• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

DorotaK  

Wysłany: 2016-05-25, 15:31   Alkomat - gwarancja

Jak to jest z tą gwarancją alkomatów? Standard to chyba 1-2 lata, ale widziałam też, ze niektóre mają 3-5-7 lat? Czy to jest ważne ile ma tej gwarancji? I pytanie też, czego ona dotyczy, czy np. kalibracje w tym czasie są darmowe czy chodzi tylko o awarie?

Klaudia85  

Wysłany: 2016-05-26, 17:41   

Szczerze to nie mam pojęcia, ale z chęcią przybliżę sobie i ja ten temat. Mam zamiar kupić w najbliższym czasie do własnego użytku ;)

ola19  

Wysłany: 2016-06-09, 10:13   

Różnie to bywa z gwarancjami, trzeba je sprawdzać przy zakupie.

DorotaK  

Wysłany: 2016-06-21, 15:22   

Nie no spoko, sprawdzam oczywiście wszystko, jak kupuję, ale zastanawiałam się czy to faktycznie takie ważne ;) No ale przed wakacjami trzeba było podjąć decyzję i kupić, więc w końcu po przemyśleniu sprawy doszliśmy do wniosku, że to sobie wypośrodkujemy. Rok to faktycznie mało jak na gwarancje, ale z kolei po 5 czy 7 latach ludzie zapomną, że ta gwarancja w ogóle jest, albo się okaże, ze ona tak naprawdę niewiele rzeczy obejmuje itd... wybraliśmy w końcu alkohit x50, bo oprócz 3 lat gwarancji ma też darmowe kalibracje, a na tym więcej zaoszczędzimy niż jak byśmy co pół roku czy rok mieli płacić po kilkadziesiąt złotych.

malaksiezniczka  

Wysłany: 2016-06-22, 13:25   

Chyba na każdy produkt tego typu obowiązuje dwuletnia ustawa. Tak przynajmniej przewiduje ustawa.

santi 

Wysłany: 2016-07-11, 11:20   

Też mi się wydaje, że zamiast bardzo długiej gwarancji to lepiej trochę krótszą ale w ramach tego kalibracje bo one też trochę kosztują, 3 lata to optymalnie jest

marta112 

Wysłany: 2016-07-12, 10:10   

To oczywiste, otrzymujesz konkret - czyli kalibrację.
Wydaje mi się, że długa gwarancja z pozoru jest fajna, ale dlaczego ona ma być atutem jakiegoś alkomatu, a nie np. jego jakość - precyzja pomiaru, etc.?

DorotaK  

Wysłany: 2016-07-15, 13:37   

No tak, ustawa ustawą, te 2 lata wszędzie są, ale niektórzy dają więcej i się zastanawiałam po co ;) No, ale jak poprzednicy już napisali. Kalibracja jest lepszym pomysłem, bo załóżmy, że kosztuje ona kilkadziesiąt zł, alkomat kalibruje się minimum raz w roku (chyba), to już się niezła suma uzbiera.

marta112 

Wysłany: 2016-09-07, 12:00   

Dwa lata to standard, darmowe kalibracje to zawsze wartość dodana, choć jak dobry alkomat, to posłuży wiele lat, a z kalibracją bez przesady, jak stać człowieka na alkohol, to najwyżej nieco mniej spożyje i już uzbierają się pieniążki na kalibrację.

santi 

Wysłany: 2017-01-17, 11:16   

Znajomy sobie na sylwka kupił alkohita i mówi że mają gwarancję 6 lat na urządzenie! To chyba najdłuższa gwarancja o jakiej słyszałam w ogóle na sprzęt :)

malaksiezniczka  

Wysłany: 2018-05-28, 09:29   

Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego modelu. Możesz sprawdzić alkomatów czas gwarancji na stronie sklepu lucann.pl/alkomaty-wszystkie.html. Widziałam, że urządzenie nad którym się zastanawiałam, przez dwa lata jest kalibrowane gratis, dlatego muszę się nad nim zastanowić.

Odpowiedz do tematu