• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

maksik 

Wysłany: 2010-01-15, 16:07   wyjazd za granice

Witam wszystkich.

Od dłuzszego czasu zastanawiam się nad wyjazdem za granice z dziwczyną w celach zarobkowych ale się troche boje, chciałbym pracować jak na człowieka przystało i zyć w normalnych warunkach w prywatności z moją partnerką ale obawiam się że moge mieć z tym problemy lub "niespełnione obietnice" od przyszłego pracodawcy. Wyjachać chciałbym nawet na kilka lat ale nie wiem gdzie najlepiej, myślałem dużo nad Holandią ale też nad Niemcami i Irlandią. Przeglądając oferty pracy nawet znalazłem kilka fajnych ale boje się rzeczywistości za granicą a niedam się pomiatać dla pieniędzy, no i co do tych ofert pracy jak danego pracodawce można sprawdzić bo niekiedy są to osoby prywatne i jest tylko nr.tel i e-mail a niechciałbym zostać wyrolowany albo "spżedany" bo różne świry żyją na świecie. Obecnie mam tutaj w Polsce dobra prace, zero stresu i żadnych problemów z nią związanych ale tylko 1500zł.na wypłate więc jak tu się usamodzielnić, prosze podpowiedzcie coś bo niechciałbym podjąc decyzji której będe potem żałował

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-01-15, 17:44   

jeśli masz spokojną pracę za 1500, to nie wiem, na co narzekasz. za granicą może i więcej zarobisz, ale i więcej wydasz na życie.
1500zł miesięcznie w polskich warunkach dla młodego człowieka to nie jest mało. ja bym się na twoim miejscu nigdzie nie ruszała na dłużej, ewentualnie dorywczo, na 2-3 miesiące w roku.

maksik 

Wysłany: 2010-01-15, 20:34   

Wiecej zarobie, wiecej wydam ale tez wiecej odloze, moge odlozyc wiecej niz tutaj w ogole zarabiam...

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2010-01-15, 20:50   
   Polecający: google

Martina napisał/a:
jeśli masz spokojną pracę za 1500, to nie wiem, na co narzekasz.

ja mieszkam sam w dużym domu w najlepszym miesiącu zarabiam 1700 (na czarno , budowlanka ) i nie zgodze się z tezą że 1500 to dużo , wydatki różnego typu pochłaniają kasę pierońsko

maksik jak chcesz jechac za granice rzucając prace w której nie masz stresu i lajty licz się z tym że zagranica może byc dla ciebie dobrym wyjściem ale możesz też dużo stracic , zastanów się rozważ wszystkie za i przeciw , czy więcej + czy -

ja na twoim miejscu bym został masz dziewczynę masz zapewne gdzie mieszkac

przymyśl to dobrze , a najlepiej jak pogadasz ze swoją kobietą .....

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Martina  

Wysłany: 2010-01-16, 09:22   

es-cs_wuv napisał/a:
przymyśl to dobrze , a najlepiej jak pogadasz ze swoją kobietą .....
pisał, że chce wyjechać razem z nią, więc to żadna rada.

i nie ma co się spierać czy 1500 to dużo, bo jasne, że da się przeżyć i za 600 i za 3000, a i to może być dla kogoś nic. niektórym zawsze będzie mało, ilekolwiek by nie mieli.

es-cs_wuv  

Wysłany: 2010-01-16, 10:51   

Martina napisał/a:
pisał, że chce wyjechać razem z nią, więc to żadna rada.

wiem nie o to mi chodziło ja na ich miejscu bym został ale tojest moja opinia

mi na dzień dzisiejszy by wystarczyło 2000 przy około 200 - 230 h pracy

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

maksik 

Wysłany: 2010-01-17, 11:10   

Widze, że dyskusja sie przerodzila tylko w spor wyjachac-niewyjachać. Ja wyjade i tak jesli tylko dostane bezpłatny urlop z pracy czego niewiem, lecz moja partnerka z tego co juz wiemy dostanie. Wprawdzie mamy gdzie mieszkac i tak dalej ale kto by chcial całe zycie z rodzicami, nam sie marzy wlasny domek, usamodzielnienie kto ma lata ten rozumie o co mi chodzi. Jesli ktos sie orientuje w polityce zagranicznej niech podpowie jakie panstwo jest najbardziej przyjazne obcokrajowca i da zarobic oraz jak sprawdzic wiarygodnosc potencjalnego pracodawcy? Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje

es-cs_wuv  

Wysłany: 2010-01-17, 11:55   

nie masz znajomych co siedzą za granicą , może przez nich byś sobie coś wykombinował

Ostatnio zmieniony przez es-cs_wuv 2010-01-17, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  

Martina  

Wysłany: 2010-01-17, 12:07   

nie orientuję się w polityce zagranicznej, ale znam kilka osób, które pracowały w Holandii i nie mieli problemów. raczej wrócili zadowoleni.

maksik 

Wysłany: 2010-01-17, 17:35   

Znajomych mam co pracuja za granica ale na chwile obecna niepotrzebuja nikogo albo tylko mezczyzn a ja potrzebuje dla dwojga, a Twoi znajomi martina jak dlugo pracowali za granica i w jakich 'warunkach'jesli chodzi o prywatnosc-mieszkanie?

Madlenne 

Wysłany: 2011-03-17, 15:36   

Ja na twoim miejscu chyba bym sie nie ruszala jesli masz dobra spokojna prace...chociaz z drugiej strony 1500 pln na niewiele sie zda a na pewno nie pomoze odlozyc...nie wiem co ci doradzić moze po prostu wyjedz z dziewczyna gdzies do pracy na wakacje. Zobaczysz jak wyglada zycie poza Polska i przywieziesz troche pieniedzy..Moze pojedz na Alaske przez biuro slyszalam ze tam dobrze placa....

maksik 

Wysłany: 2011-03-17, 21:00   

A znasz może jakieś pewne biura które się tym zajmują, na ile można liczyć Madlenne?

Delux 

Wysłany: 2011-03-18, 21:41   

najważniejsze żeby mieć tam kogoś żeby cię "ustawił"

Madlenne 

Wysłany: 2011-03-20, 17:16   

Cześć Maksik...Mam kumpla który jeździ co wakacje do Usa do pracy chyba przez biuro "why not usa". Zapytam sie go jeszcze dla pewnosci i dam Ci znac

maksik 

Wysłany: 2011-03-21, 17:53   

Ok, dzięki i czekam na odp. Przy okazji jak tam z językiem wyglądać, musi być komunikatywny?

Odpowiedz do tematu