• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Emilian30081990  

Wysłany: 2011-02-23, 18:47   Różne obrazy wojny w literaturze XX wieku

Piszę pracę maturalną i do piątku muszę oddać bibliografie ale bez planu ramowego i chciałbym sie dowiedzieć jakie książki lub wiersze proponujecie. Chciałbym się skupić na obrazach wojny :

- Eksterminacja Żydów
- Obozy koncentracyjne

No i jeszcze tak z jeden obraz wojny niekoniecznie militarny ...

Jeżeli moglibyście mi pomóc poprostu jakie obrazy wojny i jakie książki i wiersze proponujecie to byłbym wdzięczny bo naprawdę jestem zdesperowany. Narazie mam 3 lektury:

- Medaliony Nałkowskiej
- Opowiadania Borowskiego
- Zdążyć przed Panem Bogiem

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-02-23, 21:20   

"Inny świat" Herlinga-Grudzińskiego, analogicznie, choć to nie XX wiek, możesz wspomnieć o "Wspomnieniach z domu umarłych" Fiodora. może "Campo di Fiori" Miłosza?

ale żeby tak tylko o Żydach i obozach? może coś o bombardowaniu Drezna? bitwie o Anglię? "Pawiak pomścimy"? absurdzie bombardowania Bolonii? :)

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Emilian30081990  

Wysłany: 2011-02-23, 21:50   

No można by tylko ja na za tydzień musze oddac plan ramowy a naprawde nie wiem jak sie do tego zabrac ... Co po kolei :(

Nie mam kasy żeby dać komuś napisać dlatego muszę sie sam meczyc :(

Chciałem żeby ktoś mi pomógł...
Książki wiadomo będę musiał przeczytać więc jakby mi ktoś pomógłco po kolei mammówić to naprawde byłbym wdzięczny ... Poprostu niech mi ktoś przedstawi plan ramowy a ja sie do niego dostosuje ...

Serdeczne Dzięki za pomoc koledze wyżej :D

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2011-02-23, 23:41   

Emilian30081990 napisał/a:
No można by tylko ja na za tydzień musze oddac plan ramowy a naprawde nie wiem jak sie do tego zabrac ... Co po kolei :(

poluzuj. oddanie planu ramowego, o ile pamiętam, nie jest obowiązkowe, choć w oparciu o doświadczenie powiem, że może być przydatne. końcową bibliografię podałem nie przeczytawszy 3/4 zadeklarowanej literatury przedmiotu i połowy podmiotowej. z biblio + ramowym planem to żaden po prawdzie problem. wystarrczy ogólne wyobrażenie tego, o czym chcesz mówić, przedstawione w ogólnikowych punktach.

Emilian30081990 napisał/a:
jakby mi ktoś pomógłco po kolei mammówić to naprawde byłbym wdzięczny ... Poprostu niech mi ktoś przedstawi plan ramowy a ja sie do niego dostosuje

pisanie swojej pracy maturalnej kończyłem na sześć godzin przed wejściem na zwany egzamin. a po drodze wyspałem się jeszcze (robienie plakatów, wycinanie filmików, soundtracków, power-pointów było dla mnie zbyt abstrakcyjne). stąd wniosek, że tego prezentacji nie trzeba się uczyć na pamięć. nastarczy trochę giętkości językowej i samodzielne napisanie pracy maturalnej bądź jej szkieletu. (poprzednie zdanie zawiera słowo-klucz, którym podsumować można post ten cały)

thanks for your acknowledgement, mate.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-02-24, 20:29   

Twój problem polega na tym, że masz temat o różnych obrazach wojny, a skupiłeś się na jednym. II wojna, holocaust, obozy itd - to wszystko jedno i to samo. Skorzystaj z pomysłów Smarkeja z jego pierwszego postu i wybierz też inne obrazy. Możesz też polecieć po całości i skorzystać z obrazó z dwóch końców historii - np. Iliada i II wojna. Masz różne obrazy - wojny o kobietę i wojny wyniszczającej, poezję i prozę, itd, itp.

Jak nie wiesz, co robić, to wbijaj do swojej polonistki, od tego ona jest. Plan ramowy pomaga o tyle, że najważniejsze punkty masz przed sobą na kartce, reszta to kwestia samodzielnego napisania pracy i przeczytania jej ze 3 razy.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Odpowiedz do tematu