• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

stobejczyk 

Wysłany: 2013-06-11, 23:28   

Jak mało w tych wypowiedziach nadziei na dobrą pracę. To po co iść na studia. Nas chyba nikt nie uczy patrzeć w przyszłość, tylko nasz polskie piekiełko. Ktoś kiedyś powiedział: zaczynaj z wizją końca. Jaką wizję mają Ci, co idą na bezużyteczne kierunki studiów? :niepewny:
Przeglądam oferty szkół wyższych i policealnych i myślę sobie, że te drugie są bardziej życiowe. Taka np. medyczna szkoła policealna z kierunkiem opiekun medyczny.
Za kilka tat będzie to tak poszukiwany zawód jak żaden inny, ponieważ społeczeństwo polskie i UE starzeje się błyskawicznie. Praca jest i będzie.

Onomatopeja  

Tytuł: Skromniś

Wysłany: 2013-06-12, 22:18   

to akurat prawda z tym medycznym opiekunem...
zawody przyszłości, tylko kto im zapłaci za opiekę nad starzejacym sie społęczeństwem

małgo89 

Wysłany: 2013-09-12, 12:28   

dokładnie jestem zgodna z waszymi opiniami. szkoła wyższa da nam wykształcenie a szkoła policealna zawód

Frundy  

Wysłany: 2013-09-15, 12:14   

Powody, dla których większość idzie na studia - "a bo wypada", "a bo nie chcę iść do pracy", "a bo inni idą, to ja też". Wiąże się to z tym, że młodzi wybierają kierunki, które ich kompletnie nie interesują albo akurat na to im wystarczyło punktów z matury. Takie osoby często po studiach lądują na bezrobociu albo podają frytki w mcd. Natomiast osoby z pasją i zaangażowaniem mają szansę się wybić.
Szkoły policealne czy zawodówki - owszem, dadzą konkretny zawód, lecz ktoś kto się na to zdecyduje, może być skazany tylko na pracę związaną z owym zawodem i wciąż zarabiać tyle samo. Studia poszerzają horyzonty, niekoniecznie trzeba pracować w jednym zawodzie (znam wiele takich przypadków). Oczywiście można też brać udział w kursach i szkoleniach. Martwi mnie jednak sytuacja w kraju, my, młodzi ludzie, praktycznie nie mamy szans na normalną umowę o pracę, pracodawcy wciskają umowy śmieciowe z najniższą możliwą stawką, a bojąc się, że nic lepszego się nie znajdzie, bierzemy co popadnie. Najlepszy kandydat na pracownika? 20-latek z 10-letnim bagażem doświadczenia. Chyba nie ma wyboru i trzeba emigrować, chociaż los w innych państwach również nie jest pewny...

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2013-09-15, 20:35   

chuiowo, ze dziecinstwo minelo. bedzie luz, bede robil do 67 roku zycia.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

mezon 

Wysłany: 2014-08-14, 11:01   

WIelu absolwentów myśli,że praktycznie od razu po studiach znajdzie pracę.Nie jest tak łatwo ale nie należy się załamywać tylko aktywnie szukać pracy. Może nie być to proste jednak jeśli człowiek będzie zdeterminowany to można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ze swojej strony polecam wejść na portal GoWork: http://www.gowork.pl/praca/katowice;l ( w zakładce oferty pracy w Katowicach) - znajduje się tam bardzo wiele dobrych ofert pracy w praktycznie każdym zawodzie. Wpiszcie sobie branżę jaka Was interesuje najbardziej.

popiel 

Wysłany: 2014-08-16, 14:42   

Ja skończyłem studia tłumaczeniowe i jestem po praktykach w liceum. Od września wracam na staż. W to samo miejsce oczywiście.

sebmroz 

Wysłany: 2014-08-20, 13:38   

Odpowiedź : doświadczenie, studia są wazne, ale w kwestii zawodowej nić nie dadzą bez zdobywania doświadczenia Ostatnio o tym czytałem o tym tutaj : http://praca.gratka.pl/po...iczy-11842.html

fesol 

Wysłany: 2014-09-01, 10:08   

Kilka miesięcy temu skończyłam studia, dziennie, nie mam żadnego doświadczenia zawodowego (w swojej dziedzinie), nie żałuje, odbyłam trochę praktyk, i mam nadzieję, że to wystarczy. Wczoraj "wykreowałam" swoje CV, i właśnie zaczynam je rozsyłać.

popiel 

Wysłany: 2014-09-04, 15:58   

Modne dzisiaj są studia tłumaczeniowe i jak znajdziesz niszę to możesz sporo zarobić. Oczywiście podyplomowo warto je zrobić.

mcyka 

Wysłany: 2014-09-25, 11:38   

Teraz w Polsce jest tylu studentow szkol wyzszych, ze nie ma pracy dla nich wszystkich. Duzo lepsza opcja jest miec porzadny i konkretny fach w reku, np. po technikum albo zawodowce. Nawet jak sie nie uda znalezc pracy w kraju, to takich osob poszukuja za granica, w Niemczech i Francji. Wystarczy sobie poprzegladac strony agencji pracy zeby zobaczyc ze jest duzo ofert (http://polandworkforce.co...a/oferty-pracy/). Za granica nie dosc ze placa lepiej to jeszcze traktuja pracownikow bardziej po ludzku.

kalimba  

Wysłany: 2014-09-25, 12:38   

Pewnie jakaś praca. Wiadomo, ze nie zawsze uda sie od razu znaleźć prace w zawodzie ale to teraz oczywiste.Może rozejrzyj sie za ofertami pracy tutaj http://praca.money.pl/oferty/stazysta/. Nie koniecznie patrz na te w Twoim zawodzie. Moze w czymś jeszcze jesteś dobry. A stażysta to idealna oferta dla osób zaraz po studiach
Ostatnio zmieniony przez kalimba 2014-09-29, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

ola19  

Wysłany: 2014-09-25, 13:39   

Pracę najlepiej mieć już na studiach, trzeba zdobywać doświadczenie.

agnieszka729  

Tytuł: :-)

Wysłany: 2014-09-25, 13:58   

Frundy napisał/a:
Powody, dla których większość idzie na studia - "a bo wypada", "a bo nie chcę iść do pracy", "a bo inni idą, to ja też". Wiąże się to z tym, że młodzi wybierają kierunki, które ich kompletnie nie interesują albo akurat na to im wystarczyło punktów z matury. Takie osoby często po studiach lądują na bezrobociu albo podają frytki w mcd. Natomiast osoby z pasją i zaangażowaniem mają szansę się wybić.
Szkoły policealne czy zawodówki - owszem, dadzą konkretny zawód, lecz ktoś kto się na to zdecyduje, może być skazany tylko na pracę związaną z owym zawodem i wciąż zarabiać tyle samo. Studia poszerzają horyzonty, niekoniecznie trzeba pracować w jednym zawodzie (znam wiele takich przypadków). Oczywiście można też brać udział w kursach i szkoleniach. Martwi mnie jednak sytuacja w kraju, my, młodzi ludzie, praktycznie nie mamy szans na normalną umowę o pracę, pracodawcy wciskają umowy śmieciowe z najniższą możliwą stawką, a bojąc się, że nic lepszego się nie znajdzie, bierzemy co popadnie. Najlepszy kandydat na pracownika? 20-latek z 10-letnim bagażem doświadczenia. Chyba nie ma wyboru i trzeba emigrować, chociaż los w innych państwach również nie jest pewny...

Ja znam też inne powody: bo rodzice swoich dzieci urodzonych "za komuny", przekonani byli, że jak oddelegują dziecko na studia [zasugerują skutecznie, że ma na nie pójść] - to tym samym dziecko lepszą szansę na pracę będzie mieć.

Skąd mogli - ci rodzice - wiedzieć co będzie w roku 2014?

:chytry:

A co do firm, wyciskających robotników jak cytrynę - ci, którzy je prowadzą, też są ludźmi. Więc patrzą na swoje interesy, mniej cudze.

A że firmy mają opcję ciśnięcia pracowników - to dzięki naszemu państwu, Rzeczpospolitej sfrustrowanej :suchy:

Odpowiedz do tematu