• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-01-02, 23:15
Autor Wiadomość

Katharsis  

Wysłany: 2009-01-05, 22:39   
   Polecający: Lewiatan

kanarinho18 napisał/a:
z tego co wiem, zaden lap-top nie ma klawiatury numerycznej z prawej strony;)

to zle wiesz, ja widzialem takich kilka
kanarinho18 napisał/a:
Owszem można, ale po co w niedalekiej przyszłości być narazonym na niedziałanie nowych wersji tych samych programów, jak mozna dać te kilkset zł wiecej(wiem, ze to spora suma) i mieć spokój.

Bedziesz mial to samo, tylko ze pozniej. Programy, a razem z nimi wymagania techniczne, nie rozwijaja sie az tak makabrycznie szybko jak np. gry.

Anka_DD napisał/a:
Tylko że z tym jest zabawa w instalowanie sterowników

Instalujesz raz przez kwadrans i masz. W czym problem?

Cytat:
Też do kupienia i podłączenia przez USB.

Tak jest. Na USB jest wszystko, tak wiec nie ma wiekszych problemow. Ale czy nie lepiej od razu w laptopie?

kanarinho18 napisał/a:
Klawiatury w lap-topach są bardzo wygodne

Wygodniejsze od zwyklych klawiatur? Nie wydaje mi sie. Dla graczy juz w ogole.
sis napisał/a:
pojawiły się w tym temacie marudzenia na toucha

sis napisał/a:
Nawiasem mówiąc i na laptopie bez takich gadżetów swobodnie można posługiwać się wordem czy powerpointem

Myszka jest szybsza.
Ja na touchpadzie mam problemy z zaznaczaniem slow. Nie umiem poruszac sie precyzyjnie - ciezko mi np. usunac ostatnie slowo w zdaniu, nie usuwajac kropki ;p no ale moze to kwestia przyzwyczajenia.
Cziczot napisał/a:
Czy wożenie myszki to duży problem?? oczywiście że nie. Wkładam ją do nesesera i sprawa załatwiona. Nie zajmuje dużo miejsca no i nie waży nie wiadomo ile kilogramów.

Dokladnie. I zycie od razu nabiera kolorow :)

morfina 

Wysłany: 2009-01-05, 22:56   
   Polecający: dziwka szatana

Cytat:
Tylko że z tym jest zabawa w instalowanie sterowników, a sama klawiatura na kabelku to też żadna wygoda, co innego gdyby można ją było jakoś mocniej do laptopa przymocować...
No pewnie, miałem wątpliwą przyjemność pracy w takim zestawieniu. Już nawet nie chodzi o konfigurację, bo to pikuś. Po prostu niewygodne to paskudztwo, przesuwa się, zajmuje dodatkowe miejsce za obudową i trzeba dużo czasu i cierpliwości, żeby do tego się przyzwyczaić. Ale bez tego można przeżyć. Gorzej bez myszy, bo to znacząco upośledza szybkość pracy, jak zauważył Cziczot.
Cytat:
:przestraszony: Chyba każda marka oferuje już takie modele od dłuższego czasu.

A co do ekranu, ten notebook z pierwszego posta ma błyszczący. Nie wiem jak innych, ale mnie to doprowadza do szału w słoneczny dzień. Nie ma to jak macik.
Cytat:
Nie umiem poruszac sie precyzyjnie - ciezko mi np. usunac ostatnie slowo w zdaniu, nie usuwajac kropki ;p
end, strzałka w lewo, ctrl+backspace. Szybciej niż zaznaczając myszą.

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-01-06, 00:21   

morfina napisał/a:
kanarinho18 napisał/a:
:przestraszony: Chyba każda marka oferuje już takie modele od dłuższego czasu.

Ja też nie spotkałam się jeszcze z laptopem, który miałby wbudowaną boczną klawiaturę numeryczną.
Na początku myślałam, że nie uda mi się przestawić z klawiatury do kompa stacjonarnego na tę laptopową, ale teraz już nawet pewnie nie korzystałabym z tej bocznej numerycznej, gdyby nawet była wbudowana w moim laptopie. Kwestia przyzwyczajenia.

morfina napisał/a:
Katharsis napisał/a:
Nie umiem poruszac sie precyzyjnie - ciezko mi np. usunac ostatnie slowo w zdaniu, nie usuwajac kropki ;p
end, strzałka w lewo, ctrl+backspace. Szybciej niż zaznaczając myszą.

No i nauczyłam się szybszego sposobu dzięki Tobie ;P Też najczęściej używam skrótów klawiaturowych, ale zawsze przed skasowaniem najpierw zaznaczałam dany wyraz wciskając Ctrl+Shift+strzałka w odpowiednim kierunku ;P Ehh, i chyba trudno będzie mi się od mojej metody usuwania pojedynczych wyrazów odzwyczaić, nawet jeśli grozi to dodatkową czynnością ;P

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-01-06, 17:55   
   Polecający: Paulinaaa

Cytat:
Wygodniejsze od zwyklych klawiatur? Nie wydaje mi sie. Dla graczy juz w ogole.
przezczytałeś temat? to nie ma być lap-top dla gracza, tylko dla człowieka, który PRACUJE - wiesz co to w ogóle znaczy?
Cytat:
Bedziesz mial to samo, tylko ze pozniej. Programy, a razem z nimi wymagania techniczne, nie rozwijaja sie az tak makabrycznie szybko jak np. gry.
co Ty z tymi grami wyjezdzasz nontoper?
Katharsis napisał/a:
to zle wiesz, ja widzialem takich kilka
chyba z epoki kamienia łupanego, albo chodzi Ci o lap-topy z ekranami po 17', 19', ale wybacz, taki wielgachny lap-top ma mało zalet mobilnych.
Katharsis napisał/a:
Cziczot napisał/a:
Czy wożenie myszki to duży problem?? oczywiście że nie. Wkładam ją do nesesera i sprawa załatwiona. Nie zajmuje dużo miejsca no i nie waży nie wiadomo ile kilogramów.

Dokladnie. I zycie od razu nabiera kolorow
a nie pomyślałeś, gdzie podczas podróży będę odbsługiwał tę myszke? Chyba, ze jesteś taki cwaniak, zeby wozić ze sobą deske, jako pakiet do myszy...
morfina napisał/a:
Chyba każda marka oferuje już takie modele od dłuższego czasu.
sorry, ale chodziło mi o mobilne lap-topy.

Katharsis  

Wysłany: 2009-01-06, 19:28   

kanarinho18 napisał/a:
to nie ma być lap-top dla gracza, tylko dla człowieka, który PRACUJE - wiesz co to w ogóle znaczy?

ze klawiatura ma byc jak najmniejsza?

kanarinho18 napisał/a:
co Ty z tymi grami wyjezdzasz nontoper?

Jezeli kupujesz laptop do gier, to musisz kupic laptopa z wyzszej polki, zeby moc grac w nowe gry. Ale programy rozwijaja sie powoli i nie trzeba praktycznie w ogole uwazac na parametry techniczne, jesli chce sie uzywac programow jak Word czy PowerPoint. Word 2012 bedzie raczej dzialal na dzisiejszym, srednim laptopie z Vista.

kanarinho18 napisał/a:
chyba z epoki kamienia łupanego, albo chodzi Ci o lap-topy z ekranami po 17', 19', ale wybacz, taki wielgachny lap-top ma mało zalet mobilnych.

Kwestia gustu, zapotrzebowania i wielkosci torby.
kanarinho18 napisał/a:
a nie pomyślałeś, gdzie podczas podróży będę odbsługiwał tę myszke? Chyba, ze jesteś taki cwaniak, zeby wozić ze sobą deske, jako pakiet do myszy...

W podroz sam touchpad, jesli masz mozliwosc to i myszka. Myslalem, ze sie domyslisz.
kanarinho18 napisał/a:
sorry, ale chodziło mi o mobilne lap-topy.

Te laptopy sa mobilne.

Dzisiaj ogladalem laptopy w Media Markt. Polowa miala klawiature numeryczna :oczami:

Katharsis  

Wysłany: 2009-01-06, 22:27   

Cytat:
, ze lap-top ma być wygodny.

"Ciasna" klawiatura jest niewygodna.

Cytat:
i sprawnego kręgosłupa.

Lol

kanarinho18 napisał/a:
Cytat:
:rotfl:

Dopoki mozesz je nosic, to sa mobilne.
kanarinho18 napisał/a:
tak, tak, a jakie miały matryce? ze sie tak retorycznie zapytam?

nie bylo mniejszych niz 17". Do pracy tak czy siak kupilbym min. 17", "duza" rozdielczosc tez jest wazna.

morfina 

Wysłany: 2009-01-06, 22:39   

Cytat:
Wiadomo, ale chodzilo o mi o przyklad zastosowania znakomitej nieprecyzji touchpadu ;p
Spoko rozumiem, chociaż moja ostatnia mysza sprawowała się chyba gorzej od touchpada :/
Cytat:
sorry, ale chodziło mi o mobilne lap-topy
Nie słyszałem jeszcze o niemobilnych laptopach.

kanarinho  

Wysłany: 2009-01-06, 22:46   

Cytat:
Nie słyszałem jeszcze o niemobilnych laptopach.
jestli dokupisz sobie klawiature, myszke i jakieś inne pierdoły, to wtedy będzie nie-mobilny.

Cziczot  

Wysłany: 2009-01-07, 00:18   

Nawet jak dokupimy bajery do laptopa to nie straci on swojego charakteru dalej to będzie komputer przenośny. Pozostanie tylko kwestia dodatkowego obciążenia dodatkami(których i tak nie ma dużo)

morfina 

Wysłany: 2009-01-07, 16:11   

Cytat:
jestli dokupisz sobie klawiature, myszke i jakieś inne pierdoły, to wtedy będzie nie-mobilny.
Bzdura. Chyba, że dokupisz spawarkę pod usb i przyspawasz go do kaloryfera.

kanarinho  

Wysłany: 2009-01-07, 20:19   

morfina napisał/a:
Bzdura. Chyba, że dokupisz spawarkę pod usb i przyspawasz go do kaloryfera.
jestem ciekaw, co Twoim zdaniem oznacza słowo "mobilnosc", bo wg. mnie jest to kozystanie z urządzeń, które nie potrzebują do tego, zadnych kabli, ani innych temu podobnych, ale ok, niech Ci będzie.

morfina 

Wysłany: 2009-01-07, 20:37   

Najbardziej trafny synonim wg mnie, to przenośny. A podłączenie myszki nijak na tę mobilność wpływa. 80 gram więcej? To nic na 2-3 kilogramową maszynę. A jeden kabel to nic, w porównaniu z wygodą jaką zapewnia doń podłączone urządzenie.

kanarinho  

Wysłany: 2009-01-07, 21:13   

Katharsis napisał/a:
wiekszy monitor (Twoim zdaniem mniejsza mobilnosc) zawarta klawiatura numeryczna (Twoim zdaniem wieksza mobilnosc, bo niepotrzebna dodatkowa na USB)
teraz powiedz mi gdzie ja to do jasnej ch**ry napisałem?!

[ Dodano: 2009-01-07, 21:15 ]
morfina napisał/a:
A jeden kabel to nic, w porównaniu z wygodą jaką zapewnia doń podłączone urządzenie.
wybacz, ale jak zamierzasz korzystac z myszki podczas podrózy? owszem, mozna sobie z niej kozystac, ale w domu.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-01-07, 21:33   

kanarinho18 napisał/a:
jak zamierzasz korzystac z myszki podczas podrózy?
Wybacz, masz zwyczaj jeździć Orient Expressem na trasie Paryż-Stambuł?
Nie rozmawiamy tu o wypasionym sprzęcie dla biznesmena, który tłucze się intesitami po siedem razy w tygodniu i pół życia spędza w podróży, w związku z czym potrzebuje w kompie przenośnego centrum dowodzenia NASA, a o lapie za dwa tysiaki do pracy w łordzie, o niczym więcej.
Jeśli już musisz korzystać z lapa w podróży, korzystasz z toucha, proste. Jak to już zostało powiedziane w tym temacie nie jest to niewykonalne, spowalnia pracę, ale da się przeżyć.

A co do mobilności - niemobilny lap to oksymoron, ta maszyna z założenia jest przenośna. Nawet obładowana gadżetami na USB, które, nawiasem mówiąc, w większości wypadków wcale kabelków nie potrzebują. I nie ważą tyle, by jakoś dramatycznie utrudniały przemieszczanie się z lapem. No chyba, że ktoś ma fantazję i zafunduje sobie betonową tą mysz, a do kompletu dorzuci chomika z karuzelą, świecącego bałwanka i podgrzewacz do kubka z kawą, bez których nie wyobraża sobie pracy na kompie.
Dajta spokój.

grlało, matulu

morfina 

Wysłany: 2009-01-07, 22:38   

Cytat:
wybacz, ale jak zamierzasz korzystac z myszki podczas podrózy?
Szczerze to nie bardzo wiem jak ugryźć to pytanie. Tak samo jak korzystam z niej w domu. Czy coś się zmienia? Jedynie to, że nie dysponujesz całym blatem biurka, co można nadrobić ustawieniami czułości. Jak dla mnie - rozmiar myszy + ~2cm w każdą stronę. A to nie wiele, tyle znajdziesz chociażby na kolanie ;)
Cytat:
morfina, chcesz Zubra?
Zawsze :hyhy:

Odpowiedz do tematu