• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 01:12
Autor Wiadomość

Nasir  

Tytuł: #1 jebaka

Wysłany: 2009-04-17, 18:34   

magda-lena napisał/a:
ja z nauka problemów nigdy nie miałam... nie uczę sie na bierząco, ale dużo pamiętam z lekcji i przed sprawdzianem czy np matura ;> robię dużo notatek i jest zapamiętuje :)

Mam podobnie, z tym, że nie musiałem się nigdy uczyć, dopiero na studiach się to zmieniło drastycznie;p
-Z Wieśko?! Do kiśla?!

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-04-18, 00:40   

jeśli chodzi o mnie to robię sobie fiszki, poza tym przyklejam, gdzie się da karteczki z pewnymi skrótami myślowymi, i opracowuję tony materiałów na kilkunastu kartkach A4, by potem wszystko pokolorować markerami, każdy kolor markera oznacza coś innego - róż, że dany materiał jest najważniejszy i każdy szczegół jest ważny, zielony, że można odpuścić, chyba, że chce się zabłysnąć, żółty - nie skupiać się na szczegółach, tylko ogólnie pojąc - kolorowo to wszystko wygląda ;p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-04-18, 00:44   

Colorblind napisał/a:
jeśli chodzi o mnie to robię sobie fiszki
Widzę, że ten sposób rządzi ;D
Colorblind napisał/a:
opracowuję tony materiałów na kilkunastu kartkach A4, by potem wszystko pokolorować markerami, każdy kolor markera oznacza coś innego - róż, że dany materiał jest najważniejszy i każdy szczegół jest ważny, zielony, że można odpuścić, chyba, że chce się zabłysnąć, żółty - nie skupiać się na szczegółach, tylko ogólnie pojąc - kolorowo to wszystko wygląda ;p
Ja dostałabym oczopląsu ;P własne notatki robię wyłącznie czarnym długopisem, innym nie lubię i nie wygląda mi to tak estetycznie ;P i te czarnym to są te wypasione, które potem chcą ode mnie pozyczać i kserować, a po zrobieniu których mnóstwo pamiętam, potem jeszcze utrwalam sobie tym rozrysowywaniem kolorowymi mazakami - potem tymi kolorowymi tapetuję przestrzenie okołołóżkowe, coby lepiej pamietać ;D

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-04-18, 00:47   

Ja jeszcze śpię ze swoimi notatkami, robię szlaczki, gniotę kartki, bo są one ze mną wszędzie - w kuchni, przy robieniu jedzenia, w tramwaju, w czasie jazdy itp. Grunt, by były takie moje, pomazane, podkreślone, pokolorowane ;]

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Tuśka87 

Wysłany: 2009-07-02, 10:22   

ja jestem typowym wzrokowcem, mysle ze spoosb nauki dla kazdego jest indywidualny. ja tez oznaczam najazniejsze informacje w notatkach, zabierajac sie do naki na pewno nie mog byc gloa.

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2010-03-22, 17:17   Re: jak sie uczyć co by sie nauczyc

jusia_like napisał/a:
Tylko szczerze!
Co robicie zeby sie tak na serio nauczyć albo inaczej: co robicie żeby się zmobilizować??
Czy siłą zaciągacie siebie przed książki i ślećzycie dopoki sie nie naumiecie???
mam z tym problem to pytam :P

Zawsze uczę się dzień przed sprawdzianami lub egzaminami. Może nie jest to dobry sposób na naukę, ale dla mnie jest tak najlepiej.

aemila  

Wysłany: 2010-08-23, 09:16   

Ja lubię się uczyć, więc ambicje mnie mobilizują. Często nauka zależy też od dnia. Jak się ma dobry dzień to jest łatwiej.

colinn  

Wysłany: 2010-09-22, 14:15   

A propos nauki istnieją specjalne kursy, po których można o wiele szybciej i łatwiej przyswoić wiedzę. Jedną z takich technik jest mapowanie umysłu. Ciekawy sposób na efektywniejszą naukę. Między innymi May Agency prowadzi szkolenia z mind mappingu. Szkoda, że wszystkie takie nowości tak późno przychodzą do Polski.

Tuśka87 

Wysłany: 2011-01-10, 21:08   

parę porad co do technik skutecznej nauki, może Wam coś podpasi:
http://spoti.pl/dokument/...echniki%20nauki

burberry 

Wysłany: 2011-02-14, 20:59   

To jest dobre, zresztą zauważyłam, że na tym samym portalu jest jeszcze kilka innych ciekawych porad co do technik uczenia się. Prawda jest jednak taka, że najważniejsza jest systematyczność, nieobciążanie mózgu jednorazową mega partią materiału. Wiadomo, ze się nie chce, ale to najlepszy sposób. :)

Odpowiedz do tematu