• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 01:12
Autor Wiadomość

antony_k 

Wysłany: 2007-07-17, 10:14   

Sprawdzalem przed chwila bo niepamietalem a wiec lek mozxna kupic jak juz mowilem przez neta ale takze w aptekach!!! Cena to 21zl za 30 tabletek a preparat nazywa sie dokladnie Gotu kola ginkgo PLECAM !!!!!!!!

niusiaa 

Wysłany: 2007-07-22, 23:39   

hmmm ;) najlepszym lekarstwem jest chyba systematyczna nauka :) a dla leniuszków - jest tylko jedno wyjście POMOCE NAUKOWE ("ściągi") :zabawa:

Michałek-żółty  

Wysłany: 2007-08-26, 00:01   
   Polecający: Internet :P

Ja generalnie nie lubię się uczyć, zawsze zostawiam to na ostatnią chwilę i siedzę po nocach.
Jak narazie ta metoda się sprawdza. Co prawda śpię po 2 czasami 4 godz ale działa. Problem pojawia się przy jakiejś większej powtórce :kwasny:

ChceCofaćCzas  

Wysłany: 2007-08-26, 11:56   

Gdzieś wyczytałem, że podstawową rzeczą (która może umożliwić nam osiąganie lepszych wyników w nauce albo po prostu ułatwić wpajanie wiedzy, przyswajanie informacji) jest "określenie się".
Pytacie w czym rzecz? Otóż tryb naszej pracy możemy podzielić na noc(tudzież wieczór) i dzień. I teraz właśnie musimy się określić tzn. musimy sprawdzić jakimi jesteśmy typami:
typ I - sowa. Sowy to ludzie których aktywność umysłowa jest największa w porach późniejszych.
Typ II- skowronek, któremu lepiej się pracuje podczas dnia. A słoneczna pogoda wprowadza go w pogodny nastrój i może pracować na najwyższych obrotach.

Ale na cóż te wszystkie rady skoro to i tak wszystko zależy od naszej motywacji. Są ludzie którzy chłoną wiedczę, niczym gąbka, bo sprawia im to przyjemność.
Nowa wiedza może dawać dużo satyfakcji, zadowolenia.
Ci, dla których poznawanie świata w sposób naukowy jest nieciekawe, muszę się po prostu zmuszać do pracy.
Wniosek( chyba jednak nieoczywisty) -nauczmy się czerpać radość z wchłaniania wiedzy ;) ona nas wyzwoli he. :D

Pantera  

Wysłany: 2007-08-26, 16:37   

A uczymy się? ;)
Jak już czuję, że muszę się nauczyć to faktycznie siadam przed notatkami i czytam. Tylko najgorzej zacząć a potem już z górki.
To znaczy notatki są skuteczne jeśli chodzi o polski, biologię, chemię, historię, etc. A z matmy i fizyki to tylko rozwiązywanie zadań, niestety :(
Bardzo pomagają mi rodzice i znajomi, którzy ciągle pytają mnie mimochodem czy wszystko zrobiłam.

jane_lane  

Wysłany: 2007-08-28, 00:23   

Przede wszystkim trzeba znaleźć motywację. Zamiast mówić "muszę się nauczyć" -> "chcę się nauczyć", bo dzięki temu osiągnę swój cel, jakim jest albo zdanie matury albo innego egzaminu. Taki mały trik.
Jezeli chodzi o przedmioty ścisłe - robienie zadań z matmy, fizy, chemii po uprzednim przeczytaniu odpowiedniego rozdziału. Zawsze lubiłam przedmioty ścisłe, bo praktycznie wszystko można było wziąć na logikę
Gorzej jest z biolą lub historią - tu tylko wkucie, które można sobie ułatwić robieniem jakiś notatek.
Ja zdawałam jeszcze starą maturę z polskiego - ta nowa to dla mnie jakaś kompletna abstrakcja, więc nie mogę ci nic poradzić.
pozdro

make love not war, enjoy art

X.  

Wysłany: 2007-08-31, 20:34   

albo kuje na pamięć (co gorsza, jak na sprawdzianie zapomnę jednego słowa- leżę i płaczę xD, nic nie napiszę), albo na logikę- ale to tylko z matematyki, fizyki i... historii- lepszy sposób, ale chyba trudniejszy.
niestety mam takie dni, kiedy nie zmuszę się do myślenia i pozostaje kucie...
OMG w poniedziałek do szkoły! :zalamany:

DrEwNiAK  

Wysłany: 2007-09-02, 21:24   

Nie mam problemów z tym !
Nie uczę się i tyle!

O sorry mogę napisac jedno! :D

Jak miałem zagrożenie z Niemieckiego, to musiałem się uczyć. Pamiętam jak to było 15 minut dziennie przez 3 dni. Siedziałem na kiblu, zamykałem oczy i wyobrażałem sobie te słowo takjaby było pisane w mojej pamięci, jakbym widział napis w myślach. A i jeszcze spróbowałem słuchać Requiem Mozarta, pomogło! Ale tylko Requiem Mozarta!

Tynka88  

Wysłany: 2007-09-02, 21:36   

ja przez jakis czas uzywalam body max :) tabletki sa super. Poprawja koncentracje ot co. Po regularnym ich uzywaniu nie mialam najmniejszego problemu z opanowaniem nawet wiekszej czesci materialu.

Paulinaaa  

Wysłany: 2007-09-02, 22:09   
   Polecający: Ja =D

ja sie ucze bez zadnych takich... jak mi sie chce to bede umiala wszytko...:) (chociazby na pamiec)

olenkaa1690  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-09-03, 11:04   

jak mi sie chce to sie ucze...:/ zadko sie ucze a i tak zdaje z klasy do klasy bez problemow ;)

mmmasha  

Wysłany: 2007-09-03, 11:32   
   Polecający: olenkaa1690

ja bez żadnych tabletek ani innych cudów techniki uczę się czasem... opanowuję materiał raczej bez większych problemów... choć lepiej uczy mi się rzeczy które mnie interesują... uczę się na logikę więc informacje pamiętam długo...

Vanilla Dream  

Wysłany: 2007-09-11, 15:15   

ja zawsze uczylam się przed samym sprawdzianem. dzień wcześniej brałam książkę i czytałam jednocześnie robiąc notatki. skończyłam daną partię materiału = skończyłam notatki = skończyłam naukę. na drugi dzień przynajmniej pamiętałam wszystko to, co notowałam. gdybym to robiła dużo wcześniej chyba by nie przyniosło efektu. (jedynie z fizyki żaden sposób nauki nie dawał u mnie efektów.)

dlatego tak bardzo teraz boję się studiów ajj.

magda-lena 

Wysłany: 2009-03-28, 10:32   

ja z nauka problemów nigdy nie miałam... nie uczę sie na bierząco, ale dużo pamiętam z lekcji i przed sprawdzianem czy np matura ;> robię dużo notatek i jest zapamiętuje :)

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-04-17, 01:10   

Vanilla Dream napisał/a:
ja zawsze uczylam się przed samym sprawdzianem. dzień wcześniej brałam książkę i czytałam jednocześnie robiąc notatki. skończyłam daną partię materiału = skończyłam notatki = skończyłam naukę. na drugi dzień przynajmniej pamiętałam wszystko to, co notowałam.
Robię podobnie, na studiach to też zdaje egzamin ;) . Tylko teraz raczej zamiast jakichś mocno szczegółowych notatek wolę rozpisać sobie kolorowymi pisakami dane zagadnienie hasłowo, na iluś-tam kartkach A4 (przy okazji dbam o lasy, zużywam stare, niepotrzebne już kserówki ;p ). W ten sposób nauczyłam się zapamiętywać informacje także wzrokowo - wcześniej byłam typowym słuchowcem:) nadal dobrze mi idzie zapamiętywanie ze słuchu, dlatego staram się chodzić na zajęcia. Poza tym, zabawa fiszkami też daje efekty:) jest szybka i skuteczna. Tzn. szybka jak już przyjdzie do korzystania z nich - bo samo ich przygotowanie jest czasochłonne ;p

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Odpowiedz do tematu