• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

izusia941  

Wysłany: 2010-02-17, 16:10   problem z wyborem klasy w liceum.

Witam. Mam 16 lat i jestem w 3 kl. gim. Nidługo będę musiała wybrać szkołe pogimnazjalną, chcę iść do liceum ogólnokształcącego, ale nie wiem jaką klase mam wybrać w związku z tym że później chciałabym iść na resocjalizację. Czy to jets obojetnie jaką wyboiorę czy może klasa humanistyczna? :) z góry dziekuję :]

globus 

Wysłany: 2010-02-17, 16:48   

pierwsze co to wejdz na strone uczelni na której ewentulanie byś zamierzała ową resocjalizację studiowac i sprawdz jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze i wtedy wybierz klase która ma je rozszerzone :)
w sumei to proste ale obstawiam że jeszcze zminisz zdanie jak chyba większośc ludzi :)

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-02-18, 08:26   

Cytat:
w sumei to proste ale obstawiam że jeszcze zminisz zdanie jak chyba większośc ludzi
Dlatego dobrze jest sprawdzić od razu kilka potencjalnie interesujących kierunków i wybrać najbardziej optymalną szkołę/profil. Ewentualnie zastanowić się nad dodatkowymi lekcjami z jakiegoś przedmiotu.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

kenusarf  

Wysłany: 2010-02-18, 10:22   

Cytat:
Czy to jets obojetnie jaką wyboiorę czy może klasa humanistyczna?

Nikt podczas rekrutacji na studia nie będzie patrzył na profil klasy do której chodziłaś, więc jest to obojętne. A rozszerzony program nic Ci nie da jeżeli trafisz do kiepskiego nauczyciela, program nierozszerzony w niczym Ci nie przeszkodzi, jeżeli będziesz się samodzielnie i systematycznie uczyć, a jak jeszcze Ci się trafi dobry nauczyciel to w ogóle.

Poza tym klasa humanistyczna to jakaś pomyłka, więcej lektur, ale żadnych więcej umiejętności. Nawet w klasach niehumanistycznych jest za dużo języka polskiego, a co dopiero w takich humanistycznych. Takie klasy są dobre dla osób bardzo nakierowanych na polonistykę lub historię, ale nie dla osoby, która chce iść na resocjalizację. Nie rozumiem co ma klasa humanistyczna do resocjalizacji?

Sol  

Wysłany: 2010-02-18, 10:46   

kenusarf napisał/a:
Takie klasy są dobre dla osób bardzo nakierowanych na polonistykę lub historię, ale nie dla osoby, która chce iść na resocjalizację. Nie rozumiem co ma klasa humanistyczna do resocjalizacji?
Z ciekawości sprawdziłam jakie przedmioty sa punktowane przy rekrutacji na resocjalizację na uniwersytecie w moim mieście. Jedynym przedmiotem niehumanistycznym jest biologia :luka: pozostałe to różne jezyki obce, polski, wos, historia i filozofia. Czyli jednak klasa humanistyczna jest całkiem niezłym wyborem, jeśli ktoś się wybiera na resocjalizację (przynajmniej na tej uczelni).

kenusarf  

Wysłany: 2010-02-18, 10:57   

Sol napisał/a:
Jedynym przedmiotem niehumanistycznym jest biologia pozostałe to różne jezyki obce, polski, wos, historia i filozofia. Czyli jednak klasa humanistyczna jest całkiem niezłym wyborem, jeśli ktoś się wybiera na resocjalizację (przynajmniej na tej uczelni).

Jeżeli nawet przyjmiemy, że najważniejsze jest dostanie się na resocjalizację to lepszym wyborem jest klasa biologiczna z jakimś rozszerzonym językiem. Tylko, że do matury to i tak trzeba się przygotować samodzielnie, a wybierania profilu w liceum pod kątem egzaminów na studia zamiast pod kątem swoich zainteresowań to coś czego nigdy nie zrozumiem.

Sol  

Wysłany: 2010-02-18, 11:29   

kenusarf napisał/a:
Tylko, że do matury to i tak trzeba się przygotować samodzielnie, a wybierania profilu w liceum pod kątem egzaminów na studia zamiast pod kątem swoich zainteresowań to coś czego nigdy nie zrozumiem.
Skoro studia wybieramy zgodnie z wlasnymi zainteresowaniami, to zapewne przedmioty wymagane do dostania się na nie coś wspólnego z naszymi zainteresowaniami będą miały. Autorka tematu jest w tej komfortowej sytuacji, że w zasadzie może wybrać humanistyczną albo biologiczna klasę i może wyjść na tym tak samo dobrze. Z tym że klasy biologiczne lubią mieć rozszerzoną chemię i fizykę zamiast języka obcego ;>

kenusarf  

Wysłany: 2010-02-18, 11:55   

Sol napisał/a:
Skoro studia wybieramy zgodnie z wlasnymi zainteresowaniami, to zapewne przedmioty wymagane do dostania się na nie coś wspólnego z naszymi zainteresowaniami będą miały

Co ma wspólnego historia literatury z resocjalizacją?
Sol napisał/a:
Autorka tematu jest w tej komfortowej sytuacji, że w zasadzie może wybrać humanistyczną albo biologiczna klasę i może wyjść na tym tak samo dobrze.

Nie wiesz nic o jej predyspozycjach, a o jej zainteresowaniach wiesz tylko, że chciałby studiować resocjalizację, więc nie rozumiem na jakiej podstawie tak twierdzisz.

malezas  

Wysłany: 2010-02-18, 20:12   

moim zdaniem, to nie ma aż tak wielkiego znaczenia..moja jedna znajoma jest na resocjalizacji po klasie o profilu językowym a druga po biologiczno-chemicznej...więc wiesz..., idź na to co Cię interesuje, a dopiero do matury przygotuj się z odpowiednich i potrzebnych Ci przedmiotów...(trochę dziwnie to napisałam, ale mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi kaman...) :]
Są też licea profilowane o profilu socjalnym...sama musisz podjąc ostateczną decyzję...

powodzonka w wyborze szkoły... :)

globus 

Wysłany: 2010-02-18, 20:18   

A może niech się sama autorka pytania wypowie co lubi a czego nie :)

A swoją drogą to często z tego co widzę na niektóre kierunki są brane przedmioty średnio z nimi związane... bo w sumie przedmiotów w szkole jest mało a kierunków studiów już jednak zdecydowanie więcej.
A inna sprawa że teraz bardzo biorą wszędzie pod uwagę języki obce... i ja teraz jakbym wybierał jeszcze raz poszedł bym do klasy językowej żeby jednak umieć coś powiedzieć a nie 'tu bi or not tu bi - o tym też k****nie słyszałes '

Sol  

Wysłany: 2010-02-19, 11:08   

kenusarf napisał/a:
A może ona w ogóle nie ma serca do biologii, pójdzie do klasy z rozszerzoną biologią nie poradzi sobie i będzie powtarzała klasę?
Dlatego napisałam, że jest w komfortowej sytuacji. Jesli nie kręci jej biologia, to może iść do klasy humanistycznej i zdawać coś innego, jesli woli przedmioty ścisłe, to może iść na biol-chem i nie męczyć się do matury bardziej, niż to konieczne. Napisalam co napisalam wcześniej własnie dlatego, że nie znam jej predyspozycji.

globus napisał/a:
A inna sprawa że teraz bardzo biorą wszędzie pod uwagę języki obce... i ja teraz jakbym wybierał jeszcze raz poszedł bym do klasy językowej żeby jednak umieć coś powiedzieć a nie 'tu bi or not tu bi - o tym też k****nie słyszałes '
...i móglbyś sie pieknie naciąć. Ja bylam w klasie jezykowej i odradzałabym taki wybór kazdemu, to jest chyba profil traktowany najbardziej po macoszemu w szkole. Ewentualnie przed wyborem pójść do wybranej szkoły i zrobić porządny wywiad wśród uczniów danej klasy.

dolla.87  

Wysłany: 2010-03-31, 12:11   

Język jak najbardziej potrzebny, ale przedmioty rozszerzone musi miec takie jakich wymagają na studia potem, czyli z jakich będzie zdawała mature. Ale ja myślę ze to się i tak odmieni. czemu akurat resocjalizacja?

sciana 

Wysłany: 2010-04-23, 08:30   

Byłam na dniu otwartym w LO Jacka Kuronia w Warszawie. Bardzo mi się podobało
mili ludzie i ogólnie w środku b. ładnie POLECAM! :hyhy: :)

Izabella  

Wysłany: 2010-07-13, 13:38   

Ja jednak gdybym miała wybór to chyba stawiałabym bardziej na klase z rozszerzonym j.angielskim.
Mysle ze w tym jest przyszłosc.
Ostatnio zmieniony przez Izabella 2010-07-13, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

Piątula  

Wysłany: 2010-07-13, 19:34   

tak,podobno profil w liceum nie ma znaczenia,jednak znacznie łatwiej jest przy zdawaniu matury, kiedy wymagany na studia przedmiot miało się w szkole na poziomie rozszerzonym[czy też lepiej opanowanym]. nieciekawie jest,kiedy chce się zdawać rozszerzony przedmiot na maturze,mając go w szkole na poziomie podstawowym.

na resocjalizacji być może to będzie wos,więc prawdopodobnie klasa humanistyczna byłaby dobrym wyborem.

Odpowiedz do tematu