• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

marcik26 

Wysłany: 2009-06-10, 20:15   szykuje remoncik -moze jakies porady?

szykuje sie do małego remontu pokoju dziennego - zastanawiam sie nad standardowo - malowaniem i troche grubiej - wymiana podłogi, jeżeli chodzi o malowanie to sprawa jest prosta, ale z podłogą sam nie wiem - wykładzina (tylko że trzeba podocinac, obszyc itp) czy panele? co szybciej taniej i łatwiej? prosze o porady

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-06-10, 20:21   
   Polecający: Paulinaaa

Prosiłbym o bardziej szczególowy opis pokoju, bo z tego co pan opisał nic nie mozna wywnioskować, ale myśle, ze panele będą bardziej na miejscu, to jest koszt ok 30-40zł za metr kwadratowy + gąbka i listwy przyscienne.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-06-10, 20:40   
   Polecający: google

zależy też od kwoty jaką dysponujesz

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

marcik26 

Wysłany: 2009-06-10, 21:16   

jeżeli chodzi o kase to mam w zasadzie nieograniczony budżet (25tys) na remont pokoju to troche dużo, chętnie wydam mniej, ale w razie czego to tyle mam do dyspozycji :)

co do szczególnego opisu - pokój w zaadzie na planie prostokąta, z tym, że jak to za komuny budowali jest wiele "potrzebnych" wnęk

co do samego wykonania nie chciałbym wynajmowac ekipy, bo ze specami różnie bywa - najlepiej jakby była taka usługa w sklepie - kupujesz, a oni wycinają mierzą układają i co tam jeszcze potrzeba :)

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2009-06-11, 14:29   
   Polecający: google

z tymi ścianami to wystarczy pomalowac? a może trzeba wyszpachlowac albo płyty kartonowo regipsowe przykleic pozniej dopiero malowac zamiast malowania może zacierke zrobisz albo tapety (ja mam w pokoju graffiti co roku zmieniam )

marcik26 napisał/a:
ale z podłogą sam nie wiem

rodzaje podłóg
Podłogi drewniane
a
» Parkiet
» Mozaika
» Deski lite
» Deska barlinecka

Podłogi ceramiczne
» Gres szkliwiony
» Gres nieszkliwiony
» Wyroby kamionkowe
Podłogi laminowane

» Bezklejowe
» Klejone
» Okleinowane

Wykładziny
» Dywanowe
» Elastyczne

według uznania

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

marcik26 

Wysłany: 2009-06-14, 12:17   

ściany sprawa prosta - podgipsowac gdzie trzeba i malowanie,
co do podłogi to właśnie nie wiem co wybrac :/
praktyczniejszy wydaje sie parkiet albo panele, z kolei dla dzieci lepiej wykładzine dywanową wziąc, bo jak wiadomo one zawsze na podłodze, a wykładzina będzie i cieplejsza i wygodniejsza - tylko pytanie, czy są jakies ważne rzeczy na co trzeba zwrócic uwagę przy kupnie wykładziny dywanowej?

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-06-14, 12:24   
   Polecający: Paulinaaa

marcik26 napisał/a:
z kolei dla dzieci lepiej wykładzine dywanową wziąc, bo jak wiadomo one zawsze na podłodze, a wykładzina będzie i cieplejsza i wygodniejsza
oj tam, dziećmi sie będziesz przejmował, bierz panele, zawsze to ładniej wygląda i nie ma problemów z myciem.

orelka  

Wysłany: 2009-06-15, 15:18   

Na panele zawsze można wykładzinę położyć w dziecinnym pokoju, zawsze to przytulniej. Teraz nie ma problemu z obszyciem i dopasowaniem do wspomnianych wnęk w mieszkaniu, przyjedzie ekipa i ci dopasuje.

marcik26 

Wysłany: 2009-06-17, 15:19   

widze, że wszyscy mówią raczej o panelach - i chyba ja też ostatecznie zdecyduje sie na panele i ewentualnie na panele wykładzina w mijescu "dla dzieci" - w sumie nawet fajnie taki kawałek wykładziny moze wyglądac, widzialem cos takiego w komforcie - wycinają ile potrzeba i obszywają :)

orelka  

Wysłany: 2009-06-18, 18:43   

Chociaż ...może jeszcze weź pod uwagę taką wykładzinę , to jeszcze zależy czy masz syna, czy córkę, chociaż dla dziewczynek też odpowiednie są, np w sklepy na ulicy :)

frue 

Wysłany: 2009-06-19, 22:15   

Moim zdaniem panele będą znacznie lepiej wyglądać, aniżeli wykładzina. Jakoś mam uprzedzenie do wykładziny. Nie podobają mi się za bardzo. Za to panele jak najbardziej. Jak robiłam pół roku remont generalny całego mieszkania, to kupowaliśmy panele w Castoramie. Mają niesamowity wybór według mnie i to w bardzo rozsądnej cenie. Wybór jest od białych po ciemne. Ja kupiłam bardzo jasne, bo takie akurat mi się podobają, ale pewnie i znajdziesz coś dla siebie. Poza tym uważam, że panele zdecydowanie lepiej się czyści od wykładziny ;)

orelka  

Wysłany: 2009-06-24, 09:27   

marcik26, jak będziesz w Komforcie to popytaj dekoratora, może akurat doradzi co Tobie będzie najodpowiedniejsze, na miejscu jest inaczej...

benel 

Wysłany: 2009-06-25, 16:28   

A oto moja porada - dużo siły, cierpliwości i spokoju :P Ja skończyłam właśnie remont i mam serdecznie dość na najblisze 10 lat... :suchy:

marcik26 

Wysłany: 2009-07-07, 18:35   

benel napisał/a:
A oto moja porada - dużo siły, cierpliwości i spokoju :P Ja skończyłam właśnie remont i mam serdecznie dość na najblisze 10 lat... :suchy:

właśnie dlatego ja chce to zaplanowac tak żeby nie trwał zbyt długo :)

nikkoś  

Wysłany: 2009-08-13, 22:05   

Oczywiście, że zdecydowanie lepiej jest wziąć sobie ekipę ze sklepu, w którym sie kupowało wykładzinę, żeby docięli na wymiar. W Komforcie to robią solidnie i myślę, że tam warto to zrobić.

Odpowiedz do tematu