• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

marasenha 

Wysłany: 2012-01-13, 12:58   Re: wypalenie zawodowe

polinea napisał/a:
Czy macie czasami już dosyć swojej pracy? Ja na początku mojej pracy na tym stanowisku byłam pełna energii i werwy do pracy. Teraz już coraz ciężej mi to przychodzi. Znacie jakieś sposoby żeby się jakoś zmotywować do dalszej pracy?

Miałem takie uczucie i co najciekawsze - jakiś miesiąc po awansie. Po prostu czułem, że mam za dużo pracy, nie wyrabiałem się, brakowało mi kreatywności. Ale już jest lepiej, to był chyba kryzys przejściowy. [ciach]

jasminee1 

Wysłany: 2012-04-10, 10:18   

Wypalenie zawodowe to złożony problem i trzeba działać wielotorowo. O dziwo, najważniejsza w takiej sytuacji nie jest sama praca, ile dbanie o siebie.

KMG 

Wysłany: 2012-09-25, 15:47   

Rzeczywiście każdego kiedyś dopada wypalenie zawodowe, zwłaszcza gdy nasz praca jest monotonna i nic się w niej nie dzieje. Czy symptomy wypalenia pojawiają się po 3 latach w pracy? trudno jest mi powiedzieć. Wydaje mi się, że to jest kwestia indywidualna, przede wszystkim ma związek jak już wyżej pisałam z charakterem naszej pracy i na pewno też zależy od naszego charakteru i osobowości. Są osoby które po bardzo krótkim czasie odczuwają wypalenie zawodowe są i też takie którym ten temat i jego symptomy są obce.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-09-25, 19:39   

mam dość po półtorej tygodnia praktykowania. jestem pracownikiem wypalonym.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

pats86 

Wysłany: 2012-11-06, 18:07   

ja zmieniałam pracę już kilka razy, i to w różnych branżach od prac biurowych po nianię i sprzedawczynię. nie umiem nigdzie znaleźć miejsca na dłużej bo w niczym nie czuję się spełniona, wypalenie zawodowe dosięga mnie już po kilku miesiącach pracy nie wiem dlaczego.

kasia7878  

Wysłany: 2013-02-24, 20:16   

Witam,
ten problem dotyczy wielu ludzi. W dzisiejszych czasach nie tak łatwo zmienić pracę, bo jest duże bezrobocie, więc trzeba samemu nauczyć się zwalczać w głowie problem wypalenia zawodowego, czasem się udaje :)
Pozdrawiam

denwer  

Wysłany: 2013-03-05, 10:23   

Smarkej napisał/a:
mam dość po półtorej tygodnia praktykowania. jestem pracownikiem wypalonym.

A potem ludzie się dziwią że bezrobocie jest, jak człowiek ma mieć prace skoro po tygodniu praktyk jest wypalony a to znaczy mało efektywny...Ja nie miałem takiego problemu, ale pewnie przez to że nie pracuję dłużej w żadnej firmie dłużej niż 2,5 roku ;P

MajaMaj  

Wysłany: 2013-06-10, 16:39   

Witam. Wydaje mi się że może nie zmiana pracy ale trybu życia może być bardziej przydatna. Zapisz się na zajęcia sportowe np, taniec, wspinaczka, pływanie...itp., które dadzą Ci frajdę i napędzą Cię do działania, rób coś co odetnie Cię od myśli o pracy "po pracy", będziesz bardziej zadowolonym w życiu.

frontman  

Wysłany: 2013-06-11, 19:54   

Pracuje od 5lat w tej samej firmie i nie zliczę ile razy się wypaliłem i mi przeszło. Najlepiej wziąć se wtedy pare dni wolnego i zapić doła.

Onomatopeja  

Tytuł: Skromniś

Wysłany: 2013-06-12, 22:19   

hihih zapić mówisz?:)
działą na krtóka mete

former1  

Wysłany: 2013-06-17, 14:48   

U mnie motywacyjnie działa praca nad sobą w kontekście stawania się lepszym. Niestety to nie zawsze idzie w parze z samą pracą :/ Jeśli masz możliwość to wprowadzaj innowacje w swojej pracy, traktuj każdy dzień jako wyzwanie. Ostatecznie można zmienić pracę, ale nie każdy ma odwagę.

Kita 

Wysłany: 2013-07-16, 13:41   

Zdarza się... co tu dużo mówić. Moim zdaniem żeby uniknąć czegoś takiego po prostu trzeba cały czas podnosić swoje kwalifikacje. bez względu na to ile ma się lat uczyć się można i starać się żeby pracodawca nie chciał nas zamienić na "lepszy model". Dlatego ważne są szkolenia, szkoły policealne itd.

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2013-12-11, 08:50   

nie przeszedłem jeszcze pierwszego etapu rekrutacyjnego, a już czuję się wypalony. to do takich jak ja należeć będzie ten świat, like an army here we come!

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

animka87 

Wysłany: 2014-03-13, 11:57   

ja dla odmiany co jakies 5 l zmieniam branze - najcesciej zlecen szukam tutaj http://outwork.pl/ i dzieki temu moge wiecej sie nauczyc i nie mam wypalenia zawodowego :)

spiderman 

Wysłany: 2014-09-29, 08:53   

Ja miałem taki sam problem po 7 latach pracy. Wszystko przestało mnie cieszyć , nie odczuwałem satysfakcji z wykonywanego zajęcia.
Pomogła terapia dla biznesu:
http://psychoterapia-kiel...ia-dla-biznesu/ - tutaj mozna sobie o niej poczytać. Jest ona prowadzona w tym gabinecie psychologicznym w Warszawie przy ulicy Gocławskiej.
Dzięki niej nauczyłem się jak radzić sobie ze stresem. Obecnie wiem jak wypracować sobie odpowiednie techniki relaksacji.

Odpowiedz do tematu