• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 01:06
Autor Wiadomość

businesswoman 

Wysłany: 2008-01-23, 21:44   Pomysł na biznes? Pomocyyyy!!!!!!!

Hejka!
Mam na imię Wiola. Chciała bym otworzyć coś swojego, ale nie mam pomysłu, co to ma być. Mam dość pracowania dla kogoś. Nie dam się okradać ze swoich pieniędzy. Dlatego pomóżcie mi. Mieszkam w średnim mieście na śląsku, w Piekarach Śląskich. Nie mam zbyt wiele gotówki bo około 10.000zł. Co mogła bym otworzyć? Jestem po LO i nadaję się chyba tylko do handlu. Z resztą mam w tym w miarę dobre doświadczenie. Może otworzyć sklep z używaną odzieżą? Plis pomóżcie!! Dajcie jakieś pomysły!!!
Pozdrawiam,
z góry dziękuję
Wiola

zbych1112  

Wysłany: 2008-01-24, 18:25   

businesswoman napisał/a:
Nie dam się okradać ze swoich pieniędzy
Wyjedź z Polski. Jeśli chcesz założyć własny biznes to nie w Polsce. Ciężko u nas rozpocząć własną działalność gospodarczą.
To, co się przed nim nie chowa"

J. W. Goethe

Vincos 

Wysłany: 2008-01-24, 18:32   

W polsce na pewno będzie trudno rozkręcić Ci biznes

charon  

Wysłany: 2008-01-25, 23:52   
   Polecający: Colorblind

Nikt nie lubi być okradany, ale zwróć uwagę, że największym i do tego legalnym złodziejem jest państwo. Zabiera ludziom grubo ponad połowę pieniędzy (dochodowy, ZUS, VAT itp. itd.) Żeby nie być, trzeba przejść do szarej strefy niestety.

Mikołaj_27  

Wysłany: 2008-01-26, 21:35   

Nieprawda. W Polsce można mieć działalność i nie gonić resztkami, mam znajomych prowadzących działalność gospodarczą, więc się orientuję co i jak, przymierzam się do własnej. Wiola, jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało do mnie na priwa - chętnie pomogę.

businesswoman 

Wysłany: 2008-01-26, 23:34   

Chodzi o to ze nie wiem co powinnam otworzyc. Nie daleko mnie jest takie duze, trosze biedniejsze niz reszta osiedle. z tego co zauwazylam nie ma tam szperaczkow:P wiec moze taki wlasnie powinien sie tam znalezc? ubrania beda tanie to ludzie moze beda tam kupowac? nie ma sensu otwierac tam drogiego sklepu.
aha i jeszcze jedno. szperaczek jest dosyc latwy jesli chodzi o ogolne prowadzenie. nie ma skomplikowanych zamowien ani dostaw, nie trzeba wiele regalow, ani stojakow. o cos takiego wlasnie latwego na poczatek mi chodzi. zebym sobie dala rade.
najpierw musze poszukac lokum (bo pieniadze powiedzmy ze mam). jak je znajde to co trzeba robic dalej?? gdzie sie najpierw udac??

sympatycznaKolezanka 

Wysłany: 2008-03-12, 11:48   

szperaczki sa swietne :) i mysle ze to bardzo dobry pomysł:) z tego co widzę w ostatnich latach wzrosła ilość kupowanych ubrań,kosmetyków i artykułów rtv i agd :) więc myśle ze taki sklep jest trafiony w dodatku ceny niskie:) ruch gwarantowany :) zycze powodzenia :)

...kosmetyki dla kobiet oryginalnych i nowoczesnych...

nijaka 

Wysłany: 2008-03-16, 23:52   

Wiesz kiedyś prowadziłam dyskotekę w Polsce i wszystko straciłam (zus, mafia itp.) wyjechałam od trzech lat mieszkam w Irlandii po roku pracy w fabryce odkupiłam sklep z polską żywnoscią od Irlandczyka dziś mam już dwa. Salon kosmetyczny solarium i fryzjera w kraju do końca życia och co tam gadać szkoda sensu ten kraj nic nie daje wszystko zabiera

Adam71989  

Wysłany: 2008-03-20, 12:17   
   Polecający: Babcia

Bez zbędnego przesadyzmu. Założyć własny biznes w Polsce nie jest tak ciężko, podatki nie zabijają, opowieści z mafią też grubo przesadzone.

Ja jestem obecnie w klasie maturalnej liceum. W te wakacje przymierzam się do wyjazdu zarobkowego na Wyspy. Później studia, kolejny zarobkowy wyjazd i mam nadzieję na otwarcie księgarni.

Jak dla mnie własny biznes powinien być działalnością w której sami się orientujemy, interesujemy czy lubimy tę branżę. Bo jeśli możesz być szefem i równocześnie dobrym pracownikiem to chyba połowa sukcesu ;)

apawel  

Wysłany: 2008-03-28, 13:22   
   Polecający: google it!

businesswoman napisał/a:
Chodzi o to ze nie wiem co powinnam otworzyc.
...
z tego co zauwazylam nie ma tam szperaczkow:P wiec moze taki wlasnie powinien sie tam znalezc? ubrania beda tanie to ludzie moze beda tam kupowac? nie ma sensu otwierac tam drogiego sklepu.
...
najpierw musze poszukac lokum (bo pieniadze powiedzmy ze mam). jak je znajde to co trzeba robic dalej?? gdzie sie najpierw udac??

Jezeli masz doswiadczenie w handlu to sklep z uzywana odzieza napewno bedzie dobrym biznesem. Niedaleko Ciebie jest duze osiedle a wiec sprawa raczej wygrana. Napisalas, ze ludzie ktorzy tam mieszkaja sa "trosze biedniejsze niz reszta" a wiec otworz dla nich sklep gdzie beda mogli sobie kupic tanie ubrania.

moze zanim otworzysz ten biznes to zastanow sie jak ich o takim sklepie poinformowac zeby nie czekac az sie "samo rozkreci".

Adam71989 napisał/a:
Założyć własny biznes w Polsce nie jest tak ciężko, podatki nie zabijają, opowieści z mafią też grubo przesadzone.

Ja jestem obecnie w klasie maturalnej liceum.

a jakie masz dotychczasowe doswiadzcenie w prowadzeniu wlasnego biznesu w Polsce skoro twierdzisz, ze "Założyć własny biznes w Polsce nie jest tak ciężko, podatki nie zabijają, opowieści z mafią też grubo przesadzone"?

Adam71989 napisał/a:
W te wakacje przymierzam się do wyjazdu zarobkowego na Wyspy. Później studia, kolejny zarobkowy wyjazd i mam nadzieję na otwarcie księgarni.

"nadzieję" czy wiesz co chcesz zrobic?

Adam71989  

Wysłany: 2008-03-29, 14:08   
   Polecający: Babcia

Wiem co chcę zrobić. Jednak to są plany, które muszę odłożyć o jakieś 5 lat (okres studiów). Nie wiem jakie wtedy będą realia.

apawel napisał/a:
skoro twierdzisz, ze "Założyć własny biznes w Polsce nie jest tak ciężko, podatki nie zabijają, opowieści z mafią też grubo przesadzone"?

Wystarczy sie trochę niektórymi sprawami po prostu interesować. Pisałem już 2 wnioski o dofinansowanie z Unii Europejskiej, na otwarcie własnej firmy. Oba przyjęte pozytywnie. Chyba nieźle jak na 19 latka? Sprawy formalne z załatwieniem pozwoleń, rejestracją też skomplikowane nie są, a zapowiada się że do końca roku będzie jeszcze lepiej. Nawet wujek google porafi wszystko dokładnie opisać ;)

Ernest Resch  

Wysłany: 2008-04-06, 22:15   
   Polecający: Dzięki samemu sobie:)

W Polsce jest ciężko bo Polacy są ciężcy i tak robią jak robią. Bądz inna. Otwatra i ostra to na stówę pójdzie. A za taką kasę. Ba za o wiele mniej czyli jakieś 500 zł możesz przylączyć się do marketingu sieciowego. Jesli lubisz kontakt z ludzmi :luka:

apawel  

Wysłany: 2008-04-12, 15:04   
   Polecający: google it!

Adam71989 napisał/a:
Sprawy formalne z załatwieniem pozwoleń, rejestracją też skomplikowane nie są, a zapowiada się że do końca roku będzie jeszcze lepiej. Nawet wujek google porafi wszystko dokładnie opisać ;)

ale to jeszcze nie jest biznes tylko sprawy formalne, później zaczyna się przygoda z urzędem skarbowym i podatkami

Ernest Resch napisał/a:
za o wiele mniej czyli jakieś 500 zł możesz przylączyć się do marketingu sieciowego. Jesli lubisz kontakt z ludzmi

nooooooooo, to nie jest dużo za przyłączenie się do marketingu sieciowego :P
tylko czy taka inwestycja kiedykolwiek się zwróci? no chyba, że to ma być opłata za kontakt z ludźmi :D

Shy 

Wysłany: 2008-04-30, 19:05   

xx
Ostatnio zmieniony przez Shy 2009-08-11, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  

AnnB  

Wysłany: 2008-05-19, 01:43   

Polska ma przyszłość. To najlepsze miejsce na własny innowacyjny biznes. Mój facet i jego koledzy (japończycy) specjalnie przyjechali do tego kraju, gdzie bardzo łatwo i szybko można rozkręcić własną działalność gospodarczą. Trzeba tylko trochę się zastanowić... ;) A, że brak pomysłu... może po prostu nie jesteś typem pomysłodawcy, czyli zostaje ci jeszcze bycie strategiem, analitykiem bądź wykonawcą. Proponuję poszukać zespołu zawierającego wszystkie te typy. W moim przypadku jest tak, że mam mnóstwo pomysłów i szczegółowych strategii, ale gorzej mi idzie z analizą a już w ogóle beznadziejnie z wykonaniem. Dlatego np. zawieram kontakty z analitykami i wykonawcami. Jak zespół zawiera w sobie wszystkie te typy (min. ludzi to dwie osoby mające po dwie cechy) to cały biznesplan spełnia się niezwykle sprawnie, efektywnie i szybko. Można osiągnąć duże zyski w krótkim czasie z jednoczesnym małym wkładem energii.

Odpowiedz do tematu