• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Tenar  

Tytuł: Pani Sentio

Wysłany: 2010-05-02, 13:32   Matura 2010!

Już pojutrze.

Zdaję:
- rozszerzone: polski i historia;
- podstawowe: matematyka i niemiecki.

Boję się tylko polskiego rozszerzonego. Przeraża mnie to wypracowanie.

Czy ktoś z Was też w tym roku przystępuje do matury? I jeśli tak, to z jakich przedmiotów i jak pewnie się czuje? Co zamierza po?

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-05-02, 14:44   

Matura to bzdura.

<the prophet had spoken>

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.
Ostatnio zmieniony przez Smarkej 2010-05-02, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-05-02, 15:32   

Matury nie należy się bać, bo to tylko leciutka przebieżka przed tym co będzie później.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-05-02, 15:33   

No nie wiem, jakby mi kazali wtedy pisać maturę z matematyki, to pewnie z amnestii musiałabym skorzystać :wstyd:
[;
Chociaż z drugiej strony jeżeli z matmy byłaby taka łatwa jak z reszty, to w sumie ...

EDIT: A w sumie jednak nie czasówka ;p PiKej ma rację, ja może orłem nigdy nie byłam, ale do matury uczyłam się tyle co nic, stresować się o dziwo tez nie stresowałam, a zdałam całkiem nieźle [pomijając ustny polski, choć czuję się usprawiedliwiona :wstyd: ]..

m. gallery
Ostatnio zmieniony przez matra 2010-05-02, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  

Tenar  

Wysłany: 2010-05-02, 15:48   

To był dobry pomysł z tym tematem. Od razu mi lżej na duszy.

matra napisał/a:
No nie wiem, jakby mi kazali wtedy pisać maturę z matematyki, to pewnie z amnestii musiałabym skorzystać

Nie musiałabyś. Uwierz.

matra  

Wysłany: 2010-05-02, 15:59   

Tenar napisał/a:
Nie musiałabyś. Uwierz.

Łe, to jak i matematyka jest dla głąbów to tym bardziej nie ma się czym stresować. Ja bym sobie jeszcze raz z historii sztuki napisała *v*

m. gallery

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2010-05-02, 16:03   

matra napisał/a:
Chociaż z drugiej strony jeżeli z matmy byłaby taka łatwa jak z reszty, to w sumie ...
Nie zdziwiłbym się. W końcu materiał z liceum to nie były jakieś koszmarne obliczenia itp. Teraz wprawdzie nie pamiętam nawet wzroru na objętość stożka, ale wtedy, na bierząco... zero problemów imo. tak wogle to, by jeszcze ułatwić maturę powinni wpleść gotowe wzory w tekst , by na i na matematyce była forma rozumienia tekstu jak na polskim/angielskim

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-05-02, 16:04   

Matura z matematyki, obowiązkowa od tego, na poziomie podstawowym, sądzę, że nie może być to jakaś ogromna cezura. No bo jak w końcu? Kalkulator, prosty bo prosty, ale jest, tablice matematyczne są, wzory są, żyć nie umierać. Can't wait!!11

Obawiałbym się za to rozszerzonej historii. Z ciekawości obczajałem zeszłoroczną i tematy takie były na czyszczenie zwieracza. No way. Historyczna ekonomia jest dla nerdów. ;)

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

matra  

Wysłany: 2010-05-02, 16:12   

Psycho Krusher napisał/a:
W końcu materiał z liceum to nie były jakieś koszmarne obliczenia itp.

Nie mogę na to odpowiedzieć, byłam na humanie, a nasza nauczycielka stwierdziła, że skoro ma do czynienia z humanistami vel głąbami matematycznymi zadania będzie na tablicy rozwiązywała sama pokazując nam jak to robić, a potem będzie brała, ale nigdy na ocenę. Także hm... (;

m. gallery

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-05-02, 16:33   

Hmmm, pożal się Boże obecni 'humaniści' maturę z matematyki potrafią na ledwo ledwo 30% wyciagnąć, więc uważam ją za fantastyczny pomysł. Minimalne umiejętności liczenia każdy posiąść jednak powinien :luka:

Historia jest jednym z trudniejszych przedmiotów do pisania imo. A może uważam tak tylko dlatego, że w sumie prawie w ogóle się do niej nie uczyłam ;P WOS był w porządku, polski łatwy, angielski kaszka z mleczkiem. Nie ma się co stresować, matura to bzdura, na studiach zaczną się schody ;P

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Tenar  

Wysłany: 2010-05-02, 21:07   

Sol napisał/a:
Hmmm, pożal się Boże obecni 'humaniści' maturę z matematyki potrafią na ledwo ledwo 30% wyciagnąć, więc uważam ją za fantastyczny pomysł. Minimalne umiejętności liczenia każdy posiąść jednak powinien :luka:

Poza tym matematyka uczy abstrakcyjnego, logicznego i nowatorskiego myślenia.

Drobny przykład z obserwacji własnej: kiedy zaczęłam przykładać się do matematyki, od razu kompozycja moich wypracowań z polskiego uległa poprawie.

Smarkej napisał/a:
Obawiałbym się za to rozszerzonej historii. Z ciekawości obczajałem zeszłoroczną i tematy takie były na czyszczenie zwieracza. No way. Historyczna ekonomia jest dla nerdów.

Też tak myślałam rok temu. Teraz cieszyłabym się dostając te tematy! Ya rly.

Więcej na temat matury z historii powiem po jej napisaniu.
Ostatnio zmieniony przez Tenar 2010-05-02, 21:19, w całości zmieniany 2 razy  

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-05-02, 21:19   

Tenar napisał/a:
Drobny przykład z obserwacji własnej: kiedy zaczęłam się bardziej przykładać do matematyki, od razu poprawiła się kompozycja moich wypracowań z polskiego.
Nie mogę się podzielić czymś podobnym, bo u mnie matematyka była pilnowana od samego początku. Mamusia mnie tresowała w tym zakresie i w sumie dzięki jej za to ^^ w wolnej chwili trzeba by sobie odświeżyć co nieco.

Tenar napisał/a:
Też tak myślałam rok temu. Teraz cieszyłabym się dostając te tematy! Ya rly.
Prawdopodobnie kwestia przygotowania. Skoro ja z marszu praktycznie zdobyłam trochę więcej niż minimum ;P to może jednak da się przez to przejść. Mała wskazówka: opłaca się pisać o ewentualnych dziełach sztuki mającch cokolwiek wspólnego z tematem wypracowania ;]

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Lady Blue Eyes  

Tytuł: Kocham książki!

Wysłany: 2010-05-03, 14:01   

Cytat:
Czy ktoś z Was też w tym roku przystępuje do matury? I jeśli tak, to z jakich przedmiotów i jak pewnie się czuje? Co zamierza po?

- Ja zdaje teraz, chociaż powinnam rok wcześniej.
- Angielski, historia, WOS i obowiązkowe. Wszystko na podstawie oprócz WOS-u. Najlepiej się czuję z j.pol - pisemnego, a ustnego trochę się boję; do reszty przedmiotów podchodzę na luzie :cool:
- Socjologia lub administracja.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2010-05-03, 14:03   
   Polecający: Paulinaaa

Matematyka na maturze nie jest do niczego potrzebna, tak samo polski, angielski i w ogóle matura to syf. Jak zobaczę kartkę, ze zdałem to powiem, żeby ktoś mi strzała lutnął, bo nie uwierzę.

EDIT, a zdaje angielski, informatykę i obowiązkowe, wszystko rzecz jasna podstawowe.
Ostatnio zmieniony przez kanarinho 2010-05-03, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  

matra  

Wysłany: 2010-05-03, 14:19   

kanarinho napisał/a:
Matematyka na maturze nie jest do niczego potrzebna,

Ja wiem, że to co wkleję to suchar, ale ..

m. gallery

Odpowiedz do tematu