• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 00:35
Autor Wiadomość

Nasir  

Tytuł: #1 jebaka

Wysłany: 2008-12-12, 11:41   Odszkodowanie.

Kochani moi!
Mam problem, który mam nadzieję pomożecie mi rozwiązać. Przez około pół roku pracowałem w firmie zajmującej się dystrybucją części samochodowych, która nazywa się inter-parts, jako magazynier. Praca prosta jak drut, bierzesz skrzynkę, skaner i ciśniesz po określone części. W udziale przypadł mi największy sektor i dlatego musiałem się strasznie dużo nachodzić w dość dużym tempie, nierzadko ze sporym obciążeniem. Niedawno zaczęły się problemy ze zdrowiem, najpierw bolało mnie prawe kolano, potem do tego doszło lewe. Tak czy owak zdarzało się to rzadko. Jakieś półtora tygodnia temu objawy się nasiliły, zacząłem kuleć, pierwszy raz z powodu bólu nie poszedłem do pracy. Była chyba środa. Do końca tygodnia już do pracy nie poszedłem, dopiero w poniedziałek zgłosiłem się do lekarza. Ten wystawił mi zwolnienie typu L4 na tydzień. Na wcześniejszy okres już niestety nie, ale o tym później. Lekarz podejrzewał nadmierne zużycie chrząstek stawowych, ja sadziłem podobnie. Po prześwietleniu stawów kolanowych moje obawy się potwierdziły. Stawy są dość poważnie uszkodzone, nie da się tego wyleczyć, jedynie nieznacznie poprawić stan moich kolan. Zachowałem co prawda sprawność ruchowa, ale powinienem zrezygnować z nadmiernej eksploatacji stawów, muszę sie po prostu oszczędzać. Dostałem skierowanie do ortopedy, ten zdecyduje czy leczenie będzie sie odbywało tylko za pośrednictwem leków, czy też zostanie przeprowadzona seria zabiegów, albo w najgorszym wypadku bedzie trzeba obydwa kolana otworzyć. Dziwnym zbiegiem okoliczności wyleciałem z pracy, zostałem zwolniony dyscyplinarnie. Co prawda nie bezpodstawnie, zbyt długo zwlekałem z dostarczeniem zwolnienia. Tak czy owak, to, że zostałem wykopany nie jest żadnym problemem;) W sumie to może i lepiej bo szkoda mi za te grosze, które tam płacili tracić zdrowia.
Wypadałoby w końcu powiedzieć do czego zmierzam;) Mianowicie, chcę zażądać od firmy odszkodowania, nie jestem tylko pewien czy należy mi się ono. Sądzę, że tak ponieważ trwałe uszkodzenia, którym uległy moje stawy są efektem wykonywanej przeze mnie pracy. Drugą sprawą jest to, że nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Powinienem wytoczyć im sprawę w sądzie?
Z góry dzięki za pomoc;)
-Z Wieśko?! Do kiśla?!

dyt  

Wysłany: 2014-06-01, 14:48   

Kurcze, szkoda, że stary temat, ale miałam podobną sytuację i walczyłam. Kancelaria odszkodowawcza Pionier udziela pomocy w odzyskiwaniu odszkodowań. Zdobyta przez tę grupę ekspercką wiedza i doświadczenie - szczególnie w zakresie ubezpieczeń - stwarza dla pokrzywdzonych i poszkodowanych w wypadkach i kolizjach drogowych komfortową sytuację rozwiązania każdego problemu związanego z zakresem zlecenia.

Odpowiedz do tematu