• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2008-12-30, 17:57
Autor Wiadomość

FEKU 

Wysłany: 2008-12-29, 16:18   brak sterowników

teraz mam wszystko wporządku dźwięk jest ale chcem zrobić format ale zgubiłem płytkę z sterownikami info za pomoca programu Everest:
ID płyty głównej 62-0809-001131-00101111-040201-SiS735$K7S5A_K7S5A RELEASE 08/09/2002 S
Nazwa płyty głównej ECS K7S5A
Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Professional
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Typ procesora AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+
Nazwa płyty głównej ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)
Karta dźwiękowa C-Media CMI9738 @ SiS 7012 Audio Device
[b]Karta dźwiękowa Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220) Sound Card
DMI [/b](system): producent ECS

I własnie nie wiem czemu mam dwie karty dźwiękowe prosze o sterowniki, nie wiem jakie chcem aby po formacie działał mi dźwięk prosze o szybką pomoc, :)

zloty  

Wysłany: 2008-12-30, 16:41   

1 karta to zintegrowana z płytą główną :) możesz ja wyłączyć albo po prostu nie używać (ewentualnie używać 2 jak masz taką potrzebę :) )
2 to zwyczajna dźwiękówka :) możesz ją wyjąć jak Ci nie odpowiada (ale jest zdecydowanie lepsza od tej 1 ;) dobre stery i będzie fajnie grało )

jeśli się mylę, proszę o poprawienie :) są tu osoby które się lepiej na tym znają ;)
Ostatnio zmieniony przez zloty 2008-12-30, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-12-30, 17:50   
   Polecający: Paulinaaa

Musisz po prostu ściągnąć sterowniki do karty Creative, wtedy ta pierwsza(zintegrowana) nie będzie miała zadnego wpływu na działanie tej pierwszej, która w tym momencie będzie kartą nadrzędną(bo ma wgrane oprogramowanie), ale dla pewności radziłbym wyłączyć ją(zintegrowaną) w biosie(nie bede pisał jak, bo jest kilka biosów i moge coś przekręcić).

zloty  

Wysłany: 2008-12-30, 18:12   

wystarczy w menadżerze urządzeń ją wyłączyć, a inne programy (winamp czy cokolwiek) ustawić, żeby korzystały z tej drugiej - Creative'a (domyślnie może być ta zintegrowana jako pierwsza ustawiona, tym bardziej że stery do niej powinny być na płytce ze sterami do płyty głównej).
u mnie tak działa (co prawda nie mam takiej karty jak Ty, ale to nie ma znaczenia)

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-12-30, 18:15   
   Polecający: Paulinaaa

zloty napisał/a:
wystarczy w menadżerze urządzeń ją wyłączyć
tez mozna, ale bardziej radykalnym środkiem będzie wyłączenie ją przez biosa, bo po wyłączeniu jej w menadzerze podczas następnego formatu będzie miał ten sam problem;)
Ostatnio zmieniony przez kanarinho 2008-12-30, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  

zloty  

Wysłany: 2008-12-30, 18:28   

racja, tylko na zabawę z biosem, to trzeba być zaopatrzonym odpowiednio... w wiedzę :) bez tego raczej odradzam jakiekolwiek grzebanie w biosie... a w windowsie cóż się może popsuć w świeżutkim systemie ?? zawsze to tylko 1h straty i można jeszcze raz postawić :)

kamilpilat 

Wysłany: 2008-12-31, 12:34   

czesc Mam problem Ostatnio zainstalowałem nowego Windowsa wgrałem sterowniki do karty graficznej do płyty głównej ale mam problem ze sterownikami do dzwięku poniewaz mam zintegrowaną karte dzwiękową. Moja Płyta Głowna to MSI K9VGM potrzebna szybka Pomoc!!
niemoge słuchac muzy a w menedzeze urządzen jest ikonka ze znakiem zapytania o nazwie PCI Device

Alucard  

Wysłany: 2008-12-31, 15:39   
   Polecający: Fantasmagoria

kliknij ta ikonkę (i wszystkie inne, które tak masz), wejdź we Właściwości i znajdź Aktualizuj Sterownik. Windows znajdzie jakieś domyślne sterowniki.

Oprócz tego, wejdź na stronę producenta płyty głównej, wybierz swój model i tam powinny być sterowniki do wszystkich komponentów.

DeviantArt i MySpace

Odpowiedz do tematu