• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

P.atrycja  

Wysłany: 2009-03-05, 18:07   router

witam. :)
obecnie mam tylko laptopa (HP Pavilion dv5-1010ew)
i net podłączony do niego kablem z modemu.
otóż chciałabym mieć bezprzewodowy internet, więc planuję zakup routera.
jestem ciemna w tej dziedzinie, więc proszę, żeby ktoś dokładnie wytłumaczył mi krok po kroku jak podłączyć taki router, żeby wszystko było ok i jakiej firmy go zakupić ?

jeśli temat był, to przepraszam. z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam. :)

Pitagoras

przemo169 

Wysłany: 2009-03-05, 19:51   

Jeżeli chodzi o podłączenie to za wiele Ci nie pomogę bo jestem tak samo "ciemny" jak Ty. Co do sprzętu, to routerów w necie jest zatrzęsienie, pierwsze z brzegu kilka linków, może ci któryś w czymś pomoże.

http://www.uno.pl/k_44/routery/
http://www.bitcomputer.pl...php?category=96
http://www.tp.pl/prt/pl/k...y/?_prod=604208
http://www.router.pl/

magda666  

Wysłany: 2009-04-02, 13:06   

Średnio się znam na takim sprzęcie (chociaż sama posiadam router XD) ostatnio mieliśmy na zajęciach podobny problem... a więc w moim rozumowaniu powinno wyglądać to tak... internet podłączony do routera (który posiada antenke wifi) i połączenie z routera do modemu. I żeby urządzenie odbierało internet wifi oczywiście też musi mieć wbudowaną lub zewnętrzną antenkę.. Można też podłączyć np jeden komputer kablem a drugi przez wifi... Do routera na pewno będzie dołączona płyta z oprogramowaniem które trzeba zainstalować, skonfigurować i powinno wszystko działać :)

Może ktoś bardziej obeznany by się wypowiedział i ewentualnie mnie poprawił? :oczami:

Nagrody za czytanie!

morfina 

Wysłany: 2009-04-02, 13:35   
   Polecający: dziwka szatana

Cytat:
jak podłączyć taki router, żeby wszystko było ok i jakiej firmy go zakupić ?
Podłączenie ogranicza się do przepięcia kabla (tego co idzie od modemu do komputera), tak aby szedł od modemu do routera. No i router do prądu trzeba podłączyć. To tyle. Inna sprawa to konfiguracja sieci bezprzewodowej, wielu nawet zaawansowanych użytkowników ma z tym problem. Tutaj możesz zdać się na instrukcję obsługi (inny model = inny software = odmienny sposób konfiguracji) albo pomoc specjalisty (np. ze sklepu, w którym zakupisz router, niektóre firmy komputerowe oferują konfigurację sprzętu przy zakupie).

Druga sprawa - jaki masz internet/modem? Sieć kablowa, xDSL?

Firma - ja sobie chwalę Linksys(a), zresztą jak wielu użytkowników ich sprzętu, solidne produkty, dobre wsparcie techniczne i relatywnie przystępna cena.

msg  

Wysłany: 2009-04-11, 20:28   

Niezłe kozaczenie jest, gdy używa się modemu dostarczonego przez dostawcę usługi internetowej. Mówiąc prościej: zwykle nie chce działać. Takie pytanie: ten modem to jest jakiś Sagem F@st z neo, czy coś podobnego z DSLa? Jeśli tak, to zupełnie nie rozumiem jak chcecie to podłączyć pod router, skoro z tego wychodzi... usb. Standardową wtyczką w budowaniu sieci komputerowej jest RJ-45 (patrz: wikipedia). Do modemów po stronie dostawcy (czyli to co idzie ze słupa lub z tzw. "ściany") to mniejsza wtyczka zwana RJ-11. Więc modem ma za zadanie w praktyce przerobić RJ-11 na RJ-45. Niestety te, które odstajemy zwykle robią RJ-11 na USB. A jeśli nawet robią RJ-11 na RJ-45 (nie spotkałem się z sytuacją, w której provider daje taki modem), to przechodzenie przez większą liczbę urządzeń sygnału jest większą szansą na awarię. Proponuję routery z wbudowanym modemem (np. ADSL do neostrady). Zanim napiszę coś więcej potrzebuję wiedzieć jaki rodzaj usługi chcesz podzielić. Zakup routera to kwestia max. 300-400 zł. Polecam www.agito.pl i routery US Robotics, Linksys, Pentagram, ostatecznie D-Link.

Odpowiedz do tematu