• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kerosine
2013-02-05, 09:32
Autor Wiadomość

foremka  

Wysłany: 2013-02-04, 17:02   Zawody czysto kobiece/męskie?
   Polecający: google

Hey,
powiedzcie, czy w sumie jest jeszcze coś takiego, że są zawody czysto kobiece albo np. czysto męskie? Co jest np. ze stolarzem? Czy jest Pani stolarzowa czy nie? Jakie jeszcze zawody przychodzą wam do głowy? :P

Xena2 

Wysłany: 2013-02-05, 19:27   

Nie ma czegoś takiego jak stolarzowa, jeśli już to Pani stolarz, i tak samo nie ma zawodów typowo męskich i żenskich, w dzisiejszych czasach granice się zatarły, nawet w takich ciężkich dziedzinach jak budowlanka kobiety coraz częściej zdobywają sukcesy, wiąże się to przedewszystkimz postepem techicznym, większość urzadzeń bazuje teraz na elektronice, zwykła frezarka nie jest już tym czym byla jeszcze pare lat temu

Ferrara 

Wysłany: 2013-02-06, 12:00   

jedyny typowo męski zawód, który mi przychodzi do głowy to zawód górnika.. nawet nie wiem, czy przyjmują kobiety do kopalni, nie sądzę

Mi_ja 

Wysłany: 2013-02-06, 15:49   

Myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka zawodów, w których pracują sami mężczyźni (albo w większości). Oprócz górnika przychodzą mi również na myśl zawody wykonywane przykładowo na statkach transportowych czy platformach wiertniczych - przede wszystkim te wymagające również dużej siły fizycznej.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2013-02-06, 17:13   

jakoś nigdy nie widziałem żeby kobieta zapierniczała na budowie przeważnie białe kaski , a z tą panią stolarzową to mnie rozje.... cie

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

ElArturo  

Wysłany: 2013-02-07, 19:10   

Wg. mnie typowo damski to jest przydrożna prostytucja innych nie znam, które mogą wykonywać tylko kobiety lub tylko mężczyźni :)

makiełka  

Wysłany: 2013-02-09, 11:59   :)

ElArturo, racja z tym typowo damskim zawode, :kwasny:
W obecnych czasach równouprawnienia, raczej większość wykonywanych zawodów jest zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chociaż Pani stolarzowej czy murarzowej jeszcze nigdy nie widziałam. Jednak wiadome jest, że prace wymagające siły fizycznej raczej zawsze należały i będą należeć do mężczyzn.
Ostatnio zmieniony przez makiełka 2013-02-09, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  

Ferrara 

Wysłany: 2013-02-12, 11:44   

z typowo kobiecym absolutna bzdura ElArturo - może nie przydrożni, ale faceci też sprzedają swoje wdzięki za kasę:)

foremka  

Wysłany: 2013-02-12, 14:28   

no właśnie, mężczyźni podobno też sprzedają swoje ciało :P , a tak na serio, to zawsze myślałam, że raczej ciężkie zawody, gdzie trzeba pokazać muskuły, jak np. na budowie, to czysto męskie zawody. Ale przecież widać też kobiety na budowach, raczej na wyższych stanowiskach jak jakaś kierowniczka czy architektka itd. ale są. Też wiem, że są kobiety, które się zajmują stolarką. Możliwe, że wcześniej tak nie było ale z czasem się te różnice naprawde zatarły. Pewnie też dlatego, że obsługa takiej maszyny od feldera jest prosta, nie trzeba wielkiego wysiłku, żeby skonstruwać jakiś mebelek z drewna, i też praca jest bezpieczna. Czy może macie inne pomysły? :P

agnieszka729  

Tytuł: :-)

Wysłany: 2014-09-25, 14:13   

foremka napisał/a:
no właśnie, mężczyźni podobno też sprzedają swoje ciało :P , a tak na serio, to zawsze myślałam, że raczej ciężkie zawody, gdzie trzeba pokazać muskuły, jak np. na budowie, to czysto męskie zawody. Ale przecież widać też kobiety na budowach, raczej na wyższych stanowiskach jak jakaś kierowniczka czy architektka itd. ale są. Też wiem, że są kobiety, które się zajmują stolarką. Możliwe, że wcześniej tak nie było ale z czasem się te różnice naprawde zatarły. Pewnie też dlatego, że obsługa takiej maszyny od feldera jest prosta, nie trzeba wielkiego wysiłku, żeby skonstruwać jakiś mebelek z drewna, i też praca jest bezpieczna. Czy może macie inne pomysły? :P

"Architektki" - zaj*biste określenie... to przeważnie nadęte babochy są;-)

Odpowiedz do tematu