• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Thrownew 

Wysłany: 2009-08-26, 12:28   Pobieraczek

Witam! Mój syn bez mojej wiedzy zarejestrował się na serwisie pobieraczek.pl kilka dni temu. Wczoraj do mnie przyszedł i powiedział, że ma 3 dni na wpłacenie kwoty 94,80, bo inaczej pójdzie do sądu.

Treść e-maila:
Szanowny Panie -----,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 03.08.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

Dane osobowe

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 03.08.2009 to --.---.--.---. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - thrownew@interia.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl...HzoZ3gaTw%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl "

nie wiem co o tym myśleć. Mój syn wpisał fałszywe dane osobowe. Wpłacić kasę czy nie? Może ktoś też w takim czymś siedzi? Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez Thrownew 2009-08-26, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-08-26, 16:29   

Ja przepraszam bardzo ale ile syn ma lat? Jeśli jest mlody (7-15) to nie ponosi odpowiedzialności i nikt go nie ma prawa pociągnać. Zastanawia mnie tez dlaczego podał fałszywe dane i za co jest ta opłata.
Ja bym sie skontaktowała z biurem.

.. and I like Habanero peppers xP

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-08-26, 16:40   

Thrownew napisał/a:
Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Przecież to jest szantaż.

Biorąc pod uwagę czym zajmuje się ten pobieraczek to liczą raczej na przestraszenie i do sądu nie jest im śpieszno. Z drugiej strony skoro syn korzystał z tego serwisu to chyba uczciwiej byłoby za to zapłacić.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-08-26, 18:57   

Wydaje mi się, że jest to mądrze napisane, ale tylko w celu zastraszenia i "dobrowolnego" oddania pieniędzy. Jakoś nie wierzę, żeby ponieśli do sądu pozew, że nie zapłaciłeś za ściąganie od nich pirackich filmów :luka:

Thrownew 

Wysłany: 2009-08-27, 12:10   

poczytałem sobie na ten temat trochę i ludzie piszą żeby nie wpłacać i ze nic nie zrobią, syn ma 11 lat, i chyba jednak tego nie wpłacę

[ Dodano: 2009-08-27, 12:15 ]
kenusarf napisał/a:
Biorąc pod uwagę czym zajmuje się ten pobieraczek to liczą raczej na przestraszenie i do sądu nie jest im śpieszno. Z drugiej strony skoro syn korzystał z tego serwisu to chyba uczciwiej byłoby za to zapłacić.

syn nic nie ściągał z tego serwisu

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2009-08-27, 12:17   

A ja bym olał cały ten email. 90 złotych? Bhuahahaha. Skoro syn jest jeszcze brzdącem- mała szkodliwość społeczna i sprawa zamknięta. Potupią sobie nogami ale tyle z tego wyniknie.

kenusarf  

Wysłany: 2009-08-27, 12:20   

Greggy napisał/a:
A ja bym olał cały ten email. 90 złotych? Bhuahahaha. Skoro syn jest jeszcze brzdącem- mała szkodliwość społeczna i sprawa zamknięta.

Ale oni starszą sprawą za podanie fałszywych danych osobowych, a nie za niezapłacenie 90 zł. Właśnie dlatego napisałem o szantażu, bo oni napisali płacisz 90 zł albo będzie sprawa o podanie fałszywych danych osobowych.

BlackHeroine  

Wysłany: 2009-08-27, 15:57   

kenusarf napisał/a:
Ale oni starszą sprawą za podanie fałszywych danych osobowych, a nie za niezapłacenie 90 zł. Właśnie dlatego napisałem o szantażu, bo oni napisali płacisz 90 zł albo będzie sprawa o podanie fałszywych danych osobowych.

to faktycznie brzmi jak szantaż.
Chłopak ma 11 lat więc go do odpowiedzialności karnej nie pociągną, jednak zawsze mogą to zrobic w sprawie rodziców. Wiadomo, że jak dziecko narozrabia to przegrane ma dorosły opiekun..

.. and I like Habanero peppers xP

es-cs_wuv  

Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-08-27, 16:09   
   Polecający: google

ogólnie to śmiech na sali że młody coś takiego wykmiocił

Thrownew napisał/a:
syn nic nie ściągał z tego serwisu
a skoro zero dl wiec sprawa zamknęta

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2009-08-27, 17:59   

A czytając regulamin serwisu mona dojść do wniosku, że za nicnieściąganie nie powinno być opłat, z tego co widzę to wykupuje się limity i największy kosztuje koło 20 złotych, więc skoro nic nie ściągał, to skąd wymyślili sobie taką kwotę?

ElMax  

Wysłany: 2010-09-23, 23:52   

Słuchach powiedz mi jak się to wszystko zakończyło. Zrealizowałeś wpłatę czy nie. Bo nie widziałem sensu w wysłanym przez nich mailu.
Otóż twierdzą iż posiadają
614 274 filmów. DO każdej kopii zamieszczonej na stronie filmów trzeba posiadać jeszcze oryginał w co wątpię. Poza tym reklamy pobieraczka informują nas o naliczanej opłacie związanej z pobieraniem plików. Nie ma słowem wspomniane o abonamencie (chyba że regulamin -tego nie czytałem) . Nie ma również wspomnianego faktu że rejestrując się podpisujemy jakąś umowę. Jedyne co jest logicznie wykonane to to że w zakresie wiekowym są tylko CI którzy ukończyli 18 lat.

Odpowiedz do tematu