• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 01:22
Autor Wiadomość

Bree  

Wysłany: 2009-04-28, 23:38   kury szybkiego czytania

chodzil ktos z was na kursy szybkiego czytania? pomogly wam? co myslicie o kursie multimedialnym? jest taki program SpeedReader, mozna go gupic w vobisie za 69zeta. tu jest stronka programu:
http://www.cavisions.com/...pl-20/czym-jest
ponoc to najpopularniejszy i najskuteczniejszy program tego typu na rynku. jesli mial ktos okazje przejsc przez ten kurs, niech sie podzieli wrazeniami :)

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-04-29, 00:16   

Nie używałam tego programu, ale kiedyś bawiłam się w kurs szybkiego czytania. Potrzeba do tego sporo samozaparcia, silnej woli i systematyczności - nikt nie stoi Ci nad głową i nie pilnuje, a ćwiczyć trzeba regularnie i często. Nawet po ukończeniu kursu powinno się w sumie pilnować, by nie popadać znów w stare nawyki i od czasu do czasu wracać do ćwiczeń - ale mi się nie chce ;p i tak czytam szybciej niż właściwie wszyscy, których znam. I owszem, ułatwia to życie.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2009-04-29, 00:35   

Sol napisał/a:
Potrzeba do tego sporo samozaparcia, silnej woli i systematyczności -
Ano, trzeba wykształcić w sobie nawyk. Polecam studia polonistyczne. Po pięciu latach literatura popularna 150 stron na godzinę, cięższe opracowania 100, co i tak jest fantastyczne, spektakularne i w ogóle super ;P

Maaaaaalinka  

Wysłany: 2009-07-18, 02:39   

Mam książki i kasete VHS z takim kursem, ale szczerze mówiąc, brakowało mi silnej woli i samozaparcia, a nauczyciel ciągle wydzwaniający i rodzice, którzy marudzili, że do tego nie zaglądam, a zaglądałam, skutecznie mnie zniechęcili.

llokitech 

Wysłany: 2010-04-29, 13:30   Re: kury szybkiego czytania

Bree napisał/a:
chodzil ktos z was na kursy szybkiego czytania? pomogly wam? co myslicie o kursie multimedialnym? jest taki program SpeedReader, mozna go gupic w vobisie za 69zeta. tu jest stronka programu:
http://www.cavisions.com/...pl-20/czym-jest
ponoc to najpopularniejszy i najskuteczniejszy program tego typu na rynku. jesli mial ktos okazje przejsc przez ten kurs, niech sie podzieli wrazeniami :)

Pierwszą powieść przeczytałem jak miałem może 7 lat i od tamtego czasu w miarę regularnie mi idzie. Czytam obecnie jedną powieść dziennie, 300 stron w 2,5 godziny. Nie jest to jakoś specjalnie szybko, ale chyba wystarczy = innymi słowy, praktyka czyni mistrza, nie to żebym był mistrzem, ale im więcej czytasz tym szybciej będziesz to robić.

leszek93  

Wysłany: 2010-07-18, 22:16   

Moja siostra wydała ponad 2 tyś na kurs szybkiego czytania, a teraz czyta wolniej niż kiedyś ;D
to tak samo jakbyś chciał się nauczyć szybkiego pisania na komputerze ;D
Strasznie wolno pisałem na klawiaturze do czasu aż kupiłem sobie telefon z klawiaturą qwerty. teraz piszę zdecydowanie szybciej. Więc tak jak napisał któryś user, praktyka czyni mistrza.

mrówa_93  

Wysłany: 2010-07-23, 22:44   

Takie kursy (szybkiego czytania) są strasznie drogie i dobre tylko na chwilę, potem i tak się zapomina co było w tekście... tak opowiadała mi koleżanka.
Najskuteczniejszym i najtańszym sposobem szybkiego czytania jest to o czym pisał llokitech :)
Ostatnio zmieniony przez mrówa_93 2010-07-23, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-07-23, 23:05   

mrówa_93 napisał/a:
potem i tak się zapomina co było w tekście...
Ale jakim tekście? O co jej chodziło?

Ja taki kurs zrobiłam i sobie chwalę. Nie sądzę, by przy pomocy metody llokitecha można było dojść do np. 700 słów/min ;>

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Odpowiedz do tematu