• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kajametrowska 

Wysłany: 2014-09-01, 07:53   Fundusze inwestycyjne . Czy da się na tym zarobić?

Czy ktoś z Was inwestuje może w fundusze inwestycyjne? Czy warto jest inwestować tak pieniądze?
Zastanawiam się poniewaz ponoć jest to o wiele bardziej opłacalne niż lokata ( która oferuje max 2-3% w skali roku..).
Zastanawia mnie jednak czy nie jest to obarczone ryzykiem.

spiderman 

Wysłany: 2014-09-02, 07:41   

No niby pewne ryzyko jest ale jest to nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku giełdy ( na tej nie polecam grać poniewaz można jedynie stracić...).
Sam stawiałbym raczej na fundusze. Sam inwestuję od wielu lat. No zysk nie będzie na poziomie 8% no chyba,że będziesz miała duże szczęście ale mocne 6-7% da się osiągnąć. A jest to zdecydowanie więcej niż na lokacie.
Najważniejsze to przejrzeć sobie wszystkie fundusze:
http://www.comperia.pl/fundusze_inwestycyjne
i dopiero podjąć decyzję.

kajametrowska 

Wysłany: 2014-09-03, 07:56   

Dzięki za zestawienie. Przestudiuję. Generalnie słyszałam,że na niektórych funduszach da się zarobić 10-20% - przynajmniej niektórzy na forach piszą , że właśnie tyle udało im się zarobić.
No gdyby tak się dało to byłoby to świetne ! Myslisz,ze jest to możliwe?

spiderman 

Wysłany: 2014-09-04, 07:41   

Jest możliwe Niektórzy zarabiają nawet więcej.
Sam wprawdzie nie osiagnąłem więcej niz jakieś 12% zysku ale szczerze to założyłem sobie fundusz i za bardzo sie nim nie interesowałem :P Kasa sobie rosła.
Na stronie jaką tutaj Ci dałem możesz zostawic swój numer telefonu i powinien do Ciebie oddzwonić doradca kredytowy. Pogadajcie sobie i może da się znaleźć jakieś odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

kasiad  

Wysłany: 2014-09-10, 12:24   

Na Twoim miejscu znalazłabym dobrego doradcę, chociaż zostawiła numer na stronie ktorą podesłał Ci spiderman.
Ja inwestuje w taki sposób już od kilku dobrych lat. Największy zysk jaki osiągnełam to 10%, więc da się. Obecnie najbardziej opłacalne są fundusze azjatyckie.

budowniczy77 

Wysłany: 2014-09-16, 21:54   

Fundusz na którym możesz zarobić 10-20% jest obarczony dużym ryzykiem, na początek wybrałbym któryś z funduszy niskiego ryzyka. Zysk będzie z pewnością dużo mniejszy od 20%, ale w razie załamania nie stracisz zbyt dużo.

renia12 

Wysłany: 2014-09-24, 16:01   

Mnie bardziej przekonuje to, że warto inwestować, ale w nieruchomości. Sama o tym zaczęłam myśleć i to na troszkę większą skalę. Dokładnie to zastanawiam się nad postawieniem takiej hali: http://www.cobouw.pl/hale-stalowe, po czym zacznę ją wynajmować. Myślicie, że może mi się z tym udać?

angel45 

Wysłany: 2014-09-24, 18:33   

Według mnie lokata pieniędzy w nieruchomośc to nie jest dobra inwestycja. Ceny nieruchomości spadają, rynek się zmienia. Na funduszu chociaż zarabiasz i to nie małe pieniądze. Nie jest ryzykowna jak giełda, a przynosi większe zyski niż lokata. Ja obecnie inwestuję w 4 różne fundusze i mój zysk utrzymuje się na 15%. Pamiętajcie, że lepiej rozbić kwotę na kilka funduszy- wówczas gdy nawet na jednym funduszu stracimy, to na reszcie zarobimy.
Kajametrowska to zestawienie z comperii jest bardzo dobre, przeanalizuj je dokładnie.

oldboy  

Wysłany: 2014-09-25, 09:18   

Renia niezłe masz plany ale jednak wymaga to bardzo dużej ilości kasy ... Jeśli takową dysponujesz to buduj ;P
Jednak dla przeciętnego zjadacza chleba raczej nie jet to możliwe tak wiec lepiej byłoby moim zdaniem zastanowić się nad funduszami.
Jeśli ktoś się boi to zawsze może zainwestować w fundusze mniejszego ryzyka. I tak zarobek będzie o wiele wyższy niż w przypadku lokaty.

Kajetan1  

Wysłany: 2014-11-29, 13:25   

Nie tylko ja mam takie myśli, aby zostać inwestorem :hyhy: Na razie czytam i dumam nad zabezpieczeniem obligacji by zminimalizować ryzyko. Pozdrawiam przyszłych rekinów giełdowych :D

magda86  

Wysłany: 2015-03-01, 19:05   

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem w złoto. Nie wiem jednak czy to jest odpowiedni moment na taki krok. Na stronie Mennicy -
http://inwestycje.mennica...ora/kurs-zlota/
porównałam sobie kurs złota w okresie ostatniego roku. Pod koniec roku kurs złota był bardzo nisko, później zaczął wzrastać, ale od połowy stycznia znowu zaczyna spadać. Czy już teraz zamienić swoje oszczędności na złoto czy może jeszcze chwilę poczekać bo cena jeszcze bardziej spadnie?

ewana 

Wysłany: 2015-08-04, 19:08   

Czytałam artykuł kiedyś, że te fundusze inwestycyjne nie są nic warte. Lepiej po prostu postawić na lokatę, porównasz sobie oferty np. http://www.finmarket.pl/finanse/lokaty

ziomek12  

Wysłany: 2015-08-05, 22:07   

Muszę się nad tym w końcu pochylić

margo903 

Wysłany: 2017-12-20, 16:47   

Także zachęcam do inwestowania w fundusze inwestycyjne, nie tylko ze względu na dobre zyski, ale i niewielkie ryzyko strat. Poza tym można zacząć od małych kwot i można w nie inwestować przez internet. Potrzebna jest tylko odpowiednia platforma, ta http://www.viennalife.pl/...forma-funduszy/ ma dobre opinie i sporo przydatnych opcji, notowania, kalkulatory funduszy - wybór funduszy jest spory, także warto.

Daniel45  

Wysłany: 2018-01-18, 07:11   

Myślę, że dużo lepszą opcją jest inwestycja w coś, co zarabia pieniądze. Mam na myśli na przykład akcje giełdowe. Więcej na ten temat poczytacie sobie na stronie https://www.tms.pl/oferta/akcje-gieldowe. Uważam, że warto otworzyć swój rachunek maklerski i spróbować tego typu inwestycji. Można dużo zyskać.

Odpowiedz do tematu