• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kamill 

Wysłany: 2010-08-10, 13:44   Moja partnerka straciła ochotę na seks

Jestem ze swoją dziewczyną już prawie dwa lata. Współżyjemy od jakiegoś roku i kilka miesięcy temu postanowiliśmy, że zacznie brać tabletki antykoncepcyjne. Niestety od czasu kiedy zaczęła je stosować czyli jakieś 3 miesiące, prawie w ogóle się nie kochamy bo ona po prostu nie ma na to ochoty:( Czy to może być wina tabletek?? Czy ewentualna zmiana może coś zmienić?

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-08-10, 13:51   

kamill napisał/a:
Czy to może być wina tabletek??

tak
kamill napisał/a:
Czy ewentualna zmiana może coś zmienić?

może ale nie musi
ogólnie ciężko dobrać tabletki anty tak, żeby nie miały sporych skutków ubocznych, a spadek libido w tym jest najpowszechniejszy.

m. gallery

kamill 

Wysłany: 2010-08-10, 17:16   

Czyli nie da się zapobiegać skutkom ubocznym doustnej antykoncepcji?? Chciałbym żeby wypowiedziała się jakaś kobieta, która miała podobną sytuację. Wiem, że działanie leków to kwestia indywidualna ale chyba da się coś z tym zrobić...

ProrokBDG  

Wysłany: 2010-08-10, 21:03   

Tabletki osłabiają libido u ponad połowy kobiet, więc nawet ciężko to nazwać skutkiem ubocznym. Po prostu coś kosztem czegoś.

matra  

Wysłany: 2010-08-11, 08:42   

ProrokBDG napisał/a:
Po prostu coś kosztem czegoś.

W większości niestety tak. Z tabsami to jest tak, że jeżeli nie powodują spadku libido, to można to już nazwać sukcesem [;

m. gallery

kamill 

Wysłany: 2010-08-11, 15:52   

Rozmawiałem z moją starszą siostrą. Ona też bierze tabletki. Nie zauważyła u siebie spadku libido ale za to sporo przytyła. Łatwo powiedzieć "coś kosztem czegoś" ale przecież one na tym cierpią nie my.

matra  

Wysłany: 2010-08-11, 16:23   

no mi łatwo powiedzieć, ale ja to ja, za tabsy się nigdy nie wezmę..
odnośnie tego, że przytyła, to warto zapytać, czy sama się do tego nie doprowadziła - tabsy nieraz bardzo zwiększają łaknienie w pierwszych tygodniach zażywania...

m. gallery

kamill 

Wysłany: 2010-08-13, 13:06   

No łaknienie zwiększają, ale z tego co wyczytałem w internecie to zatrzymują również wodę w organizmie. W ogóle jak poczytałem te skutki uboczne to już sam nie wiem czy chcę aby moja dziewczyna się tak męczyła :/

[ Dodano: 2010-08-16, 19:14 ]
Słyszałem dziś w radiu reklamę jakiegoś leku zapobiegającego skutkom ubocznym tabletek anty. Czy ktoś o nich słyszał? Wiecie jak działają??

Kaśś  

Tytuł: trujdupa

Wysłany: 2010-08-17, 12:49   

Niech zmieni tabletki najpierw, a jak nie zadziała to może powinna zmienić metodę antykoncepcji?
Cytat:

Słyszałem dziś w radiu reklamę jakiegoś leku zapobiegającego skutkom ubocznym tabletek anty. Czy ktoś o nich słyszał? Wiecie jak działają??

Zapytaj o to ginekologa, jeżeli jakieś są lepsze niż inne to Ci poleci pewnie. ;)
Ostatnio zmieniony przez Kaśś 2010-08-17, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

matra  

Wysłany: 2010-08-17, 16:07   

Cytat:

Asekurella, to są tabletki osłonowe.

m. gallery

kamill 

Wysłany: 2010-08-20, 13:33   

A czy wiecie może jak ta Asekurella działa? Z tego co wynikało z reklamy zapobiega skutkom ubocznym tabletek anty. Ale jaki jest jej skład? Czy takie tabletki są w stanie wyeliminować skutki uboczne???

Raisins 

Wysłany: 2010-08-20, 14:47   

Tak to może być wina tabletek, ale zamiast brać jakieś inne osłonowe lepiej pogadać z ginekologiem by zamienił tabletki na inne.

matra  

Wysłany: 2010-08-20, 15:13   

kamill napisał/a:
A czy wiecie może jak ta Asekurella działa?

wpisz w googlach, jest mnóstwo wypowiedzi na różnych forach, zresztą działa nie działa- to chyba i tak kwestia indywidualna..
Cytat:
Tak to może być wina tabletek, ale zamiast brać jakieś inne osłonowe lepiej pogadać z ginekologiem by zamienił tabletki na inne.

i tak i nie. jeśli organizm jest delikatny, to ciężko dobrać odpowiednie tabletki -wymaga to czasu i eksperymentowania. jeśli [zakładając że to prawda] Asekurella jest dobra, to może właśnie to jest dobre rozwiązanie, zamiast szukanie dobrych tabsów?

m. gallery

kamill 

Wysłany: 2010-08-21, 09:52   

Masz rację, działanie każdego leku to kwestia indywidualna. Nawet jak znajdę negatywne opinie, to nie mam pewności, że mojej dziewczynie nie pomoże i na odwrót.
W każdym razie poszukam opinii na ten temat i zobaczymy... Bo w sumie zmieniać tabletki anty można kilka razy i za każdym razem nie ma się pewności, że nowe będą w porządku i nie będą wywoływały skutków ubocznych. Jeśli osłona miałaby zadziałać... brzmi dobrze:)

dziurbis 

Wysłany: 2010-08-23, 18:48   

Może lubczyk i korzeń żańszenia? Ogólnie kamill, jak Ci zależy na zdrowiu dziewczyny i masz zamiar z nią być dłużej to zastanówcie się czy jest sens szprycować się hormonami. Nie wiem po ile macie lat ale statystyki mówią za siebie, hormony nie są obojętne.
Spróbowłabym plastrów. Nie obciążają organizmu, nie ma strachu że nie zadziałają przy biegunce czy wymiotach.

Odpowiedz do tematu