• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 16:44
Autor Wiadomość

sylwunka  

Wysłany: 2008-10-05, 19:30   Alkoholizm

Mój facet ma problem z alkoholem

Jestem z nim dość krótko bo dopiero 8 miesiecy, ale nie wyobrażam sobie życia bez niego. Przeżyliśmy wiele pięknych chwil, ale od dawna przeplatał sie miedzy nimi problem alkoholowy.

Nie wiem czy Darek ma z tym naprawdę wielki problem. Pije od czasu do czasu, ale nie zna umiaru. Kryje się z tym. Chodzi sam pod sklep, kupuje wódke i pije. Boję się, że kiedyś przesadzi i się nie obudzi..

Alkohol strasznie nas dzieli. Zarówno ja jak i on mielismy przez to niesatysfakcjonujące dzieciństwo. Mieszkam nadal z rodzicami, mój ojciec pije i boję się, że wyprowadzając się od siebie z domu i mieszkając z Darkiem będę miała to samo.

Przeważnie jest tak,że Darek uświadamia sobie, że ma problem, mowi, że rzuca alkohol, a po tygodniu znowu zaczyna sie to samo. Bardzo nas to niszczy.

Nie potrafię bez niego życ, nie potrzebuje rad typu:odejdz bedziesz szczesliwsza. Chce przeczytac wypowiedzi kogos, kto mnie rozumie, kogos dorosłego, dojrzałego.

PROSZE O POMOC

czasami jest pieknie, ale o tym sie zapomina,gdy kolejny raz słyszy sie "piłem"

bro  

Wysłany: 2008-10-05, 19:48   

Myślę, że najsensowniejsze to udanie się do poradni antyalkoholowej (czy coś podobnego) i tam przedstawienie tej sprawy. Tam uzyskasz informacje co można z tym fantem zrobić.

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-10-05, 20:31   

To, że Darek sam zdaje sobie sprawę ze swojego problemu to spory plus. Ale prawda jest taka, że samo "rzucanie alkoholu" na własną rękę nic mu nie da, zwłaszcza, że - jak sama piszesz - nie pomogło mu do tej pory. Najsensowniejszym rozwiązaniem jest wspomniane już udanie się do poradni i terapia. To, że sam chce coś zrobić z sobą i jakoś z tego wyjść może się okazać sporym ułatwieniem.

grlało, matulu

Backspace  

Wysłany: 2008-10-06, 08:54   

Jak juz pisali przodownicy... dobrze że przyznał sie ze ma problem. Często ludzie sięgają po alkohol żeby odreagować. Może powinnaś mu podsunąć coś innego, żebyś mogła z nim spędzać czas wtedy jak on chce się napić, wtedy moglbyście zrobić coś bardziej pozytecznego. Np iść na basen, wyjechać za miasto itd

Pisałaś że on pije od czasu do czasu. Nie jest tak źle, to jeszcze nie jest typowy alkoholizm, taki że człowiek musi się nawalic przyajmniej raz na 2-3 dni. Macie ogromną szanse żeby sobie poradzić. A to że mieliście podobne dzieciństwo powinno was jeszcze bardziej motywować i a jego tymbardziej uświadomić co takiego może się stać.

Więc.. moja rada: znajdź mu alternatywe do alkoholu.

sylwunka  

Wysłany: 2008-10-06, 19:43   

Dzisiaj zaczął chodzic na siłownie. moze to go zmęczy.
Zapisujemy sie takze na kurs prawa jazdy,bedzie sie czegos uczył zanim wróci do pracy.

kubam  

Wysłany: 2016-05-27, 23:03   

Skoro uświadamia sobie, że ma problem, to z pewnością przy Twojej pomocy zgodzi się na leczenie. Ten ośrodek odwykowy jest dobry. Jeśli jesteście z okolic Krakowa, to warto tam się udać. Jest tam też terapia również dla rodziny osoby uzależnionej. Naprawdę tam potrafią pomóc.

wosianka  

Wysłany: 2016-05-28, 14:25   

Osoby z rodzin uzależnieniowych, czesto też same wpadają w nałogi. Tak to już jakoś działa. Potrzeba dużo pracy, żeby wyjść z alkoholizmu. Najlepiej zacząć od zamkniętego ośrodka moim zdaniem. Terapia, grupy AA, wsparcie. No i pierwsze najwazniejsze, sam musi chcieć. Powodzenia.

volume  

Wysłany: 2016-08-18, 12:30   

Trzymam kciuki, żeby wam się udało idźcie jak nie do pierwszej to do drugiej poradni i tak do skutku. Walczcie o swoja miłość! :(

lazygirl 

Wysłany: 2016-10-04, 18:47   

Jeżeli jesteś z osobą, która ma problemy alkoholowe to myśle, że warto abyś udała się też na taką http://www.4koloryzycia.com/terapia-dda terapię. Ona na pewno Ci pomoże funkcjonować lepiej z taką osobą.

Odpowiedz do tematu