• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-01-02, 23:15
Autor Wiadomość

Mifa 

Wysłany: 2009-01-02, 16:09   Laptop do pracy

Witam, mam zamiar sprawić sobie laptopa. Będzie mi potrzebny do pracy przy wordzie, powerpoincie. Tutaj mam link do laptopa który mnie interesuje. Jest tu ktoś kto ma ten sprzęt i mógłby powiedzieć jak się sprawuje ?

http://www.komputronik.pl...pelny,id,63122/

brave 

Wysłany: 2009-01-02, 16:59   

Nie będę pisał o paramatrach dotyczących wydajności bo to można łatwo wyczytać ze specyfikacji. Akurat ten model w zupełności spełni wszystkie wymagania do wydajnej pracy. Jest inna ważna rzecz. Asusy generalnie bardzo dobrze się sprawują. W ocenie znajomych sprzedawców są to najmniej awaryjne komputery. Mają też ogromną przewagę nad konkurencją - ekspresowy serwis i stosunkowo do innych producentów tanie komponenty w razie uszkodzenia np. poprzez przypadkowe zalanie wodą.

Cziczot  

Wysłany: 2009-01-02, 20:00   

Hmmm do worda i powerpointa to za dużych wymagań nie trzeba :P Przy wyborze zwracałbym uwagę na klawiature monitor i wygodną myszkę.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-01-02, 22:33   
   Polecający: Paulinaaa

Cziczot napisał/a:
Przy wyborze zwracałbym uwagę na klawiature monitor i wygodną myszkę.
facepalm.

Jeśli chodzi Ci o prace w biurze, to ten lap-top spełnia Twoje wymagania. brave, nie wspomniałeś o baterii, która moze być kluczowym elementem, jeśli chodzi o mobilność, jeśli chodzi o akumulator w tym laptopie to wytrzyma jakieś 1,5 do 2 godzin. Jest to dosyć mało, a wiec zastanów sie i pytaj sprzedawców o długość pracy tego urządzenia.

Mifa 

Wysłany: 2009-01-02, 23:13   

Ok, dziękuję Wam :) . Chyba się zdecyduję na ten model.

Cziczot  

Wysłany: 2009-01-02, 23:50   

kanarinho18 jeśli wydaje ci że to co napisałem jest mało ważne to muszę ci powiedzieć że swoją wypowiedź opierałem o informacje które przeczytałem w Komputer Świat. I pisali tam że warto takie rzeczy dobrze dobrać do siebie, żeby podczas wielogodzinnej pracy nie męczyć się.

kanarinho  

Wysłany: 2009-01-03, 00:06   

owszem są wazne, ale przy wybieraniu komputera osobistego(czyt. tego takiego duzego). chyba nie napiszesz mi, ze zrezygnujesz z dajmy na to... 2GB ramu, po to, zeby mieć inną klawiature. Jeszcze jedno, w lap-topie nie ma myszek - są touchopad'y, nie ma monitora - jest matryca.

Cziczot  

Wysłany: 2009-01-05, 12:32   

Owszem RAM jest ważniejszy ale 2 Giga nie trzeba do obsługi programów i internetu(wystarczy mniej).
A na touchopad'zie pracuje sie o wiele wolniej.

Katharsis  

Wysłany: 2009-01-05, 13:32   
   Polecający: Lewiatan

Cziczot napisał/a:
Owszem RAM jest ważniejszy ale 2 Giga nie trzeba do obsługi programów i internetu(wystarczy mniej).
A na touchopad'zie pracuje sie o wiele wolniej.
Zawsze mozesz go sobie wydlubac ;)

Myszke do laptopa podlacza sie przewaznie przez USB. Jeszcze nie widzialem laptopa, do ktorego myszka bylaby dolaczana gratis.

Klawiatura to inna sprawa. Kto duzo na komputerze pracuje, ten wie, ze klawiatura numeryczna (liczby 1-9 po prawej stronie klawiatury) bywa bardzo przydatna. Niestety nie kazdy laptop ma taka, czesto brakuje miejsca ;) poza tym - duze przyciski Enter i Shift sa wazne przy pisaniu bezwzrokowym.

Do programow jak Powerpoint lub Word mozesz wybierac laptopy z niskich klas cenowych.

kanarinho  

Wysłany: 2009-01-05, 19:43   

Katharsis napisał/a:
Niestety nie kazdy laptop ma taka
z tego co wiem, zaden lap-top nie ma klawiatury numerycznej z prawej strony;)
Katharsis napisał/a:
Do programow jak Powerpoint lub Word mozesz wybierac laptopy z niskich klas cenowych.
Owszem można, ale po co w niedalekiej przyszłości być narazonym na niedziałanie nowych wersji tych samych programów, jak mozna dać te kilkset zł wiecej(wiem, ze to spora suma) i mieć spokój.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-01-05, 20:01   

Katharsis napisał/a:
Jeszcze nie widzialem laptopa, do ktorego myszka bylaby dolaczana gratis.
Ja widziałam. Tak czy owak nie jest to gigantyczny wydatek i można podłączyć mysz, bo faktycznie jest wygodniejsza niż touch.
Katharsis napisał/a:
klawiatura numeryczna (liczby 1-9 po prawej stronie klawiatury) bywa bardzo przydatna.
Też do kupienia i podłączenia przez USB.

grlało, matulu

Anka_DD  

Wysłany: 2009-01-05, 20:09   

sis napisał/a:
Katharsis napisał/a:
klawiatura numeryczna (liczby 1-9 po prawej stronie klawiatury) bywa bardzo przydatna.

Tylko że z tym jest zabawa w instalowanie sterowników, a sama klawiatura na kabelku to też żadna wygoda, co innego gdyby można ją było jakoś mocniej do laptopa przymocować...

kanarinho  

Wysłany: 2009-01-05, 20:18   

sis napisał/a:
Owszem, ale jaki to ma sens, wozić ze sobą lap-topa i do tego jeszcze klawiature, myszke i 10 innych dodatków. Po to są lap-topy, zeby ludziom ułatwić zycie, które staje sie coraz bardziej mobilne;) przeciez nie weźmiesz kompa stacjonarnego na plecy i nie pójdziesz do pracy. Klawiatury w lap-topach są bardzo wygodne, touchpad tez nie jest najgorszy, po prostu trzeba sie przystosować do nowego sprzętu.

sis  

Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-01-05, 20:30   

kanarinho18 napisał/a:
Klawiatury w lap-topach są bardzo wygodne, touchpad tez nie jest najgorszy
Wiem, korzystam i jestem b. zadowolona. Ale najwyraźniej nie wszystkim to odpowiada, skoro pojawiły się w tym temacie marudzenia na toucha czy brak klawiatury numerycznej, po prostu informuję zatem, że nie jest to problem.

Nawiasem mówiąc i na laptopie bez takich gadżetów swobodnie można posługiwać się wordem czy powerpointem, a na tym przecież najbardziej zależy autorowi(ce?) tematu.

grlało, matulu

Cziczot  

Wysłany: 2009-01-05, 21:38   

Ja sporo pracuje przed laptopem i bez myszki sporo czasu bym stracił.

A jeszcze szybsze jest posługiwanie się skrótami na klawiaturze.

Czy wożenie myszki to duży problem?? oczywiście że nie. Wkładam ją do nesesera i sprawa załatwiona. Nie zajmuje dużo miejsca no i nie waży nie wiadomo ile kilogramów.

Odpowiedz do tematu