• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2008-09-28, 22:06
Autor Wiadomość

karol3 

Wysłany: 2008-09-28, 14:45   Wielki problem

Wczoraj rano moja siostra wlaczyla komputer ale cos w nim padlo i pojawialy sie informacje ze zostalo uszkodzone jakies tam jądro :kwasny: i pozniej wlozylem plytke z windowsem i komp niby odzyskal sprawnosc ale nie moge wejsc na internet. kompletnie nie mam pojecia o co w tym chodzi ale poprostu nie ma zadnych oznak łącza z netem. Co moge zrobic zeby wejsc na internet???? Co zrobic zeby jakikolwiek program polaczyl sie z netem????? W to samo miejsce podlaczylem kompa z ktorego teraz pisze i jest wszystko ładnie wiec to mosialo cos sie stac w kompie :zdziwko:
Cala ta sytuacja byla strasznie dziwna, niewiem jak to mozliwe ze tak poprostu cos sie kompowi stalo :chytry: no i ten net diabli wzieli :zly:
Tak na wszelki wypadek to powiem ze moj system operacyjny to Windows XP home edition(SP2)

Prosze wszystkich o pomoc. Jakich programow uzyc lub innych rzeczy zeby naprawic neta???? Za pomoc bardzo, bardzo, bardzo dziekuje :padam:

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-09-28, 18:46   
   Polecający: Paulinaaa

Na początek radze zainstalować(tradycyjnie) SP3(posioada najnowsze sterowniki itp...).
Następnie radze napisać jak komp jest podłączony do neta, jeśli jest to metoda sieć-odbiornik to skonfiguruj połączenie poprzez wprowadzenie danych sieci(ip, maske, hosta, brame), a jeśli masz np. neostrade to zainstaluj sterowniki internetowe z dołączonej płytki.

Czekam na odp.

Fantasmagoria  

Wysłany: 2008-09-28, 20:31   

tez tak mialam [tylko ja mam bezprzewodowke] i okazalo sie ze po ponownej instalacji systemu zapomnialam zainstalowac sterownikow do karty sieciowej czy cos [jestem kobieta, mam prawo nie wiedziec dokladnie, ot co:P]. Tak czy inaczej po sciagnieciu z neta sterownikow czy cokolwiek to nie bylo internet chodzil jak nowy :D
Fiodor Dostojewski

karol3 

Wysłany: 2008-09-28, 21:18   

Heh na innym forum koles poradzil bym instalnol sterowniki wiec sciagnolem a jutro sie zabieram do instalaci ich na kompie :)
kanarinho18 - mam neta z norweskiej sieci telenor, komp jest podlaczony do modemu speedtouch. Zainstaluje sterowniki i zobacze co dalej, jak to nie wypali to sie odezwe ;)

[ Dodano: 2008-09-29, 19:44 ]
Polecono mi instalacje sterownikow ktore mialem sciagnac z neta. Sciagnolem z podanego linka i pozniej wsadzilem plik na mp4. Pozniej wszystko wsadzilem do kompa co nie dziala mu net. Rozpakowalem plik i nic sie nie stalo, nie bylo opcji instaluj czy cos :( , wlaczylem komp na nowo ale to tez nic nie zmienilo. Probowalem polaczyc sie z netem na wszystkie znane mi sposoby i nic nie pomaga, jedynie co sie zmienilo to to ze na pasku zadan pojawila sie ikonka ktora pokazjue moc neta :P .
Przedstawie jedna informacje ktora miedzy innymi sie wyswietla:
wchodze do panelu sterowania i nastepnie polaczenia sieciowe;
System Windows nie moze zakonczyc naprawiania problemu, poniewaz nie mozna ukonczyc nastepujacych czynnosci:
Nie mozna zbadac ustawien protokolu TCP/IP dla tego polaczenia. Nie mozna kontynuowac.
Do tego jeszcze info jak probowalem aktualizowac windowsa ;P :
Nie mozna ustanowic polaczenia z serwerem aktywacji. Sprawdz ustawienia sieciowe i potwierdz, ze jestes w stanie laczyc sie z Internetem, a nastepnie sprobuj ponownie.

Ale do cholery jak mam to zrobic bo przeciez jak potwierdzam to nic mi to nie daje :/ wszystkie wskazowki od windowsa co dostaje nic nie pomagaja:/

Co sie stalo???? karta sieciowa wyparowala czy jak ???? Spalila sie???? ktos ja wyrwal czy kurcze co??!!!
Ludzie pomocy !!!!!!!!przeciez ten komp wczesniej mial neta ;/

Teraz drobne info na temat mojego kompa, moze to pomoze w diagnozie:

-System operacyjny Windows XP Home Edition SP2
-Plyta glowna GIGABYTE GA-MA770-DS3 AM2 AMD770 BOX
-Internet Telenor(Norweski) jestem podlaczony do modemu speedtouch

Odpowiedz do tematu