• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-02-16, 15:48
Autor Wiadomość

monder 

Wysłany: 2009-02-16, 15:38   format komputera

witam, mam problem z formatowaniem komputera. Zawsze jak wczesniej formatowalem to wkladalem do napedu plytke z windowsem i resetowalem komputer i tam pokazaywalo na czarnej planszy rozruch plyty CD i takie kropeczki ..... i jak sie nacisnelo jakis klawisz otwieralo sie okno do formatowania, a teraz tego nie mam :/
zmienilem na viste a chce na XP mozecie mi powiedziec jak sformatowac komputer w inny sposob?

pozdrawiam

cYwil 

Wysłany: 2009-02-16, 16:27   

Nie czarna plansza tylko bootowanie :)
Podczas włączania komputera wciśnij chyba f12 i ustaw CD-ROM wtedy załączy si bootowanie CD ROM'u aktualnie masz HD

monder 

Wysłany: 2009-02-16, 17:37   

wytlumacz to jeszcze raz bo wciskalem F11 i nic sie nie dzialo ;| bardziej szczegolowo

cYwil 

Wysłany: 2009-02-17, 14:30   

F12 masz wcisnąć i powinno Ci się pojawić takie białe okienko i przy "Hard-disk" z prawej strony chyba powinien być kwadracik i musisz zmienić na CD-ROM :)

monder 

Wysłany: 2009-02-17, 15:11   

dziwna sprawa bo jak restartowałem komp to wciskałem nawet kilkaktornie F12 i nic nie było podobnego tylko normalnie sie system ładował..

ja przypomne ze z visty na xp chce.

morfina 

Wysłany: 2009-02-17, 16:18   
   Polecający: dziwka szatana

Musisz wejść do biosa, w awardzie jest to klawisz delete i tam zmieniasz 1st boot device na cd-rom. Jeżeli del nie działa, tzn. że masz innego biosa i musisz w inny sposób się do niego dostać, tak czy owak, zwykle tuż po odpaleniu kompa wyświetlany jest komunikat u dołu ekranu którym klawiszem wchodzisz do biosa.

monder 

Wysłany: 2009-02-17, 21:42   

faktycznie na klawiszu DEL sie wchodzi i patrzylem bylo ustawione na HDD-0 ustawilem na cd-rom i śmiga, dziekuje za pomoc wszystko jest w porzadku.

Mozna temat zamknac.

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu