• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Cukiereńka  

Wysłany: 2012-04-08, 12:37   Liceum medyczne

Jest tam kilka kierunków. Marzy mi się zawód ginekologa jaki kierunek zatem muszę wybrać?
technik farmaceutyczny
technik usług kosmetycznych
technik elektroradiolog
terapeuta zajęciowy
technik masażysta
ORTOPTYSTKA

Jeszcze kilka pyta. Jeśli nie jestem poznanianką, to jedynym wyjściem dla mnie jest internat? Wybiegnijmy teraz dalej myślą. Co po tym liceum? Studia medyczne- również nie ma chyba kierunku położnictwo.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-04-08, 12:56   

żeby iść na medyczne studia nie musisz iść do liceum medycznego, szczególnie że żaden z tych kierunków nie jest jakoś szczególnie powiązany z tym co chcesz robić. wystarczy zwykły ogólniak z rozszerzeniem biol-chem i dobrze zdana matura rozszerzona z obu tych przedmiotów ; )

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2012-04-08, 12:59   

Cukiereńka napisał/a:
Co po tym liceum? Studia medyczne- również nie ma chyba kierunku położnictwo.
Nigdy się tym nie interesowałam, ale na początek wybiera się chyba po prostu medycynę, a później konkretną specjalizację.

No i +1 do tego, co napisała Martina.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

nisza  

Tytuł: kokocirumba

Wysłany: 2012-04-08, 19:50   

Poza tym polozna kojarzy mi sie raczej z pielegniarka, niz z lekarzem.
generalnie jest to zawod osobny tak naprawde, wiec aby nia byc, nie trzeba konczyc studiow medycznych.
Nota bene nie ma zawodu "ginekolog". Jest lekarz, a ginekologia to specjalizacja ;)

Wiec jak napisaly dziewczyny - dobry biol-chem, matura i studia medyczne, potem staz i specjalizacja, a za ok 8-10 lat (+3 LO) bedziesz ginekologiem :)

quantumfreak  

Wysłany: 2012-04-15, 00:50   

Najlepiej wybrać taką szkołę, aby przygotowała do bardzo dobrze zdanej (90-100%) rozszerzonej matury z biologii i chemii (przygotowała = pomogła, odpowiednio zmotywowała). Z reguły LO i dobry bio-chem. A wszystko i tak zależy od Ciebie.

hania90 

Wysłany: 2013-03-18, 11:02   

Witam
Ja wybrałam kierunek medyczny w szkole policealnej OMEGA - Technik elektroradiolog - w sumie kierunek dość oryginalny - może i szanse na zatrudnienie będą większe. Zobaczymy co czas pokaże, jak na razie wszystko wygląda ciekawie - dobrze wyposażone pracownie, kadra full profesional. :P

pistacjowooka  

Wysłany: 2013-10-21, 20:06   

Z doświadczenia wiem, że myśląc o studiach medycznych np biologia w liceum nie wystarczy. Warto zapisać się na dodatkowe zajęcia, które często pomagają nie tylko w zdaniu matury rozszerzonej, ale też później - na studiach.
Tutaj na przykład można znaleźć dobrych korepetytorów z biologii: http://eduexplorer.pl/warszawa/biologia

Odpowiedz do tematu