• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 00:07
Autor Wiadomość

golgi  

Wysłany: 2008-06-24, 20:06   kursy pomagające znaleźć pracę

znaczie jakieś dobre kursy, szkolenia, techniki które dają przewage nam, ubiegającym się o prace przy rozmowie kwalifikacyjnej?

Backspace  

Wysłany: 2008-06-29, 00:29   

Zainwestuj w dobrą książke o mowie ciała.

Warto udokumentować swoją znajomość języków obcych egzaminami międzynarodowymi.

W zależności od pracy warto być dobrym w tym do czego się startuje:P Np jeśli starasz się o posade w banku musisz wiedzieć co to jest wskaźnisk sharpa. Jeśli nie jesteś dobry w tym co robisz... wylatujesz.

Przeglądnij ineternet, jest mnóstwo poradników typu "jak dobrze wypaść na rozmowie".

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-06-29, 14:20   
   Polecający: Paulinaaa

znalazłem w internecie ten poradnik o rozmowie kwalifikacyjnej, mam nadzieje, ze bedzie Ci chociaz troche pomocny

http://64.233.183.104/sea...=1&client=opera

[ Dodano: 2008-06-29, 14:21 ]
jakbys miał problemy z linkiem to pisz do mnie na gg lub na e-maila

cotopaxi  

Wysłany: 2008-06-30, 23:45   

najwazniejsza jest komunikatywnosc, umiarkowane poczucie humoru, umiejetnosc odnalezienia sie w sytuacji aa i jeszcze Naturalnosc.

poradniki czytac warto bo lepiej cos przeczytac niz nie przeczytac nic, a takie przeczytanie czegokolwiek to zawsze nowe doswiadczenie.
dosyc zartow. szefowie powaznych firm znaja sie bardzo dobrze na trickach z takich poradnikow. nie pomoze ci sypniecie zartem ani zlapanie sie za lokiec w odpowiednim momencie rozmowy kwalifikacyjnej.
musisz pokazac przede wszystkim zainteresowanie dzialalnoscia firmy, kreatywnosc, komunikatywnosc i determinacje. przyda sie tez zachowywanie sie w zyciowy sposob a nie w taki jaki dyktuja poradniki. szef nigdy nie uwierzy ze 'zalezy mi na tej pracy bo naprawde, naprawde fascynuje mnie produkcja srub prawoskretnych i wogole wszystko co znimi zwiazane'. lepiej powiedziec, ze potzrebujesz pracy a przy okazji lubisz pracowac z maszynami i ze masz doswiadczenie w tej dziedzinie. naturalnosc jest najwazniejsza, a zaden poradnik cie tego nie nauczy.

Go forth on your path, as it exists only through your walking.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2008-07-02, 21:38   
   Polecający: Paulinaaa

cotopaxi napisał/a:
musisz pokazac przede wszystkim zainteresowanie dzialalnoscia firmy, kreatywnosc, komunikatywnosc i determinacje.
przeciez o tym jest mowa w poradnikach :P

golgi  

Wysłany: 2008-07-08, 21:37   

Backspace napisał/a:
Zainwestuj w dobrą książke o mowie ciała.

Warto udokumentować swoją znajomość języków obcych egzaminami międzynarodowymi.

W zależności od pracy warto być dobrym w tym do czego się startuje:P Np jeśli starasz się o posade w banku musisz wiedzieć co to jest wskaźnisk sharpa. Jeśli nie jesteś dobry w tym co robisz... wylatujesz.

Przeglądnij ineternet, jest mnóstwo poradników typu "jak dobrze wypaść na rozmowie".

bardzo słusznie- poradniki.
w większości z nicj piszą to samo o zachowaniu itp. ale są pomocne z tego co się już rozeznałem. mnie nawet zaczęły fascynowąc rozmowy kwalifikacyjne. Ci specjaliści od przyjmowania nowych osób do pracy to naprawdę ciekawi i wykształceni ludzie- ilez oni muszę przetworzyć informacji naraz i zaanalizować szczegółow...
Zgadzam się rownież z udukomentowaniem języka- w dzisiejszych czasach podstawa poprostu.

[ Dodano: 2008-07-08, 21:42 ]
cotopaxi napisał/a:
najwazniejsza jest komunikatywnosc, umiarkowane poczucie humoru, umiejetnosc odnalezienia sie w sytuacji aa i jeszcze Naturalnosc.

poradniki czytac warto bo lepiej cos przeczytac niz nie przeczytac nic, a takie przeczytanie czegokolwiek to zawsze nowe doswiadczenie.
dosyc zartow. szefowie powaznych firm znaja sie bardzo dobrze na trickach z takich poradnikow. nie pomoze ci sypniecie zartem ani zlapanie sie za lokiec w odpowiednim momencie rozmowy kwalifikacyjnej.
musisz pokazac przede wszystkim zainteresowanie dzialalnoscia firmy, kreatywnosc, komunikatywnosc i determinacje. przyda sie tez zachowywanie sie w zyciowy sposob a nie w taki jaki dyktuja poradniki. szef nigdy nie uwierzy ze 'zalezy mi na tej pracy bo naprawde, naprawde fascynuje mnie produkcja srub prawoskretnych i wogole wszystko co znimi zwiazane'. lepiej powiedziec, ze potzrebujesz pracy a przy okazji lubisz pracowac z maszynami i ze masz doswiadczenie w tej dziedzinie. naturalnosc jest najwazniejsza, a zaden poradnik cie tego nie nauczy.

Bardzo duzo ciekawych informacji przekazujesz. Z ta naturalnością- strzał w dziesiątke. Już parokrotine zauwazyłem, że Ci selektorzy kandydatów bardzo cenią sobie pewność siebie a co za tym idzie naturalne zachowanie bo to świadczy o podejściu do życia, stresowych sytuacji i szybkości odnalezienia się w nowych sytuacjach. Na większości stanowisk potrzebne są osoby komuniktywne bo to pomaga i przy rozmowie z klientem i poprawia prace w zespole.
Widzę ogólnie, że się znasz na tych sprawach, masz spore doświadczenie czy zajmujesz się tym?

[ Dodano: 2008-07-08, 21:44 ]
dziękuje wam za dużo informacji i liczę że wymienimy jeszcze trochę doświadczeń na tej płaszczyźnie.
ostatnio np. widziałem w centrum handlowym jak rozmowa kwalifikacyjna odbywała się na kanapie przed sklepem i chłopak się wysilał żeby dostać prace sprzedawcy butów a kierowniczka tylko przytakiwała...

[ Dodano: 2008-07-08, 21:46 ]
a ogólnie jeszcze odnośnie kursów i poradników to słyszał ktoś o ''nlp'' ?
podobno nieoceniona technika jesli chodzi o kontakty międzyludzkie przynajmniej wg mojej znajomej która usilnie studiuje psychologie.

failcreated  

Wysłany: 2008-08-10, 12:26   

golgi napisał/a:
[ Dodano: 2008-07-08, 21:46 ]
a ogólnie jeszcze odnośnie kursów i poradników to słyszał ktoś o ''nlp'' ?
podobno nieoceniona technika jesli chodzi o kontakty międzyludzkie przynajmniej wg mojej znajomej która usilnie studiuje psychologie.

Slyszalem i nawet nieco o tym czytalem. Na pewno jest kierowane do osob, ktore chcialyby sobie pomoc w znalezieniu pracy, w lepszej komunikatywnosci, w polepszeniu kontaktow interpersonalnych. Efektow na sobie nie sprawdzalem, ale mysle, ze warto sprobowac i ew. zainwestowac.
Blind to the signs
A fate we've contrived
Marching headfirst into this...

cotopaxi  

Wysłany: 2008-08-10, 17:37   

Cytat:
Widzę ogólnie, że się znasz na tych sprawach, masz spore doświadczenie czy zajmujesz się tym?

bardziej ze wzgledow praktycznych moge powiedziec ze 'sie znam'. ale raczej zobrazuje. naprawde nie wiem dlaczego to wlasnie ja dostalam te prace (studentka po pierwszym roku jezykoznawstwa z biegla znajomoscia angielskiego i mniej biegla znajomoascia zupelnie niepraktycznego suahili) a nie panna po 3 latach sgh z biegla znajomoscia 3 jezykow... chociaz robota nie do pogardzenia dla kogos kto studiow konczyc nie ma zamiaru (jak ta laska z sgh). jak widac moje 'metody' (w kwestiach jakichkolwiek poradnikow jestem totalna ignorantka, wiec moze to wcale nie zadna metoda tylko poprostu cecha charakteru) sa skuteczne.

Go forth on your path, as it exists only through your walking.

gessa  

Wysłany: 2008-08-10, 18:34   

golgi, są różne fundacje czy ohpy pomagające w takich rzeczach :-) organizują kursy w podobnej tematyce, pomagają przy znalezieniu pracy, tworzeniu CV itd ;)

absolwent07 

Wysłany: 2008-12-10, 12:05   

wszystko zalezy tez od tego jakie kursy cie interesuja, z jakiej dziedziny?! Ale każde dodatkowe umiejętności sie przydają. Chyba, że chodzi ci tylko o zdobycie tzwanego papierka, to zapomnij :kwasny:

Staszek M  

Wysłany: 2008-12-11, 13:58   

wszystkie dodatkowe kompetencje przydaja sie nie tylko po to by udoskonalic sobie CV, chodzi o to aby nabyc nowe umiejetności. Dzieki kursą mozna sie przekwalifikowywać, i dokwalifikowywać

absolwent07 

Wysłany: 2008-12-16, 11:49   

takie kursy daja naprawdę ogromne mozliwosci

Staszek M  

Wysłany: 2008-12-18, 10:35   

tak a do tego lepszą prace :hyhy: i wiecej pieniedzy o co kazdemu chodzi

absolwent07 

Wysłany: 2009-01-07, 10:00   

wieksze pieniądze to priorytet, ludzie dlatego zmieniaja prace. Tylko powinni sie zastanowić czy na prawde posiadaja odpowiednie umiejetnosci aby tyle zarabiac

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2009-01-07, 12:43   

absolwent07 napisał/a:
Tylko powinni sie zastanowić czy na prawde posiadaja odpowiednie umiejetnosci aby tyle zarabiac
'naprawdę'
Skoro ktoś oferuje im taką a nie inną płacę, widocznie jest zdania, że ich umiejętności są odpowiednie. Nie rozumiem w czym problem.

grlało, matulu

Odpowiedz do tematu