• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Leosia  

Wysłany: 2011-10-28, 20:17   

Zdecydowanie policealna. W tym samym czasie co normalnie studiując wystudiujesz 2 i pół kierunku co najmniej :)

Szu Szu  

Wysłany: 2012-09-11, 14:55   

Szkoła policealna ma to do siebie, że wiesz., że zdobywasz po niej kwalifikacje zawodowe. Większość zajęć to praktyka. To jest ogromny plus. Poza tym nie trwają np. 5 lat, więc zazwyczaj po dwóch (chyba, że wybierzesz opcję roczną), możesz, jeżeli będziesz tylko chcieć, rozpocząć studia. Wszystko przed Tobą.
Ostatnio zmieniony przez Szu Szu 2012-09-11, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  

fantin  

Wysłany: 2012-09-11, 15:45   odp

To zależy - lepsza dobra szkoła policealna niż gówniane studia. Nie powinno dziwić, że tak dużo ludzi po studiach nie może znaleźć pracy: nie chcą byle jakiej, a wich 'branży' nie ma miejsc. Także tak jak mówię - jeśli studia to kierunek z przyszłością, czyli najlepiej ścisły. Ale to moja skromna opinia :)

Szu Szu  

Wysłany: 2012-09-12, 12:39   

Wiadomo, że wszystko rozchodzi się o pracę. Kończąc studia czy jakąkolwiek szkołę, myślimy o pracy, o tym, żeby móc zarabiać. Bo chcąc nie chcąc, wszystko kręci się wokół pieniądza. Oprócz naszych zainteresowań i zdolności (kierowania się tym, w czym jesteśmy dobrzy a przynajmniej tak nam się wydaje) kierujemy się również tym, co można robić "po". I tu się pojawia problem. :hyhy: Z moich obserwacji wynika, że w tej chwili więcej miejsc pracy jest dla osób z zawodem, niżeli osób z ukończonymi studiami z tytułem mgr. W żaden sposób nie odżegnuję nikogo od rozpoczęcia studiów, jednak biorąc pod uwagę dzisiejszy rynek pracy, warto się zastanowić nad jakimiś kursami zawodowymi, szkołą policealną lub studiami, które dadzą nam "pewność" co dalej, choć 100% pewności nie ma nigdy.

Izabella  

Wysłany: 2012-09-21, 23:08   

Moj znajomy poszedł teraz do Cosinusa na rachunkowość. Ale poszedł tam hobbystycznie, z zainteresowania i na pewno to czego sie tam nauczy przyda sie jemu w codziennym życiu.

Szu Szu  

Wysłany: 2012-11-09, 15:32   

no właśnie, myślę, że mimo wszystko warto. Szkoły policealne to dziś dobre rozwiązanie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że ma się większą szansę zdobyć pracę kończąc taką szkołę. Właśnie dzięki temu "fachowi" w ręku. :)

kajka90  

Wysłany: 2013-01-05, 11:00   

ja chodzę do szkoły policealnej a konkretnie do Omegi w Gliwicach. Nie wiem jak jest w innych szkołach ale z tej jestem bardzo zadowolona. Jestem na kierunku technik usług kosmetycznych i jak na razie widzę same plusy mojej nauki. Szkoła jest darmowa (mają naprawdę mnóstwo darmowych kierunków) zajęcia co dwa tygodnie w weekendy, bardzo dużo zajęć praktycznych, nauczyciele i inni uczniowie naprawdę spoko i po dwóch latach otrzymam tytuł technika. jeśli jesteście z Gliwic to naprawdę polecam Omegę!! :)

hania90 

Wysłany: 2013-02-27, 11:55   

Ja też uczę się w OMEDZE :) tyle że w Mysłowicach. Szkoła faktycznie godna polecenia. Chyba największa oferta darmowych kierunków - poza tym wszystko na wysokim poziomie - Ja teraz zapisałam się na rachunkowość i już po pierwszych zajęciach jestem pod wrażeniem poziomu i atmosfery:) SUPER!

Kita 

Wysłany: 2013-03-18, 14:04   

Zgadzam się z przedmówcą, że zawsze wszystko kręci się wokół pieniądza. Ja studia rzuciłam bo stwierdziłam, że kierunek na którym jestem absolutnie nie jest przyszłościowy. Pracy po nim nie znajdę, a jeżeli znajdę to będę się męczyć. Jestem teraz w szkole policealnej w Progresie. Widzę swoją przyszłość w kolorowych barwach i wiem, że podjęłam dobrą decyzję.

hania90 

Wysłany: 2013-03-29, 12:32   

Szkoły policealne dają teraz większe pole manewru - łatwiej się dostać, masz spory wybór, z reguły zajęcia co 2 tygodnie więc dużo czasu wolnego - a czy mgr czy tytuł technika i tak najważniejsze są umiejętności i wiedza a nie papierek (chociaż wiadomo im więcej papierkologi tym lepiej )

:)

Izabella  

Wysłany: 2013-04-12, 16:06   

Dokładnie sie z Tobą zgadzam. Ja znam też takie osoby które poszly do szkoły policealnej ale nie dlatego ze nie zdaly matury, bo one mature maja, ale po prostu nie stac ich jeszcze na studia dzienne, wiec ucza sie w policealnych zeby pracować a potem isc na studia.

Kita 

Wysłany: 2013-04-15, 23:51   

No dokładnie tak jest. Znam osoby, bo są takie w moim bliskim otoczeniu, które chodzą do szkoły policealnej po prostu żeby zdobyć doświadczenie i wiedzę w danej dziedzinie. Nie oszukujmy się, sam tytuł magistra już raczej na wiele nie starcza, pracodawca lubi jak pracownik ma fach w ręku.

mediSA 

Wysłany: 2013-07-15, 13:04   

Ja z różnych powodów nie będę mogła po maturze iść na studia... swoją przyszłość wiążę z medycyną... ale jako że studiowanie na razie nie wchodzi u mnie w grę, zastanawiam się co dalej. Kiedyś nawet nie myślałam o szkole policealnej ale tak jak teraz 'wczytuję się' w temat i gadam ze znajomymi widzę że to nie jest najgorszy pomysł... macie jakieś godne polecenia medyczne szkoły policealne? Czy według Was jest to strata czasu? Może ktoś np. przed pójściem na uniwersytet medyczny uczęszczał do policealnej i może powiedzieć, czy z perspektywy czasu było warto? Czy niejako może to przygotować do nauki na studiach?

Izabella  

Wysłany: 2013-08-06, 23:24   

Moim zdaniem na naukę nigdy nie jest za pózno i tak naprawde jesli masz zapał do nauki i chcesz nauczyć sie tego z czym wiążesz swoją przyszłośc to spokojnie własnie powinnas isc.

belggi 

Wysłany: 2013-08-14, 15:31   Re: Szkoła policealna? Studia?

Ja teraz skończyłam jeden rok nauki a chcę się zdobyć jeszcze jakieś kwalifikacje więc wybrałam gowork w katowicach.

Odpowiedz do tematu