• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

sedalin 

Wysłany: 2013-12-13, 00:31   Wyjść z bezrobocia, własna działalność

Jak otworzyć własny biznes i wyjść z kryzysu finansowego? Długo byłam bezrobotna i po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy znalazłam ogłoszenie w internecie o szkoleniach bezpłatnych. Urząd opłacił szkolenie. Teraz zarabiam jako fryzjerka, ale specjalizuję się głównie w przedłużaniu włosów. Szkolenia zrobiłam w Beauty for You w Krakowie. Trwało szybko, wszystko dobrze wytłumaczone i na brak klientek teraz nie narzekam :) Można u nich dostać potem rabat na włosy. Warto zajrzeć na ich stronę. A jeśli chcecie się dowiedzieć więcej to chętnie podpowiem :) Pozdrawiam

Nancy  

Wysłany: 2014-02-21, 10:28   

Gratulacje. Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak utrzymanie i rozwijanie biznesu :) . Ważne jest orientowanie się we wszystkich sprawach związanych z prawem, żeby nagle nie nabawić się kar i długów. Moja znajoma prawie straciła swój biznes, bo nie wiedziała, że jest zobowiązana do uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska. Radzę Ci zwrócić na to uwagę, bo jest to sprawa o której zapomina większość osób prowadzących własną działalność, przez co narażają się na płacenie wysokich kar.

Daniel45  

Wysłany: 2014-03-22, 19:39   

ja tam wole prace zdalną,jakoś nie zaryzykowałbym i postawił na otworzenie działalności. Za bardzo się boje że się nie uda i ja popadne w spore koszta.

animka87 

Wysłany: 2014-03-27, 08:34   

mozna można :) tylko trzeba miec plan np zalozyc działalność i pracować u kogoś na etacie coraz więcej tu http://www.gowork.pl/ takich ogłoszeń ludzie patrzą jak oszczędzić :)

Karolina_R  

Wysłany: 2014-04-12, 13:44   

Jak ma się pomysł i samozaparcie to można próbować pracy na własną rękę.

spiderman 

Wysłany: 2014-04-23, 17:44   

Nie ma lepszego sposobu jak postaranie się o dotacje z urzędu pracy. 20 tys zł wystarczy spokojnie na zakup programów, sprzętu czy takich kursów wideo z programowania http://strefakursow.pl/kursy/programowanie.html
Zlecenia można łapać ze zlecenia przez net czy ofertii.

renia12 

Wysłany: 2014-07-22, 10:35   

Wszystko małymi kroczkami. Ważne, żeby się nie zadłużyć od razu. Na początek wystarczy zapewnić minimum dla pracowników, a po czasie polepszać warunki. Sprzęt można wynająć, np. kawomaty do napojów możecie wynająć w PGV. Część można kupić używane i pomału się dorabiać.

agnieszka729  

Tytuł: :-)

Wysłany: 2014-09-24, 13:15   

Daniel45 napisał/a:
ja tam wole prace zdalną,jakoś nie zaryzykowałbym i postawił na otworzenie działalności. Za bardzo się boje że się nie uda i ja popadne w spore koszta.

:kwasny: Praca zdalna jest o tyle do kitu, jeśli działasz na własną rękę, że nie masz nad sobą "nadzoru". Ja np. wówczas jestem trochę rozleniwiona. Powiedzmy zakładasz sobie stronę: http://ogloszenia.modnamoda.waw.pl/ - tego typu, ale taką, gdzie płaci się za dodanie ogłoszenia, ale Ty musisz to moderować... no i weź tu siedź cały dzień i badaj, kto co chce dodać.

ola19  

Wysłany: 2014-09-25, 13:41   

Praca zdalna nie jest taka fajna, siedzieć samemu w 4. ścianach.

agnieszka729  

Tytuł: :-)

Wysłany: 2014-09-25, 13:54   

ola19 napisał/a:
Praca zdalna nie jest taka fajna, siedzieć samemu w 4. ścianach.

Właśnie to miałam też na myśli... ;)

popiel 

Wysłany: 2014-10-16, 15:35   

W Polsce coraz bardziej popularny jest dropshipping, więc może w to warto iść szczególnie jak nie masz gotówki żeby zainwestować. Po krótce to sprzedawanie towaru z innego kraju na naszej aukcji, jaką wystawiamy np. na allegro czy innym portalu. Działanie podobne do domów sprzedażowych. Zbierasz klientów przez 20 dni, potem zlecasz zakup i firma, w której to kupiłaś wysyła towar do klienta a Ty masz zysk z aukcji. Tak działa portal taniozchin.pl gdzie mają buty nike - takie taniozchin.pl/taobao.php?name=view&id=40152733944 za 140 złotych z przesyłką. To chyba dobre dla osób, które chcą wejść w biznes i nic nie stracić?
Ostatnio zmieniony przez popiel 2014-10-16, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

marta112 

Wysłany: 2014-10-22, 10:26   

renia12, nie zawsze zakładając działalność gospodarczą musisz sporo inwestować. Na przykład przy pośrednictwie kredytowym własna gotówka nie jest aż tak bardzo ważna.

kajametrowska 

Wysłany: 2014-10-27, 09:25   

Powiem Wam,że ze swoją działalnością wcale nie jest tak lekko jak się wydaje...
Wymaga to jednak dobrego pomysłu na siebie i na pewno dużej ilości poświęconego czasu, cierpliwości.
Sama od siebie polecę jedno rozwiązanie, które zainteresuje może głównie dziewczyny. Zastanawiałyście się nad zostaniem konsultantką Oriflame? Na stronie:
http://klub-konsultantek.pl/ można obecnie zamówić sobie darmowy zestaw startowy.
Kosmetyki fajne,sama bawię się w to od jakiegoś czasu i koleżanki chętnie ode mnie zamawiają.

renia12 

Wysłany: 2014-10-28, 12:54   

Ja uważam, że od razu pakować się we własną działalność, bez żadnego doświadczenia na stanowisku pracownika może się nie sprawdzić. Najlepiej najpierw samemu pracę podjąć, a dopiero potem myśleć o czymś swoim. Macie problem ze znalezieniem pracy? A gdzie szukacie? Bo ja znalazłam poprzez http://www.gowork.pl/praca/gdansk;l. Od początku wydawał mi się najlepszy, bo na bieżący aktualizują coraz to nowe oferty.

kesher 

Tytuł: SEO & Code

Wysłany: 2014-10-29, 10:23   

Najlepiej już pomyśleć od samego początku i w bardziej zaznajomić się z inkubatorami przedsiębiorczości. Koszty związane z taką działalnością są bardzo małe, a za to zyski z dobrym planem mogą być bardzo ciekawe.

Odpowiedz do tematu