• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:17
Autor Wiadomość

Anka_DD  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2009-01-19, 20:32   

Magdziorek napisał/a:
pozbyłam się trzdziku po ok 2-letniej walce!

Co to są 2 lata? :zdziwko: Mnie to cholerstwo męczy od 13-tu lat. Fakt, że teraz to już zelżało, ale swoje wycierpiałam. Nauczyłam się używać korektora tak, że nie widać, ale nadal szukam środka, który rozprawi się z tym raz a skutecznie.
Właściwie taki środek jest, ale na receptę i musisz wyglądać co najmniej jak jedna wielka pizza (artykuł do poczytania TUTAJ), żeby lekarz ją wypisał. Byłam u kilku dermatologów i każdy mówił, że moje zmiany skórne nie kwalifikują się do potraktowania ich tak silnym antybiotykiem. Lek, o którym piszę nosi nazwę Roaccutane i jest drogi. Kuracja trwa zaledwie pół roku, ale jest się narażonym na wiele skutków ubocznych. Mój brat pod nadzorem lekarza brał ten lek i teraz od święta zdarzy się, że mu coś wyskoczy, ale swoje przeszedł.
Ja byłam już nawet gotowa nielegalnie zdobyć Roaccutane, ale na szczęście się opamiętałam. Bez lekarza, który wypisałby mi odpowiednią dla mnie dawkę wolę nie ryzykować.

O ewentualnych skutkach ubocznych Roaccutane można poczytać m. in. TU i TU.
Roaccutane stosuje się na przełomie jesień/zima, gdyż latem grozi to poparzeniem słonecznym (nawet przy parominutowym przebywaniu na słońcu). Solarium jest tym bardziej niewskazane!!!

Dlatego nie radzę stosować tego leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem!!!

marcin395 

Wysłany: 2009-01-21, 21:52   

siemanko :) Trądzik męczy mnie juz od kilku la :kwasny: t ,próbowałem wielu specyfików.. Niestety nic mi nie pomaga :( ,wiele osób poleca mi BREVOXYL. Używał go ktos ? Jesli tak to prosze o odpowiedź :)

zielona90  

Wysłany: 2009-02-02, 19:22   
   Polecający: google

czasami nawet dermatolog nie pomaga :) moja siostra pracuje w salonie kosmetycznym i co nie co się na tym zna :) Dermatolodzy przepisują różnego rodzaju maści i płyny, które u większości osób skutkują. Są jednak zaskórniku typu D, które szczególnie trudno usunąć. Jeżeli aparaty przepisane przez lekarza, nie skutkują zalecana jest wizyta u kosmetyczki. Jedna taka wizyta kosztuje ok. 50 zł. Wizytę taką należałoby powtórzyć 3 razy w odstępach co 45 dni. Między wizytami w salonie, powinno się stosować krem nawilżający, bezpośrednio z użyciem płynu kojącego (ok. 13 zł) Po tej kuracji (jeżeli pryszcze nie zniknęły) należy udać się do dermatologa i ponownie zastosowanie leki zalecone przez niego :)

Trądzik jest objawem dojrzewania, nie ma się czym martwić wiele ludzi go ma. Wiadomo nie jest przyjemny :/ Ale należy z nim walczyć

Kaszka 

Wysłany: 2009-02-10, 13:19   

Ja na trądzik stosowała tabletki antykoncepcyjne, ale na facetów to chyba nie działa! :hyhy: ALe nigdy żadne kremy i maści nie poprawiały mojego wyglądu, może powinieneś iść do dermatologa i przepisze Ci jakieś antybiotyki?

welmas 

Wysłany: 2009-02-17, 19:22   

Ja używałam kiedyś Zineryt i się pozbyłam syfów:D a było ich baaaaardzo dużo.

Fenixs88  

Wysłany: 2009-02-20, 13:50   

Witam ,
Też miałem trądzik , męczyło mnie to okropnie próbowałem jakiś sposobów którzy polecali znajomi albo rodzina ale nie pomagało to w większym stopniu. Aż postanowiłem pójść do dermatologa. I w moim przypadku się bardzo poszczęściło. Dermatolog przepisał mi jakiś antybiotyk nazwy niestety nie pamiętam dokładnie ale to chyba był \"Unidox\" brałem to przez 3 miechy , używałem także różnych kremów min. Clindacne , Akneroxid L i na moje szczęście to wszystko pomogło. Wszystko to było łączone z zabiegami kosmetycznymi typu : oczyszczanie skóry , Peeling pirogronowy , Peeling migdałowy , Mikrodermabrazja. Było to trochę kosztowne ale było warto. Zostało mi tylko niestety kilka blizn na szyi ale wydaje mi się , że uda mi sie i to jakoś zwalczyć. Pozdrawiam

kubek_truskawek  

Wysłany: 2009-02-20, 13:55   

marcin395 napisał/a:
siemanko :) Trądzik męczy mnie juz od kilku la :kwasny: t ,próbowałem wielu specyfików.. Niestety nic mi nie pomaga :( ,wiele osób poleca mi BREVOXYL. Używał go ktos ? Jesli tak to prosze o odpowiedź :)

Hej,ja używałam Brevoxyl. Właściwie to nadal mam tę masc .Nie wolno nakladac jej duzo,bo wtedy robią sie straszne zaczerwienienia na skórze. Szczerze mówiąc to mi nie pomaga...ona powinna przeciwdziałac w ogole powstawaniu krost,a niestety tego nie robi :zalamany: ja juz próbowalam chyba wszystkiego i niestety bez efektów :/

Beatrix21  

Wysłany: 2009-02-22, 13:20   

Ja również walczę z trądzikiem już kilka lat. Używałam maści Metronidazol i Skinoren które zmniejszały trądzik ale nie usuwały go w 100% Przeszłam się w końcu do dermatologa który zapisał mi Davercin na dzień i Isotrexin na noc. Z tą drugą maścią nie ma problemu ale jak mogę stosować maść na dzień skoro muszę nałożyć makijaż przed każdym wyjściem z domu bo inaczej ludziom się nie pokaże :/ To jest w sumie najmniejszy problem. Maści nie za bardzo działają, poza tym strasznie wysuszają mi skórę więc raczej porzucę tą terapię. Pytanie co dalej, bo nie sądzę aby dermatolog przepisał mi jakiś antybiotyk choć właśnie antybiotyk wolałabym zażywać. Maści o tyle nie są wygodne że mało komfortowo je nakładać np na dekolt czy plecy. Wolałabym coś co definitywnie zakończy moją walkę z trądzikiem i będzie działało na całe moje ciało a nie tylko na twarz :zdegustowany:

Fenixs88  

Wysłany: 2009-02-22, 13:44   

Ja miałem także , na plecach dość sporo , ale w czasie używania tego "Unidoxu" z pleców też puściło , a kremy no dosyć przykra sprawa ale bez nich się chyba nie obejdzie niestety ;/. Życze powodzenia i trzymam kciuki bo znam ten "ból" tzn. trądzik na własnej skórze.

barbar 

Wysłany: 2012-07-25, 19:29   

jesli ktos ma problem z trądzikiem to polecam znaleziony na alegro taki proszek Pises Powder ( chyba tak to sie pisze) jest nie drogi j dla mnie nie zawodny jak na razie :D

kapselek 

Wysłany: 2013-04-25, 22:52   

Na trądzik polecam maść Sudocrem, dostępna w każdej aptece bez recepty. Ma działanie lekko wysuszające i szybko goi wypryski. Nie kosztuje dużo a jest bardzo wydajna.

Jake  

Tytuł: Chester

Wysłany: 2013-04-26, 21:45   
   Polecający: Parówkom

Popieram kolege wyżej :) Sudocrem pomaga na problemy ze skórą szczególnie na trądzik

tamia  

Wysłany: 2013-04-27, 09:38   

Walka z trądzikiem nie jest łatwa. Też szukam czegoś dla siostry. Mamy wrażenie że wypróbowała już wszystko i nic nie działa na dłuższą metę.

jarq  

Wysłany: 2013-04-29, 11:15   

Ja ze swojej strony mogę polecić terapię laserem, trochę droga i człowiek jak poparzony wygląda ale za to bardzo skuteczna

konndi 

Wysłany: 2013-05-02, 17:07   

ja przestałam walczyć z trądzikiem sama i "leczyłam" sie pod kontrolą dermatologa. stosowałam kilka albo nawet kilkanaście różnych maści i dopiero jak lekarka przepisała mi Curiosin, to efekty sa rewelacyjne. na początku smarowałam kilka razy dziennie ale po kilku (2-3 dniach) juz tylko na noc i mogę śmiało powiedzieć ze to najlepsza maść jaką do tej pory stosowałam. jak jakiś wyprysk zauważę na twarzy to smaruje na noc i juz go nie ma. Curiosin jest antybakteryjny i szybko goi syfki. można kupić w aptece ale jest bez recepty.

Odpowiedz do tematu