• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

pasek  

Wysłany: 2012-04-16, 22:31   Czy sesja pomaga?

Chciałem zapytać, czy ktoś z was uczył się może używając tabletek sesja?
Chciałem sobie to kupić do matury ale się trochę waham. Tym bardziej, że kolega ze studiów poleca mi na lepszą koncentrację i szybsza naukę sesje Fruiti, które kupił do sesji zimowej i mówił, że świetnie się z tym uczył.
Co wy o tym myślicie?

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-04-16, 22:35   

Abstrahując od faktu, że reklamiarzom mówimy "nie", mogę ku przestrodze napisać że młodą, naiwną studentką pierwszego roku będąc próbowałam tych magicznych tabletek. Nie, nie działają. Lepiej zainwestować w kawę/herbatę/red bulla.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-04-16, 23:23   

Jako młody, żyzny i urodzajny student pierwszego i 1/2 roku rok temu podbiłem do sesji bez sterydów, kawuni, redbulli, wódki i enerdżajzerów, tabsów (z wyjątkiem na klorazepat półtora raza), syropu i całej reszty tego badziewia. Jestem żywym przykładem na to, że jak się chce, to można. I na fil.ang. też. I że całoroczna praca popłaca! : D

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

pasek  

Wysłany: 2012-04-18, 21:20   

No fajnie ludziska tylko weźcie pod uwagę to, że niektórzy maja problemy z koncentracją. tak jakbyś mówił osobie chorej na otyłość: Ty stary odchudzanie jest taki łatwe :)

Może zamiast wyśmiewać się to podrzucilibyście jakiś skuteczny sposób na koncentrację co?

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-04-19, 11:06   

Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Jak nie dajesz rady koncentrować się długo i rzadko, to koncentruj krótko i często. To generalnie jest raczej wrodzona cecha, albo umiesz albo nie. Jak nie, to chyba tylko specjalista coś poradzi, przynajmniej tak mi się wydaje. Faszerowanie się tabletkami nic nie pomoże.

Jak myślicie, czemu teraz sesję reklamują jako tabsy dla maturzystów? Bo studenci już wiedzą że to bullshit :luka:

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-04-19, 17:33   

pasek napisał/a:
Co wy o tym myślicie?

Że wszelkie preparaty tego typu to zwykłe g*wno i bezwartościowy szajs, warte dokładnie tyle samo co "cudowne" preparaty na odchudzanie reklamowane w czasopismach dla gospodyń domowych i magiczne tabletki na powiększenie swego biustu/penisa. Naciągactwo i wyłudzanie pieniędzy od zdesperowanych studentów/maturzystów/osób podchodzących do jakiegokolwiek innego egzaminu mogącego zaważyć na ich przyszłości. Każdy choć w minimalnym stopniu ogarnięty człowiek omija takie syfy z daleka, choć niestety zarazem, jak to mówią - "Przyjdzie głupi, co to kupi". Ale to już tylko jego strata i wyrzucone w błoto pieniądze.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-04-19, 17:34   

Przede wszystkim, zadaj sobie pytanie, co zdajesz. Gdy już sobie na to odpowiesz, zadaj sobie kolejne pytanie - tym razem o poziomy, podst., rozsz. Odpowiedziałeś? Świetnie. Kolejny krok w tej skomplikowanej piramidzie porad wygląda następująco - zadajesz sobie pytanie, które z egzaminów maturalnych są tobie potrzebne do szczęścia; innymi słowy, co zamierzasz studiować, jeśli w ogóle (jeśli nie - skip this step). Znalazłszy odpowiedź na tę tajemnicę bytu wiesz już, do których przedmiotów należy przysiąść. Reszta wystyknie na 30%, a te potrafiłaby uzbierać małpa z długopisem. Ufff, you're halfway to the top!

Teraz, najważniejsza sprawa. Jeśli jesteś humanistą, nie uznajesz za niezbędne wiedzieć, co to jest twierdzenie Bezouta, albo na czym zasadzał się Lagrange (ze swoim twierdzeniem), a świadomość, że nie należy spożywać metanolu wyczerpuje twoje zapotrzebowanie na wiadomości typowo chemiczne - to najpewniej będziesz zdawał wos lub historię. W porywach geografię, ale na podstawie to nawet Starrk by zdał. No, tu narasta problem, bo tutaj kombinowanie odpada - trzeba posiadać wiedzę typowo encyklopedyczną. Wiadomo, umiejętności logicznego rozumowania, wysnuwania wniosków, tworzenia ciągów przyczynowo-skutkowych są niezbędne. Ale tego się nie nauczysz. To się albo ma, albo nie ma. Można te skille ulepszyć i zaimpregnować, ale raz - to wymaga ćwiczeń, dwa - jak ćwiczeń, to czasu, trzy - masz niecałe dwa tygodnie, cztery - jesteś w ciemnej. Dlatego, repetytoria, podręczniki i jazda. Wyłącz internety, komunikatory, komórczaki, fejsbunie i koniecznie przesuń ośrodek myślowy z jednej głowy do drugiej.

A jak nie jesteś humanistą, to nie wiem.

In a nutshell: wyeliminuj to, na co marnujesz najwięcej czasu. Przeciwieństwem koncentracji jest dystrakcja. Wyeliminuj dystraktory. Potem, w trakcie pracy, jeśli faktycznie nie potrafisz wysiedzieć dłużej niż (tu wstaw jednostkę czasu), rób przerwy, mogą być często. Ale nie pozwalaj by przerwa była dłuższa niż odcinek czasu poświęcony pracy, to byłoby debilne. Pobaw się z ułamkami, 1/7, 1/8, coś koło tego.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Odpowiedz do tematu