• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:38
Autor Wiadomość

Hermes 

Wysłany: 2008-11-25, 17:22   

ciastko z dziurką napisał/a:
grg7133 napisał/a:
Po prostu mi to smakuje.

A co na to kościół?

A co na to pani Krysia z gazowni?

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2008-11-25, 17:25   

Hermes napisał/a:
A co na to pani Krysia z gazowni?

Jeżeli pani Krysia jest dla grg7133 takim samym autorytetem jak KK, to podbijam pytanie. Co na to pani Krysia z gazowni?

Hermes 

Wysłany: 2008-11-25, 17:32   

Skąd pomysł, że KK to autorytet dla grg7133?

[ Dodano: 2008-11-25, 17:38 ]
Edit:
Dobrze pamiętałem i nawet znalazłem:
http://www.forumnasze.net...,180.htm#188426
grg7133 napisał/a:
Osobiście nie jestem katolikiem, trudno mi się sklasyfikować jako wyznawcę jakiejklwiek religii. Po prostu wierzę w to, co się mieści w Biblii.

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2008-11-25, 17:49   

Rozumiem, że subtelna ironia nie była do wychwycenia.

W dyskusji o homoseksualizmie grg7133 powoływał się na skostniałe nauki KK - przy podejściu do homoseksualizmu i homoseksualistów, uznając tych ostatnich za grzeszników. Nadużywanie alkoholu to wg KK również grzech, więc zapytuję z niezmierną ciekawością, jak grg7133 widzi to przez tenże pryzmat, joł.

Hermes 

Wysłany: 2008-11-25, 18:14   

A gdzie się powoływał na nauki KK? Ja czytałem co prawda tylko część tego tematu, ale:
1. Nie widziałem powołania na nauki KK.
2. Widziałem deklarację, że nie jest katolikiem.
3. On się powoływał na Biblię i dziwił się, że katolicy nie przyznają mu racji.

zloty  

Wysłany: 2008-11-25, 19:26   

ja pije bo lubię :) nikt mnie nie kocha, nikt mnie nie lubi i takie tam :) powód zawsze się znajdzie :) fakt nie piję codziennie (jak to było kilka lat temu :P ) ale się pije :) i nie zamierzam zamieniać się w abstynenta, szkoda czasu na głupoty :)

alabano  

Wysłany: 2008-11-25, 20:03   

Gdybyś miał do czynienia z alkoholikiem to nie pisałbyś takich bzdur ...

Katharsis  

Wysłany: 2008-11-25, 20:14   
   Polecający: Lewiatan

grg7133, myslalem o tym duzo juz przedtem.

Uzywki czynia nas szczesliwym - inaczej bysmy ich nie uzywali.
Czemu nie spedzic zycia uzywajac ich?

Wszystko zalezy od osoby - dla jednych szczesciem jest wiedza, dla innych imprezy.

Spoleczenstwo krytykuje wszystko, co polega na zwyklej, prymitywnej rozrywce. Bo ta rozrywka jest prymitywna. Ale jednak bawi ;)

Uzywki szkoda organizmowi - pozostaje kwestia, kiedy czlowiek chce byc szczesliwym.

Na starosc, gdy straci juz wszystkie mlodziecze sily?
Czy bedac mlodziencem, gdy jeszcze stres tak naprawde nie doszedl do czlowieka?

Czy staruszek umierajacy na zawal serca jest lepszy od tego, ktoremu wysiadzie watraba? Dlaczego? Wg jednych lepszy jest pierwszy, wg innych drugi. Lepszy jest ten, ktory sam czuje sie bardziej spelniony ;)

Marze o worku diamentow, worku kokainy i dziewczynie podzielajacej moje poglady ;)

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2008-11-25, 21:11   

Hermes napisał/a:
A gdzie się powoływał na nauki KK?

Stanowisko jakie przyjął odnośnie homoseksualizmu i homoseksualistów pokrywało się z naukami głoszonymi przez KK i z podejściem KK do tego zagadnienia. Człowiek nie musi być katolikiem, żeby pewne jego poglądy pokrywały się z danym systemem. Jako przykład zbieżności w naukach kościoła i wypowiedziach kolegi podam: uznanie homoseksualności za chorobę, odwoływanie się do "dawnych czasów", w których nikt by nie pomyślał o tym, żeby h. bronić, czy uznawanie masturbacji za coś niestosownego/nienaturalnego.

Za bardzo chyba się przejąłeś moim pytaniem. Napisałam już, że było ono z lekka ironiczne. Grg na nie nie odpowiedział, więc być może uznał je za marną prowokację i di ent.

Hermes 

Wysłany: 2008-11-25, 21:36   

Za bardzo chyba się przejąłeś moim pytaniem. Napisałam już, że było ono z lekka ironiczne.

Powinnaś się zdecydować, albo przyjmujesz wersje, że to było tylko nieznaczące pytanie i ono nie musiało mieć sensu, albo brnąć w takie bezsensowne tłumaczenia:
Stanowisko jakie przyjął odnośnie homoseksualizmu i homoseksualistów pokrywało się z naukami głoszonymi przez KK i z podejściem KK do tego zagadnienia. Człowiek nie musi być katolikiem, żeby pewne jego poglądy pokrywały się z danym systemem. Jako przykład zbieżności w naukach kościoła i wypowiedziach kolegi

Powoływanie się na czyjeś nauki, a zbieżność z tymi naukami to się dwie różne rzeczy. Jeżeli się pytam gdzie się powoływał na nauki KK to mnie nie interesuje zbieżność jego poglądów z tymi naukami, tylko jego wypowiedź, w której on się na te nauki powoływał. Coś w stylu "skoro KK tak naucza to tak jest", to tylko taki przykład, żeby Ci było łatwiej zrozumieć o co mi chodzi.

I czemu tylko zbieżność? Tutaj nawet identyczność poglądów to byłoby za mało.
Ostatnio zmieniony przez Hermes 2008-11-25, 21:43, w całości zmieniany 3 razy  

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2008-11-25, 21:50   

Jesteś chyba odrobinę przewrażliwiony. Tak, to nic nieznaczące, prowokacyjne pytanie, które było kierowane do grg paralelnie do dyskusji o homoseksualizmie. A grzecznie Ci tłumaczę na czym polegają zbieżności takie i śmakie, bo jestem najzwyczajniej w świecie miła.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to może przenieśmy się do innego wątku, bo ten chyba nie jest na temat.
Choć jak dla mnie to w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Taki żarcik/ironik/cynik forumowy i tyle. Kto zrozumiał ten zrozumiał, a kto nie ten nie.

Hermes 

Wysłany: 2008-11-25, 22:01   

Grg się w temacie o homoseksualizmie na KK się nie powoływał, więc nawet użycie takiego mądrego słowa jak "paralelnie" nic tu nie zmieni.

Dlaczego nie potrafisz się przyznać do błędu?

ciastko z dziurką  

Wysłany: 2008-11-25, 22:12   

Dlaczego nie rozumiesz ironii?

Hermes napisał/a:
Grg się w temacie o homoseksualizmie na KK się nie powoływał, więc nawet użycie takiego mądrego słowa jak "paralelnie" nic tu nie zmieni.

Bardzo Mądre Słowa to moja specjalność. A Ty się najwidoczniej bardzo musisz nudzić. Zgadzam się z tym, że Grg nigdzie nie napisał, że oficjalnie przyjmuje stanowisko KK, a wręcz przeciwnie, niemniej w swoich wypowiedziach dotyczących stanowiska w tej kwestii głosił identyczne poglądy jak KK. Stąd moje pytanie w tym wątku o względne uregulowanie stosunku alkoholowego z genialnym nauczaniem kościoła. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-11-25, 22:18   

panie święty, jeśli pan wierzy w to, co jest w Biblii, to niech mi pan zinterpretuje słowa "pijcie, ale nie upijajcie się" >.<

poza tym pana naiwność mnie po prostu rozwala na łopatki.

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

Hermes 

Wysłany: 2008-11-25, 22:38   

Bardzo Mądre Słowa to moja specjalność.

Już nie było bardziej bezproduktywnej specjalności?
niemniej w swoich wypowiedziach dotyczących stanowiska w tej kwestii głosił identyczne poglądy jak KK. Stąd moje pytanie w tym wątku o względne uregulowanie stosunku alkoholowego z genialnym nauczaniem kościoła. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

To nie jest trudne do zrozumienia, to jest po prostu nielogiczne. Nie mówiąc już o tym, że poglądy grg i KK w sprawie homoseksualistów nie są identyczne, ale nawet gdyby by były to to pytanie nadal byłoby bezsensu. grg nie jest katolikiem, więc nauczenie KK w sprawie alkoholu go nie dotyczy. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?

Pewnie są kwestie gdzie Ty również masz poglądy zgodne z nauczaniem KK czy mam uznać, że KK to Twój autorytet? (jeżeli to nie spowoduje, że zrozumiesz, to znaczy, że jesteś przypadkiem beznadziejnym)

Odpowiedz do tematu