karte graficzną nvidia geforce 8400m GS,procesor intel pentium dual core inside.A brakujące sterowniki to:
kontroller ethernet , kontroler ethernet ,, kontroller magistrali zarządzanie systemem , kontroler video zgodny z vga,pci device ,podstawowe urządzenia systemowe, podstawowe urządzenia systemowe, podstawowe urządzenia systemowe,tego niemam prosze wiec pomuszcie moze ktoś wie co ma ten laptop jeszcze i jak zrobic zeby wszystko dziaałało i było ok.prosze o linki ze sterownikami na xp i ocztywieście szybką odpowiedz naprawde nic niewiem o komputerach prosze mi przesyłać gotowe do instalacji linki prosze tez o dokladną instrukcje instalacji sterownkow prosze o najpotrzebniejsze sterowniki aby rozwiązać ten problem z z góry dziekuje

morfina 

Wysłany: 2008-04-12, 20:30   
   Polecający: dziwka szatana

ftp://ftp.work.acer-euro....vistax32x64.zip
Pobierz ten plik, rozpakuj, uruchom plik instalacyjny, po instalacji uruchom ponownie system i dźwięk powinien działać. Vista ma to do siebie, że automatycznie wgrywa sterowniki karty dźwiękowej, pod XP jeszcze tego nie było. Nie musisz też pobierać tego pliku, o ile do laptopa dołączono jakąś płytę ze sterownikami. Na tej płycie powinno być to samo. Aha i pod tym linkiem znajdziesz sterowniki pod Vistę, na stronie producenta nie ma sterowników do XP (albo takowych nie znalazłem), co nie znaczy, że sterowniki od Visty na 100% nie będą działać.

Co do reszty - musisz pobrać odpowiednie sterowniki ze stron producentów, do grafy ze strony nvidii; reszta powinna być na płycie.

demon1233211 

Wysłany: 2008-04-12, 21:04   

dzieki za pomoc ale ja potrzebuje na xp a zwiozku z płytą niedostałam ani jednej .Myselze jesteś mądry w tej sprawie i dasz mi jakieś inne na xp

morfina 

Wysłany: 2008-04-12, 23:54   
   Polecający: dziwka szatana

A sprawdziłeś chociaż czy działa? -.-'
Jak nie to zostaje strona realteka.

19NoRbErT97  

Wysłany: 2010-07-13, 21:26   

cześć ja jestem tu nowy. ;D. mam problem z głosem w XP. ten mały głośnik co był na pasku zadań zniknął razem z realtek. wchodziłem też w panel sterowania --> dźwięk i urządzenia audio. tam ten suwak jest na minimum i nie mogę teraz tego przestawić bo jest wszystko na szaro. :/ proszę o szybką odp... z góry dzięki

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-07-14, 01:46   
   Polecający: Paulinaaa

być może sterowniki się posypały, ściągnij sobie z oficjalnej strony Twojej karty muzycznej, albo płyty głównej sterowniki do dźwięku i zainstaluj je, powinno pomóc.

Odpowiedz do tematu