• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-07-07, 19:48   Problem z drukowaniem...

Uwaga, będzie długo i nudno, ale bardzo potrzebuję pomocy:

Jak sama nazwa tematu wskazuje, mam ogromny problem z robieniem wydruków w czerni. Wychodzą nierównomierne (np. górne części liter jasnoszare, środkowe czarne, a dolne znów jasnoszare), zupełnie jakby, hmm... akurat do tych słabiej wychodzących fragmentów tekstu tusz nie docierał w wystarczającej ilości. Zresztą nawet teoretycznie "czarne" fragmenty są tak naprawdę ciemnoszare i nie jest to prawdziwa czerń ;P W skrócie każdy wers wygląda jak poprzecinany poziomymi jasnoszarymi linijkami ;P Czasami też w ogóle pomija mi w drukowaniu całe linijki :P

Raczej nie jest to wina kończącego się tuszu w zasobniku, bo nowy zakładałam dopiero dziś (i uprzedzając ewentualne pytania: tak, drukarkę też mam dopiero od dziś ;P). Wszystko jest prawidłowo podłączone i zainstalowane [a przynajmniej żaden wewnętrzny ani zewnętrzny komunikat systemu ani drukarki nie mówi mi, że jest inaczej]. Co ciekawe, czarny wydruk robiony jako ksero [mam urządzenie wielofunkcyjne] wychodzi poprawnie :/

Baaardzo proszę o pomoc :( Jeśli nie dam rady w najbliższym czasie samodzielnie tego rozwiązać tego problemu, nie będę miała wyjścia i czeka mnie wizyta w serwisie (tudzież wizyta przemiłego, acz wysoce się ceniącego pana od komputerów w moim domu ;P). Obstawiam, że mimo wszystko może chodzić o kiepskiej jakości tusz, albo (sama nie wiem, jak to dokładnie określić) złe skalibrowanie urządzenia, ale pewności nie mam :P Plizzz help :/ Dokładna nazwa urządzenia to HP Deskjet 2050... tusze są oryginalne :P

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

bro  

Wysłany: 2011-07-07, 20:11   

ja bym sprawdził kalibrację, pewnie masz tam opcję sprawdzania tego gdzieś w pomocy, poszukaj, spróbuj

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-07-08, 19:14   

Dziękuję Ci bardzo, bro; już wszystko w porządku [choć zupełnie nie wiem jakim cudem, bo wczorajsze zabiegi związane z kalibracją właśnie g*wno co dały... ale dziś już wszystko jest O.K. :)].

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Odpowiedz do tematu