• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 00:07
Autor Wiadomość

Pasażer  

Wysłany: 2009-11-05, 23:06   

Pablo88 napisał/a:
Cytat:
bo na jakiejś podstawie muszą cie przyjąć do pracy, żebyś mógł doświadczenie zdobyc

1. Znajomości
2. Totalny fart
3. Pracodawca stawia na ludzi (co się na pewno bardzo rzadko zdarza)

sis napisał/a:
A skąd masz tę niezachwianą pewność?

Pablo88 napisał/a:
- z doświadczenia
- z obserwacji

Rozumiem, że nie poszło Ci kilka rozmów, ale nie musisz od razu generalizować i tworzyć mitów.

Cytat:
- z tego co widzę w tv, jak się pracodawcy zachowują

To znaczy?

Pablo88  

Wysłany: 2009-11-07, 12:41   

Pasażer tak jak pisałem z obserwacji, czy z tego co usłyszę, znajomy z pepsi powiedział, że miał od znajomego załatwioną pracę na przedstawiciela, natomiast mój kolega szukał pracy na przedstawiciela, bez jakiejkolwiek znajomości i nigdzie go nie przyjęli. Każdy pracodawca by chciał, aby osoba, którą przyjmie od razu mu zwiększyła liczbę klientów i wysokość sprzedaży. Dlatego, żeby zostać zatrudnionym trzeba mieć doświadczenie. A doświadczenia nie zdobędziesz bo nikt Cię nie przyjmie. Koło się zamyka.

Menagerowie przed kamerą zachowują się całkiem inaczej niż w rzeczywistości. Chcą pokazać jak najlepszy wizerunek firmy i samego siebie. Mało jest ludzi, którzy potrafią uwierzyć w człowieka i dać mu szansę. Tak jak pisałem mojej znajomej to się udało, że trafiła na naprawdę dobrych ludzi.

Pasażer  

Wysłany: 2009-11-07, 18:41   

Pablo88 napisał/a:
Dlatego, żeby zostać zatrudnionym trzeba mieć doświadczenie. A doświadczenia nie zdobędziesz bo nikt Cię nie przyjmie. Koło się zamyka.

Nie uważasz, że to co piszesz jest nielogiczne?

Gdyby Twoje dramatyzowanie okazało się prawdziwe, to wszyscy, którzy obecnie pracują, mieliby swoją pracę "po znajomości". A tak nie jest, znam wiele osób, które doszły do swoich stanowisk uczciwie.

W głupim kinie, w którym pracuję, jest sporo osób, które znają kierownika, których rodzice czy znajomi kierownika znają i stąd są w pracy. Ale jest też dużo osób, które się wykazały czymś na rozmowie kwalifikacyjnej, były oryginalne, zapowiadały się jako dobry pracownik, po prostu.

Nie wiem ile przeszedłeś rozmów kwalifikacyjnych w życiu, ja raptem koło sześciu, może siedmiu w Polsce i ze dwie w Anglii (mówię o takich poważniejszych - nie tyle do bardzo poważnej i dorosłej pracy, myślę o takich nie na zasadzie "dobra, powiedz coś o sobie, (...), okej - możesz być", tylko o takich, gdzie widać było zaangażowanie obydwu stron).

I jeżeli zamierzasz opierać swoje obserwacje na lamentacjach swoich znajomych, którym się udało, bądź na przechwałkach tych, którzy mieli "plecki", to radzę zweryfikować poglądy.

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-11-07, 19:31   

Pablo88 napisał/a:
Menagerowie przed kamerą zachowują się całkiem inaczej niż w rzeczywistości. Chcą pokazać jak najlepszy wizerunek firmy i samego siebie.

A ja byłem na prezentacji pewnej firmy, gdzie prezes niemal wprost powiedział, że on wolałby zatrudniać po znajomości, ale niestety jego dzieci wybrały studnia niezwiązane z branżą.
Pablo88 napisał/a:
Mało jest ludzi, którzy potrafią uwierzyć w człowieka i dać mu szansę.

Dzieje się tak, dlatego że menedżerowie nie są od dawania szans ludziom tylko od uzyskiwania rezultatów. Oni nie mają dawać szans, oni mają zatrudniać jak najlepszych pracowników i za wyniki tych pracowników odpowiadają.

Pablo88 napisał/a:
Dlatego, żeby zostać zatrudnionym trzeba mieć doświadczenie. A doświadczenia nie zdobędziesz bo nikt Cię nie przyjmie. Koło się zamyka.

Koło się nie zamyka. Jeżeli pracownicy nie mogą zdobywać doświadczenia to w końcu zabraknie tych z doświadczeniem i zaczną zatrudniać tych bez doświadczenia. Jeżeli nie możesz dostać pracy ze względu na brak doświadczenia to znaczy, że inni jednak potrafią to doświadczenie zdobyć. Po znajomości można przyjmować, ale firma potrzebuje też jakiś ludzi, którzy się znają na rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez kenusarf 2009-11-24, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

Staszek M  

Wysłany: 2009-11-25, 12:54   

Kenusarf świeta racja, w końcu braknie pracowników. A ludziom też trzeba dać szanse, oczywiście znajomości sie przydają, nie zaprzeczam, ale co nam ze znajomości jak nie mamy np wykształcenia odpowiedniego! I tak na niektóre stanowiska nie będą nas mogli przyjąć bo są wymagania.
Czy osoba zatrudniona po znajomości zwiększy im od razu sprzedaż?

absolwent07 

Wysłany: 2009-12-01, 14:59   

Znajomości na pewno pomagaja, nie czarujmy się.

Staszek M  

Wysłany: 2009-12-01, 16:27   

No to na pewno, ale wykształcenie też ma bardzo duży wpływ na zatrudnienie. A jeżeli chodzi o pracę, to niestety co raz więcej zwolnień jest. A tymbardziej, że koniec roku sie zbliża więc wiecej zwolnień niż ofert pracy.

neverending  

Wysłany: 2009-12-01, 16:59   

Wszystko o czym mówicie to prawda. Jest wiele czynników dzięki czemu można znaleźć odpowiednią pracę. Nie przytaczam ich już bo było o tym dużo postów. Kursy? Też są ok, jeśli ktoś chce zostać spawaczem, księgową, przedstawicielem handlowym itd. itp. Ale kursów bezpłatnych jest niewiele, a te refundowane z urzędu pracy są tylko i wyłącznie na standardowe profesje tego typu. Można oczywiście robić różne uprawnienia, cisco, kursy językowe, rachunkowości, czy autocada ale po cholerę jeśli ma to być sztuka dla sztuki. Najlepiej znaleźć coś, gdzie zamierzamy się w przyszłości realizować i działać w tym kierunku. Wiadomo - jest ciężko.

Ja trafiłem ostatnio na pana prezesa dla którego liczy się innowacyjność, młodość, nie doświadczenie a nowe spojrzenie. Ciekawe obowiązki, fajna praca. Rzeczywistość mija się z tym bardzo. Niestety. Ale każde doświadczenie jest ważne.

Pablo88 napisał/a:

Podpisuje się trzema rękami. Różnie bywa, czasem i inaczej na szczęście ale inaczej patrzą na człowieka z odpowiednim doświadczeniem.
Nie spiesz się w ten słoneczny dzień, Ty wiesz
Albo być, albo mieć
Ostatnio zmieniony przez neverending 2009-12-01, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  

Staszek M  

Wysłany: 2009-12-02, 10:30   

Ostatnio słyszałem o tym, że pracodawcy chcą na niektóre stanowiska osoby bez doświadczenia, bo dzieki temu moga narzucić mu swój sposób pracy.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-12-02, 14:03   

neverending napisał/a:
Podpisuje się trzema rękami. Różnie bywa, czasem i inaczej na szczęście ale inaczej patrzą na człowieka z odpowiednim doświadczeniem.
I nie dziwota - sama, będąc pracodawcą, wolałabym zatrudnić kogoś, kto ma już doświadczenie na podobnym stanowisku, bo zdecydowanie bardziej mi się to opłaca. "Świeżak", który dopiero się uczy i nie ma zbyt wielkiego pojęcia o specyfice takiej czy innej pracy, w przyszłości może być oczywiście świetnym, wyspecjalizowanym pracownikiem, ale na to trzeba czasu i kosztów. Których, co zrozumiałe, nikt nie ma ochoty marnować, jeśli można tego uniknąć.

Z drugiej strony:
Staszek M napisał/a:
pracodawcy chcą na niektóre stanowiska osoby bez doświadczenia, bo dzieki temu moga narzucić mu swój sposób pracy.
Mogą też - i przede wszystkim - narzucić zdecydowanie niższe stawki. Z punktu widzenia pracodawcy: bardzo cenne, acz - na dłuższą metę - krótkowzroczne. Bo kiepsko opłacany pracownik bez doświadczenia w końcu owo doświadczenie zdobędzie i albo zażąda podwyżki, albo zwieje do konkurencji, która zapłaci mu więcej.

grlało, matulu

Staszek M  

Wysłany: 2009-12-02, 15:04   

Mogą też - i przede wszystkim - narzucić zdecydowanie niższe stawki. Z punktu widzenia pracodawcy: bardzo cenne, acz - na dłuższą metę - krótkowzroczne. Bo kiepsko opłacany pracownik bez doświadczenia w końcu owo doświadczenie zdobędzie i albo zażąda podwyżki, albo zwieje do konkurencji, która zapłaci mu więcej.[/quote]

I tu masz racje, ale przez jakiś czas ktoś pracować będzie.

absolwent07 

Wysłany: 2009-12-03, 10:55   

Zawsze znajdą się osoby, które będą pracować za niższe stawki, szczególnie teraz jak pracy jest jak na lekarstwo.

Staszek M  

Wysłany: 2010-01-03, 18:52   

Znajdą sie też kolejni bez doświadczenia i będą pracować, żeby zdobyć własnie doświadczenie!

absolwent07 

Wysłany: 2010-01-04, 11:34   

Trzeba zacząć od czegoś, nawet jeżeli pierwsza praca jest mało opłacalna, ale potem może się okazać, że kolejną znajdziemy beż większego problemu, bo jakieś doświadczenie zawodowe zdobedziemy!

Staszek M  

Wysłany: 2010-01-31, 22:56   

Miejmy nadzieję, że sytuacja się poprawi.

[ Dodano: 2010-04-13, 12:54 ]
Niestety, na rynku nic się nie zmienia, jest połowa kwietnia, a pracy jak nie było tak nie ma.

Odpowiedz do tematu