• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Kontra_97 

Wysłany: 2013-08-25, 19:48   Mam problem

Jak wiadomo, za tydzien zaczynamy szkole. W tym roku rozpoczynam liceum i bardzo boje sie wejscia w nowe srodowisko. Jestem bardzo niesmiala, mam problem z dogadywaniem sie z ludzmi. Prosze pomozcie, nie mam pojecia jak znalezc sobie w nowej klasie przyjaciolke, albo chociaz dobra kolezanke, albo kilka.

Co wazne, chcialabym, zeby cala klasa mnie polubila, ale nie wiem jak to zrobic, bo bedzie to trudne ze wzgledu na odmiennosc wiary moich rodzicow, dlatego nie bede uczestniczyc w religii i swietach. Przez to ludzie moga mnie brac za odmienca. Co mam zrobic zeby tak nie bylo?

I jeszcze jedno. Uroczystosc rozpoczecia roku szkolnego zaczyna sie o 8 w kosciele, a ja z wiadomych wzgledow nie bede w niej uczestniczyc. Do szkoly dojade dopiero na 9, na uroczystosc w szkole. A oni zdaza sie juz poznac! Bede godzine do tylu. Co mam zrobic, jak sie zachowac, gdy dojde do nich po godzinie, a oni juz beda sie znali?

I jak to zrobic, zeby usiasc w lawce z kims fajnym? Bo jak usiade sama i nikt sie do mnie nie dosiadzie? Szczegolnie, ze moj wyglad nie zacheca do tego, nie jestem zbyt ladna, nie zwracam na siebie uwagi. Pomozcie.

Olenia  

Wysłany: 2013-08-28, 11:15   

Przede wszystkim bądź sobą! Nie kreuj się na kogoś, kim nie jesteś.
Piszesz, że szkoła zaczyna się uroczystością w Kościele. Raczej wątpię
aby w tym miejscu wszyscy zdążyli się poznać i to jeszcze w godzinę czasu.
Nie przejmuj się tym, że jesteś nieśmiała. Jest wiele osób takich jak Ty!
I nie martw się, że nikogo nie poznasz bo to wszystko jest kwestią dni, tygodni.
Odnośnie wiary, nie musisz przecież nikomu się tłumaczyć, dlaczego nie uczestniczysz
w różnego rodzaju świętach. Zresztą nie wiem nawet czy jeszcze są takie w klasach organizowane.
Nic się nie martw!!! Będzie dobrze!!!

Antonij  

Wysłany: 2013-08-28, 16:12   

Cytat:
Jak wiadomo, za tydzien zaczynamy szkole. W tym roku rozpoczynam liceum i bardzo boje sie wejscia w nowe srodowisko. Jestem bardzo niesmiala, mam problem z dogadywaniem sie z ludzmi. Prosze pomozcie, nie mam pojecia jak znalezc sobie w nowej klasie przyjaciolke, albo chociaz dobra kolezanke, albo kilka.

Nic na siłę. Tak jak wyżej - staraj się być sobą. Rozmawiaj swoim sposobem, o tym co cie interesuje. Nie próbuj wmuszać sobie zainteresowań albo zachowań innych. Nie bój się, prędzej czy później znajdzie cię ktoś, kogo polubisz. Ja na pierwszym roku też tak się trochę cackałem. Gadałem oczywiście ze wszystkimi, ale dopiero w drugiej klasie odkryłem, kogo naprawdę lubię i z kim mi się rozmawia najlepiej :) . Przyjaźń i koleżeństwo to nie wyścigi.
Cytat:
Co wazne, chcialabym, zeby cala klasa mnie polubila, ale nie wiem jak to zrobic, bo bedzie to trudne ze wzgledu na odmiennosc wiary moich rodzicow, dlatego nie bede uczestniczyc w religii i swietach. Przez to ludzie moga mnie brac za odmienca. Co mam zrobic zeby tak nie bylo?

Tym też się nie przejmuj. Właśnie w liceum decyduje się, czy chcesz być wierząca czy nie. Nie zdziw się, jeśli 1/2 klasy też nie będzie chciała mieć nic wspólnego z kościołem :) . Na pewno nikt nie będzie się z ciebie naśmiewał albo drwił z powodu wiary. Tak strasznie nie jest :D .
Kontra_97 napisał/a:
I jeszcze jedno. Uroczystosc rozpoczecia roku szkolnego zaczyna sie o 8 w kosciele, a ja z wiadomych wzgledow nie bede w niej uczestniczyc. Do szkoly dojade dopiero na 9, na uroczystosc w szkole. A oni zdaza sie juz poznac! Bede godzine do tylu. Co mam zrobic, jak sie zachowac, gdy dojde do nich po godzinie, a oni juz beda sie znali?

NIe będą się znali, nie martw się. Oni mają podobne myśli do Ciebie. Po prostu podejdź i powiedz "cześć, też chodzisz do 1a? Jestem aga, a ty?". Tyle wystarczy :) . Albo czekaj :)
Kontra_97 napisał/a:
I jak to zrobic, zeby usiasc w lawce z kims fajnym? Bo jak usiade sama i nikt sie do mnie nie dosiadzie? Szczegolnie, ze moj wyglad nie zacheca do tego, nie jestem zbyt ladna, nie zwracam na siebie uwagi. Pomozcie.
. Większość tak o sobie myśli :D . Nie musisz koniecznie usiąść z kimś w ławce, wystarczy nawet jak usiądziesz ławkę za lub przed. Na początku ławki sa niejako "losowane" - nie wiesz z kim ci wypadnie usiąść. Ale po kilku dniach, tygodniach znajdziesz jakąś koleżankę i będziecie razem siedzieć.

Podsumowując - nic na siłę :) . Na pewno znajdziesz kogoś, kogo polubisz. Jeśli nie - zawsze można się przepisać. Ale warto czekać i próbować :)

smigol 

Wysłany: 2013-09-02, 14:37   

po prostu zagadać do kogokolwiek :) ciekaw jestem jak ci idzie z nawiązywaniem kontaktów bo mamy już wrzesień.

Kontra_97 

Wysłany: 2013-09-03, 21:43   

jakos idzie, chociaz tylko ja tam nikogo nie znam od poczatku. Ludzie przychodzili po kilka osob, 2 czy 3 z tej samej szkoly. Jest pare fajnych osob ale tylko do pogadania, siedze troche sama, na ledwie kilku lekcjach z kims innym, oni sie juz na siedzenie wczesniej umawiali.

Antonij  

Wysłany: 2013-09-04, 09:32   

Spokojnie, to dopiero początek ;) . Tydzień, dwa i znajdziesz też kogoś.

juare  

Wysłany: 2013-09-07, 16:16   

Na początku każdy ma takie obawy... Z czasem otworzysz się na ludzi a oni na Ciebie... Pamiętaj jednak, że ilość to nie wszystko i nie musisz być lubiana przez wszystkich. Jeden dobry przyjaciel zastąpi Tobie wszystkich :)

Odpowiedz do tematu