• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

polinea  

Wysłany: 2010-12-14, 16:49   wypalenie zawodowe

Czy macie czasami już dosyć swojej pracy? Ja na początku mojej pracy na tym stanowisku byłam pełna energii i werwy do pracy. Teraz już coraz ciężej mi to przychodzi. Znacie jakieś sposoby żeby się jakoś zmotywować do dalszej pracy?

hela321  

Wysłany: 2010-12-14, 16:57   

Moim zdaniem bardzo pomagają wszelkiego rodzaju wyjazdy motywacyjne. Jestem pewna, że np. te organizowane przez Mega Travel do Azji czy Australii pozytywnie wpływają na chęć do pracy. Niestety coraz więcej osób narzeka na posadek chęci i energii do dalszej pracy, dlatego uważam, że pracodawcy powinni pomyśleć o częstszych rozrywkach dla pracowników.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2010-12-14, 22:39   
   Polecający: google

ja doznałem wypalenia zawodowego po roku praktyki , pracuje w innym zawodzie teraz i z nim wiąże przszłosc wydaje mi się jak dla mnie nie istnieje coś takiego jak lekarstwo ... może też po prostu nie było to co chciałem robic w zyciu nie wiem czas pokaże ...

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

niechcicm 

Wysłany: 2011-01-06, 18:51   

Wypalenie zawodowe pojawia sie gdy zrealizujesz swoje ambicje w pracy a realizacja kolejnych wymaga zaangażowania nie związanego z twoją pasją... Po za tym można takie coś poczuć gdy twoja praca (np na skutek kryzysu) jest znacznie mniej płatna niż wcześniej(mimo, że robisz to samo a nawet podniosłeś swoje kwalifikacje i doświadczenia)

greg26 

Wysłany: 2011-01-14, 00:08   

Wypalenie przychodzi razem z nudą i monotonią w pracy. Najlepszym sposobem na pozbycie się go są szkolenia, ale te niestety nie są zbyt często organizowane przez naszych pracodawców. Nabycie nowych nawyków i dostrzeżenie innych, nowych rozwiązań w pracy daje na nowo satysfakcję z wykonywania jej. Ponieważ szefowie nie zauważają tego problemu, to może warto by się upomnieć.

DorotaK  

Wysłany: 2011-01-15, 18:12   

podobno nawet w najlepszej wymarzonej pracy wypalenie przychodzi po 3 latach... u mnie się póki co sprawdza, chociaż tej wymarzonej jeszcze nie znalazłam, zobaczymy co będzie, póki co po 3 latach w jednej i 3 latach w drugiej pracy już nic mi się nie chce, pracuje, bo muszę ;)

Emilka21 

Wysłany: 2011-01-18, 16:49   

W każdej pracy zdarza się wypalenie - to chyba normalne. Wtedy najlepiej jest wyjechać na 2-tygodniowy urlop;) Całkowicie zapomnieć o problemach i obowiązkach związanych z praca. Powinno pomóc;)

greg26 

Wysłany: 2011-01-24, 23:22   

Wypalenie przychodzi w każdej pracy i do każdego pracownika, najważniejsze to umieć temu zaradzić. Ja jednak preferuję szkolenia zawsze wtedy mam nowe spojrzenie na pracę i na metody jakich w pracy używam.

Izabella  

Wysłany: 2011-02-02, 20:29   

Ja uważam ze w takiej sytuacji nikt sie nie powinien męczyc,tylko jesli czujemy ze już sie wypaliliśmy zawodowo i nie powinniśmy czekać na poprawę tylko wysyłac CV i szukać czegoś nowego.

rabb 

Wysłany: 2011-02-27, 12:47   

Ja tak miałem z poprzednimi pracami. Rok max nie dało rady przerobić dłużej bo normalnie siły opadały. Teraz już jest inaczej i na razie jakoś daje rade 3 rok. Dużym problemem w pracy jest stres, to on zazwyczaj zniechęca nas do pracy. Każde przyjście do pracy to jak droga przez mękę. Proponuje więc poradzić sobie pierw ze stresem.

ps. tu taka ciekawostka http://www.kariera.pl/czy...tresem-w-pracy/

koteczka1 

Wysłany: 2011-02-28, 09:17   

zmianic prace... moim zdaniem to najlepsze, w jednej firmie max 3lata posiedziec i leciec dalej

newCreative  

Wysłany: 2011-03-05, 14:54   

Uważam podobnie, działać i rozwijać się, nie męczyć się tam gdzie sie męczymy gdyż praca nie jest na rok czy dwa, trzeba szukać takiej która da satysfakcję na lata..

Quest  

Wysłany: 2012-01-12, 14:55   Re: wypalenie zawodowe

polinea napisał/a:
Czy macie czasami już dosyć swojej pracy? Ja na początku mojej pracy na tym stanowisku byłam pełna energii i werwy do pracy. Teraz już coraz ciężej mi to przychodzi. Znacie jakieś sposoby żeby się jakoś zmotywować do dalszej pracy?

Ja osobiście jeszcze nie doświadczyłem "wypalenia" zawodowego, ale mój serdeczny przyjaciel wpadł w taki dołek (też nomen omen kucharz).
Jemu pomogła...medytacja i yoga.
Wiem wiem,zaraz ktoś powie,że to śmieszne i dziwaczne - Seba myślał podobnie - ale mu to pomogło. Takie "wypalenie" siedzi w człowieku w jego psychice.

yaku  

Tytuł: Bohater Forum

Wysłany: 2012-01-12, 16:17   
   Polecający: Wujek Google

Dla mnie to nie tyle wypalenie co monotonia dnia codziennego. W większości polega to na tym, że się pracuje, potem wraca do domu, coś je, obejrzy w telewizji i spać. Monotonia zabija każdego.

Quest  

Wysłany: 2012-01-12, 19:31   

O tak - coś w tym jest. Jak ktoś jeszcze znajdzie czas np.na przeczytanie ciekawej książki, lub spędzi czas np.jeżdząc na rowerze to jego nastawienie na pewno się zmieni na plus :)

Odpowiedz do tematu