• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 01:06
Autor Wiadomość

llokitech 

Wysłany: 2010-04-21, 16:56   

businesswoman napisał/a:
Chodzi o to ze nie wiem co powinnam otworzyc. Nie daleko mnie jest takie duze, trosze biedniejsze niz reszta osiedle. z tego co zauwazylam nie ma tam szperaczkow:P wiec moze taki wlasnie powinien sie tam znalezc? ubrania beda tanie to ludzie moze beda tam kupowac? nie ma sensu otwierac tam drogiego sklepu.
aha i jeszcze jedno. szperaczek jest dosyc latwy jesli chodzi o ogolne prowadzenie. nie ma skomplikowanych zamowien ani dostaw, nie trzeba wiele regalow, ani stojakow. o cos takiego wlasnie latwego na poczatek mi chodzi. zebym sobie dala rade.
najpierw musze poszukac lokum (bo pieniadze powiedzmy ze mam). jak je znajde to co trzeba robic dalej?? gdzie sie najpierw udac??

Pomysł jak pomysł, ale kokosów z tego nie będzie, chyba żeby się dobrze z Chińczykami ułożyć:P

pzj  

Wysłany: 2010-04-24, 07:59   

W brew powszechnym opinią to Polska jest jeszcze bardzo dobrym miejscem na inwestycje, gdyż ciągle są tu jakieś nisze rynkowe i to się jeszcze długo nie zmieni. Trzeba mieć tylko trochę pieniędzy i z tym zazwyczaj wiąże się problem, albo po prostu z brakiem odwagi do tego, żeby założyć coś swojego.

Nie wiem czy akurat forum dyskusyjne jest dobrym pomysłem do pytania o pomysł na biznes. Jak ktoś ma dobry to Ci i tak raczej nie powie, raczej sam go będzie wdrażał.

kamila345  

Wysłany: 2010-08-24, 14:11   

Jeżeli ma się pieniądze i przede wszystkim POMYSŁ, to nie ważne gdzie otworzy się działalność (chodzi mi o kraj). Pomysł jest najważniejszy. Trzeba zwrócić uwagę na co jest zapotrzebowanie. A pieniądze na działalność nie jest tak trudno zdobyć w dzisiejszych czasach, UE 'rozdaje' dość przyzwoite dofinansowania dla początkujących przedsiębiorców. moja koleżanka wyciągnęła od nich 40 tys. złotych, a jedyny warunek jaki musiała spełnić to utrzymanie działalności przez rok ;)

greg26 

Wysłany: 2010-12-10, 21:13   

sympatycznaKolezanka napisał/a:
szperaczki sa swietne :) i mysle ze to bardzo dobry pomysł:) z tego co widzę w ostatnich latach wzrosła ilość kupowanych ubrań,kosmetyków i artykułów rtv i agd :) więc myśle ze taki sklep jest trafiony w dodatku ceny niskie:) ruch gwarantowany :) zycze powodzenia :)

Owszem, ale trzeba też zauważyć, że takich sklepów jest juz bardzo dużo i powoli zaczynaja padać .

colazero 

Wysłany: 2014-08-31, 19:06   

Według mnie czasem trzeba sprawy wziąć w swoje ręce i otworzyć swój własny biznes. Oczywiście trzeba rozeznać się na rynku czego akurat brakuje w waszym mieście czy okolicy. Sam tak zrobiłem i stworzyłem swój mały biznesik. Jako że jest to nietypowy sklep - bo z asortymentem erotycznym:) musiałem znaleźć odpowiedniego dostawcę. Udało mi się podjąć współpracę z PUH KA-JA Jacek Stempin z http://eromed.pl/ . Dostarczają sprawdzone produkty typu żele, afrodyzjaki, gadżety erotyczne, suplementy diety, perfumy z feromonami i wiele więcej. Najważniejsze jest to że oferują 6 miesięczny okres na zwrot towaru gdyby coś nie szło, wydłużony termin płatności, szybką realizację nowych zamówień, materiały reklamowe no i marże od 100 do 200%. Jak ktoś chce się zapoznać to mają tutaj taki fajny katalog z produktami http://online.fliphtml5.com/fbpn/uory/#p=1

agnieszka729  

Tytuł: :-)

Wysłany: 2014-09-24, 12:12   

Myślę, że dziś dobrym pomysłem na biznes jest... e-biznes. Np. próbowanie znalezienia jakiejś pustej niecki w danej branży. Np. kiedy chcemy założyć sklep internetowy, celujmy w takie, których jeszcze nie ma. Mam na myśli np: http://ogloszenia.modnamoda.waw.pl/ - tu jest sklep, gdzie teoretycznie każdy może dodać ogłoszenie, ale też wrzucać ogłoszenia które są już gdzieś tam, hen na serwerach.

renia12 

Wysłany: 2014-10-24, 10:56   

Ja też dopiero co założyłam własną firmę i trochę musiałam się wspomóc usługami innych, bo nie dałabym sobie sama rady. Pierwszą rzeczą, którą zamówiłam były e-faktury i elektroniczna archiwizacja dokumentów. Wybrałam ofertę firmy Edison - http://www.edison.pl/archiwizacja-dokumentow-b2b i jestem zadowolona ze współpracy

agnieszka729  

Tytuł: :-)

Wysłany: 2014-10-31, 14:22   

Sklep internetowy?
Monitor finansowy - tu można poczytać o e-działalności.

mcyka 

Wysłany: 2015-05-15, 10:32   

Warto pamiętać, że teraz dla nowych przedsiębiorców jest dużo możliwości jeśli chodzi o pomoc, np. jeśli jeszcze studiujemy, to można dostać wsparcie od Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W innym wypadku dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usługi wirtualnego biura, które łączy się z obsługą poczty i rozmów telefonicznych. W takich firmach najczęściej ma się też możliwość wynajmu sal na spotkania biznesowe i szkolenia (np. tutaj: http://ideaprestige.eu/wynajem-sali-wroclaw/) więc można skupić się na swojej działalności zamiast poświęcać mnóstwo energii na formalności.

aniusia82 

Wysłany: 2016-12-16, 11:10   

Pomysł to nie wszystko, zresztą wychodzę z założenia, że powinien on wyjść od nas, a nie, bo ktoś nam podpowie.

Odpowiedz do tematu