• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 00:07
Autor Wiadomość

absolwent07 

Wysłany: 2010-04-13, 11:59   

Tak to jest, cieszę się przynajmniej, że mam pracę, bo u mnie też posypały się zwolnienia.

llokitech 

Wysłany: 2010-04-29, 12:35   

Jak wypaść to bardzo mocno zależy od człowieka przed którym trzeba wypaść:P Np. słyszałem taką historię, że koleżanka mojej siostry była gdzieś na rozmowie, poszło jej kiepsko, ale potem wyszła na papierosa i wyszedł też jej przyszły pracodawca. Pogadali o bzdurach, a ta koleżnaka jak skończyła palić, wyrzuciła niedopałek za okno - wtedy ją zatrudnił, uznał że jak ktoś ma jaja żeby śmiecić przy potencjalnym szefie, to powinien dostać szansę:P

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-04-29, 12:46   

Pasażer napisał/a:
Pablo88 napisał/a:
Dlatego, żeby zostać zatrudnionym trzeba mieć doświadczenie. A doświadczenia nie zdobędziesz bo nikt Cię nie przyjmie. Koło się zamyka.

Nie uważasz, że to co piszesz jest nielogiczne?

Gdyby Twoje dramatyzowanie okazało się prawdziwe, to wszyscy, którzy obecnie pracują, mieliby swoją pracę "po znajomości". A tak nie jest, znam wiele osób, które doszły do swoich stanowisk uczciwie.

To co napisał Pablo to nie jest 100% przypadków, ale akurat naprawdę sporo racji w tym jest. Ludzie przyjmując pracownika choćby to kopania rowów chcieliby od razu magistra na tym stanowisku. I nawet niejednokrotnie na sprzątaczkę wymaga się mieć maturę. Byłam na niejednej rozmowie i wiem jak na takie rzeczy pracodawcy patrzą. Nie ma patrzenia na to kto jaki jest, ale na to, czy ma doświadczenie, tak jakby to, czego trzeba by się ewentualnie nauczyć było Bóg wie jak skomplikowane..

Nie wiem jak jest w innych miastach, ale u mnie rządzą znajomości.

Co do samych zaś kursów - przejdę się za niedługo do PUPu, jest oferta na kurs florystyczny i decoupage'u, więc brzmi ciekawie <:

m. gallery

polinea  

Wysłany: 2010-07-25, 15:02   

w czerwcu była ciekawa konferencja Joe Vitale na temat samorealizacji i prawa przyciągania, które mogą pomóc m.in.w dostaniu wymarzonej pracy, teraz można zamówić materiały z tej konferencji przez Internet, rzeczy zawarte w tych materiałach mogą bardziej pomóc w znalezieniu pracy niż niektóre kursy

absolwent07 

Wysłany: 2011-05-06, 14:21   

Czy takie szkolenie przynosi rezultaty?

Staszek M  

Wysłany: 2011-06-03, 11:30   

Nie widzisz, że to zwykła reklama?!

Plexi  

Wysłany: 2011-07-10, 20:53   

Przed rozmową kwalifikacyjną niezbędnym wydaje się gruntowne przeanalizowanie wysłanego do danej firmy CV – nasze odpowiedzi podczas rozmowy po prostu nie mogą zawierać nieścisłości względem CV. Ponadto, szczególnie w przypadku rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzanych przez rekruterów wewnętrznych, ważne jest dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o firmie, jej najważniejszych produktach/ usługach i rynkach, na których działa.
Najczęściej rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są według następującego schematu: pytania o przeszłość (doświadczenia zawodowe, poprzedni pracodawcy, wykształcenie i kwalifikacje), poziom znajomości wymaganego języka obcego, a następnie omawiane są nasze plany zawodowe oraz czy rzeczywiście interesuje nas praca na danym stanowisku.
Więcej na: http://www.praca5.pl/rozmowa-kwalifikacyjna

lexington 

Wysłany: 2011-07-13, 13:10   

Może takie coś będzie komuś pomocne: http://www.godealla.pl/pr...zl-jedyne-99-zl
:]
Tego typu e-learningowych, kreacji wizerunku i innego rodzaju kursów jest całkiem sporo. Wystarczy poszperać w sieci :)

Mikulina 

Wysłany: 2011-08-23, 15:01   

Nie znam kursów przygotowujących do rozmowy kwalifikacyjnej. Szczerze, wydaje mi się, że tutaj trzeba wyluzować i iść odpowiednio przygotowanym, czyli trzeba zrobić "analizę siebie". Ja robiłam w postaci tabelki, w której sprawdzałam dopasowanie oferty do mnie. Pracochłonne, ale warto poświęcić trochę czasu i być przygotowanym, żeby nas nie zaskoczyła ;)

Jeżeli uważasz, że potrzebujesz jakiegoś treningu, żeby podnieść sobie pewność siebie, może spróbuj przećwiczyć w domu. Takie wizualizacje bardzo pomagają. I nie mówię tylko o zwykłym wyobrażaniu sobie przebiegu rozmowy, ale mam na myśli "odegranie" jak w teatrze. Zaangażuj przyjaciół, rodzinę, kogoś komu ufasz i kto Ci dobrze doradzi. Niech jedna osoba będzie rekruterem, inna obserwatorem a Ty osobą aplikantem. I na poważnie to przećwiczcie z uwzględnieniem tego, nad czym musisz popracować, co jest ok. Przećwiczcie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, sposób mówienia, siadania etc. Też angażuje, ale na pewno warto, no i można połączyć przyjemne z pożytecznym, bo później poplotkować ze znajomymi ;)

Monia1234  

Wysłany: 2011-10-06, 14:49   

ja skozystałam z takiego kursu dla opiekunek osób starszych znalazłam ogłoeszenie w internecie ze organizują darmowe kursy przez skaypa a pozniej wyjade jako opiekunka było bardzo milo . pani prowadzą ca bardzo sympatyczna chociaz jej nie widziałam hehhe ale zajecia do udanych mój wyjazd jako opiekunki tez był bardzo udanych wtrafiłam do wspaniałejj rodziny niemieckiej praca bardzo przyjemna firma tez zaufana wypłaciła pieniązki na czas panie pracujace co tydzień dzwoniły jak sie czuje i jak jest jak rodzina takie podstawowe rezczy sie pytały bardzo to miłe nie wiem jak w innych firmah ale firma centrum językowe KOnik z głogowa to naprawdę wspaniała firma nie czytałam żadnych jeszcez złych opini a wy co sądzicie o takich firmach ?

Nyara  

Wysłany: 2012-01-16, 23:47   

Kursy z UP nigdy mi się nie należały. A znajomi, którzy je zrobili a mają papierek nic nie daję. Koleżankę teraz wysłali na kurs Operatora wózek widłowych, bo miejsce jest.
Wykładowcy na uczelni odrobinę na 'lewo' uczą jak w życiu wypełniać papiery, które trzeba przedstawić naszym Państwowym urzędach. Tyle, że przepisy cały czas się zmieniają. Nie narzekam, okres rozliczeniowy albo PITy są na czasie to zapełniam barek i opłaty za zajęcia na okres letni.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

Kaśka12 

Wysłany: 2012-07-25, 13:35   

Zamiast robić kurs, którego tematyka mało Cię interesuje lepiej samemu znaleźć coś, czego chcesz się nauczyć. Ja też nie miałam pracy, poszłam do darmowej szkoły policealnej na kosmetykę i teraz robie to, co lubię :) Polecam wszystkim szkołę Omega Europejskie Centrum Rozwoju w Sosnowcu. :)

myszoskocz 

Wysłany: 2012-08-08, 10:12   

Polecam szkolenie z pozycjonowania i zarabiania na googlach. W sensie adsense i te inne.
Większe perspektywy w firmach zajmujących się tym właśnie, a i z domu można nauczyć się można, może nie zarabiać, ale na pewno dorabiać na własnej stronie ;)

A tu i firma która robi takie szkolenia i w której ja się szkoliłem. http://www.facebook.com/p...88514071?ref=hl

spiderman 

Wysłany: 2014-06-19, 05:02   

Czy ktoś z Was organizował kiedyś szkolenie w tym centrum w Warszawie: http://www.adgarplaza.pl/ albo też był gościem? Muszę przeprowadzić szkolenie w firmie i szukam odpowiedniego miejsca ;)

mezon 

Wysłany: 2014-06-23, 15:45   

Obecnie najwięcej ciekawych ofert pracy znaleźć można w szeroko pojętej branży IT. Popatrzcie na ogłoszenia - ile tam mają teraz ofert pracy. Najczęściej poszukiwane specjalności to programiści wszelkich języków, graficy itd. A jak się tego uczyć? No chociażby z takich kursów wideo jak te tutaj: http://strefakursow.pl/

Odpowiedz do tematu