• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

magda666  

Wysłany: 2009-04-02, 12:41   serwer ftp

Mam problem z połączeniem się z serwerem ftp. Próbowałam 3 programami: wtyczką do firefoxa 'fireftp', Filezillą i TC. Adres serwera, login i hasło są na pewno dobre bo sprawdzałam kilka razy... Próbowałam wyłączyć zaporę Windowsa i antywirusa, jednak nadal nie działa... wyskakuje tylko komunikat "Unable to make a connection. Please try again." Czy ktoś wie co może być nie tak i jak połączyć się z ftp? Dodam że próbowałam łączyć się z różnymi serwerami i w każdym przypadku nie można nawiązać połączenia :zalamany:

Nagrody za czytanie!

morfina 

Wysłany: 2009-04-02, 13:37   
   Polecający: dziwka szatana

Jak próbowałaś z różnymi serwerami, z tym samym efektem, to musi być wina konfiguracji softu. Skąd wiesz, że adres, login i hasło są na bank dobre? Próbowałaś łączyć się przez inne porty albo w innym trybie? A może po prostu serwer ma jakąś awarię?

magda666  

Wysłany: 2009-04-02, 14:02   

adres, hasło i login są dobre bo kolega ze swojego komputera może się z serwerem połączyć.
serwer awarii nie ma.. no bo jakie są szanse że akurat wszystkie serwery jakie sprawdzam mają awarię w tym samym czasie? zresztą.. kolega łączy się z serwerem i wszystko działa więc awarię wykluczam.
Gdzie zmienić konfigurację softu np. do wtyczki fireftp?

Nagrody za czytanie!

morfina 

Wysłany: 2009-04-02, 14:18   

No tak, ale to że kumpel może się połączyć to o niczym nie świadczy, bo możesz coś źle wpisywać :hyhy: mam nadzieję, że kwiatki pokroju łączenia się przez protokół http mamy za sobą ;> Nie wiem jak z fireftp, bo nie korzystam, z filezillą edit->settings, możesz wejść w opcje firewalla i zaznaczyć obie opcje.

magda666  

Wysłany: 2009-04-02, 15:17   

no więc nie pomogło zbyt wiele... nadal nie łączy z serwerem a w filezilli pojawia się komunikat (na przykładzie szkolnego serwera, który na pewno jest sprawny):

Status: Znajdowanie adresu IP dla ftp2.zs1-swarzedz.pl
Status: Łączenie do 192.168.0.249:21...
Status: Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną...
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem

nie mam firewalla.

Nagrody za czytanie!

morfina 

Wysłany: 2009-04-02, 18:13   

Czyli login, hasło, adres dobre, tryb pasywny nie łączy (czyli to nie wina firewalla, co zgadza się z tym, co stwierdziłaś - że go nie masz ^^). Co pozostaje - siedzisz za NATem?

Jeżeli masz stałe IP, wklepujesz je w opcjach -> connections -> active mode (oczywiście wcześniej powyłączaj te passive mode i inne co wcześniej włączyłaś); w polu "use the following IP address:"; w przeciwnym wypadku, jeżeli masz IP przyznawane dynamicznie - w "get external IP blabla URL" wklejasz http://ip.filezilla-project.org/ip.php i dla bezpieczeństwa zaznaczasz ostatnią opcję "Don't use external IP blabla local coś tam".

Jak nie pomoże, to ja wysiadam z tego pociągu ;P

Odpowiedz do tematu