• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Maszynka21  

Wysłany: 2011-11-25, 16:36   chyba wpadlam ! co zrobic, tabletka po stosunku ??

Mam problem !! Kochalam sie ze swoim mezczyzna i niestety nasze zabezpieczenie nie sprawdzilo sie, boje sie ze moge byc w ciazy po tej sytuacji, co mam zrobic, zastanawiam sie nad tabletka 72h, czy kazdy lekarz mi ja wypisze i jak ona dziala??

nisza  

Tytuł: kokocirumba

Wysłany: 2011-11-25, 16:40   

odpowiedz na pytanie

Jak rozumiem,masz dni plodne?

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-25, 16:42   

http://www.tabletkipo.pl/

Jakieś jeszcze pytania czy mogę zamykać? (:

E: Nisza, gut, gut.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Maszynka21  

Wysłany: 2011-11-26, 01:35   

tak ma dni plodne.... A powiedzcie czy ktos z was mial taka sytuacje ze lekarz odmowil przepisania tabletki??? bo na jednym z for tak ktos pisal!!!!!!!!! jutro ide do lekarza i nie chcialabym zeby mi takze odmowiono tej recepty...... :/

piotras  

Wysłany: 2011-11-27, 15:50   

jak juz poelcamy strony to lepsza i konkretniejsza bedzie chyba wtym wypadku Wpadka.pl.
Jak mi pekla gumka podczas stosunku to ta szukalem z dziewczyna ratunku

nisza  

Wysłany: 2011-11-27, 19:46   

yyy.... a nie za pozno sie wybierasz do tego lekarza?
to raz, a dwa - z tego,co kojarze, lekarz moze odmowic chyba wypisania tej tabletki.

genralnie, moze zabrzmi to troche moralizatorsko/pruderyjnie etc, ale jesli sie nie jest gotowym na dziecko, moze lepiej sobie odpuscic w te dni.. rozumiem,ze zabezpieczenie itd, ale tak naprawde zadne nie daje 100% pewnosci, prawda? zawsze cos sie moze zdarzyc...

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-11-27, 20:05   

nisza napisał/a:
z tego,co kojarze, lekarz moze odmowic chyba wypisania tej tabletki.

Lekarz nie ma takiego najmniejszego prawa. Jeśli to zrobi, popełni wykroczenie przeciwko zasadom swej sztuki. Pigułka "po" NIE jest bowiem pigułką wczesnoporonną, a dopiero do odmówienia takowej lekarz miałby prawo ze względu na swe osobiste przekonania. A u nas w Polsce pigułka wczesnoporonna jest z tego, co wiem, zakazana.

nisza napisał/a:
genralnie, moze zabrzmi to troche moralizatorsko/pruderyjnie etc, ale jesli sie nie jest gotowym na dziecko, moze lepiej sobie odpuscic w te dni

Nom. Trochę to brzmi "moralizatorsko i pruderyjnie" :3

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Maszynka21  

Wysłany: 2011-11-28, 10:38   

ja znalazlam lekarza wlasnie przez wpadka.pl , bo obawialam sie ze moj moze mi odmowic przepisania takiej recepty. dowiedzialam sie tez ze tabletka po to NIE tabletka wczesnoporonna i ze jak juz doszlo do zaplodnienia to ta tabletka nie ma wplywu na plod, a nawet go podtrzymuje wiec nie ma sie co obawiac. Ja juz jestem spokojniejsza czekam tylko na okres;))
Ostatnio zmieniony przez Maszynka21 2011-11-28, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  

piotras  

Wysłany: 2011-11-29, 12:16   

Wlasnie tu jest caly problem w tym, ze ginekolog moze odmowic przepisania recepty na tą tabletke jesli to sprzeczne z jego przekonaniami i pogladami. Jesli w jego odczuciu taka tabletka jest "postepowaniem niemoralnym" to moze tak zrobic i czesto tak robia. Ostatnio nawet byl w dd tvn(chybaa jesli sie nie myle) prouszony problem tego, ze nawet jak dostaniemy juz recepte od lekarza to szanowna pani mgr w aptece moze odmowic nam sprzedazy tego leku. Tez jest to zwiazane z jej przekonaniami i wierzeniami ( W co wierza to nie mam pojecia).

Wkurzajacy jest ten fakt, ze na drodze do swiadomoego planowania dziecka moga wystapic takie prblemy jak np zawodzaca prezerwatywa, a tacy ludzie tego nie rozumieja...

na tej wpadce Ci lekarze nie robia problemu i chwala im za to...

nisza  

Wysłany: 2011-11-30, 00:52   

Kerosine, no ja wiem, ale nie zmienia to faktu, ze jak sie nie jest gotowym, to moze lepiej nie ryzykowac po prostu :)

Natomiast co do tego,czy lekarz moze odmowic, czy nie - pisalam, ze z tego, co kojarze, wiedza ta nie jest mi do niczego potrzebna, wiec nie bede sie upierac, czy moze czy nie ;) aczkolwiek bez wzgledu na to jak jest naprawde, czesto teoria mija sie z praktyka i tak...

michalzaradny 

Wysłany: 2012-03-05, 21:12   

Witam

Jeżeli stosowane przez Was zabezpieczenie nie sprawdziło się jak najbardziej powinnaś przyjąć tabletkę antykoncepcji awaryjnej, która jest bezpieczną i skuteczną metodą zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku. Chociaż może być stosowana do 72 godzin (3 dni) działa najbardziej efektywnie po zastosowaniu w ciągu pierwszych 12 godzin po stosunku. Więcej na ten temat znajdziesz na www. wpadka.pl, możesz tam także skorzystać z porady eksperta.

Pozdrawiam
---
eRzecznik serwisu www. wpadka.pl – masz 72 godziny

JanuszChrystus  

Tytuł: Obieżyświat

Wysłany: 2012-03-05, 22:15   
   Polecający: Achar

@up

Może być stosowana do 72 godzin, nie do 4 miesięcy...
Ostatnio zmieniony przez JanuszChrystus 2012-03-05, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu