• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:38
Autor Wiadomość

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2008-12-06, 13:44   

lolinka napisał/a:
Miałeś do czynienia z alkoholizmem w rodzinie ? Bo mam wrazenie ze nie i tak pieprzysz trzy po trzy ;]

Miałem, dlatego mieszkam z "dodatkowym" rodzeństwem. Ich matkę poniekąd rozumiem, ale i tak mam ją za !$$^#%^@#%!!!. , bo m(iał)a dzieci i im się powinna poświęcić.

Mrs. Smith napisał/a:
Naprawdę, tłumaczysz się jak ktoś, kto nie chodzi w niedzielę do kościoła
Nie chodzę i jestem dumny z tego.
A ja się nie tłumaczę, tylko... hmmm staram się o tym podyskutować, dowiedzieć się co inni o tym sądzą.

lolinka napisał/a:
Alkoholizm to ślepa drózka. Idziesz sobie i jest fajnie a tu nagle wielki mur nie do przeskoczenia. Ale w koncu go przeskakujesz, trzezwiejesz i znowu jest rzeczywistość. Ale potem znowu trafisz na dróżke a na jej koncu coraz wieksze przeszkody. Az wkoncu dojdziesz do momentu kiedy juz nie mozesz przeskakiwac , nie masz siły. Zostajesz w tym miejscu i pijesz dalej by nie pamietac o tym ze pijesz. Slepe, błędne koło zataczające coraz wieksze kręgi - wpływające na rodzine , znajomych. Pozniej tracisz prace, sprzedajsz pokoleji wszystko co masz w domu zeby zdobywac pieniądze. Gdy nie ma bierzesz kredyty. Gdy masz wsparcie w rodzinie pojdziesz na odwyk. Wrócisz znajdziesz prace. Ale pewnego dnia kolega w pracy ma imieniny , przynosi wódke , stawia na stole i wszyscy sie bawią. Ty o swoim problemie nikomu nie powiesz bo sie wstydzisz. Więc pijesz bo czujesz presje i masz w razie czego usprawiedliwienie. Tylko ze koledzy wytrzezwieją a Ty juz nie bo każda dawka alkoholu po odwyku prosi sie o nastepna a Tobie coraz trudniej odmówić. WKoncu ktoś zyczliwy mówi szefowi o Twoim problemie i znowu tracisz prace i lądujesz na bruku. I tak całe zycie. Paryszwe i nie ma miejsca na myslenie o satysfakcji i szczęsliwosci. Samo picie dla picia ? Ulotna chwila , potem sie budzisz z reką w nocniku i juz nie jest tak rózowo. Ale wybór nalezy do Ciebie.

Z pewnością wiele w tym racji. Dlatego chętnie się dowiem, gdzie leży granica, której już nie można przekroczyć.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2008-12-06, 21:48   

Greggy napisał/a:
chętnie się dowiem, gdzie leży granica, której już nie można przekroczyć.
nawet nie będziesz wiedział, kiedy ją przekroczysz. wtedy już średnio cokolwiek będzie ci w stanie pomóc, alkoholikiem się pozostaje na całe życie.

mam ojca alkoholika, wiem jakie to cholerstwo. przeczytaj jeszcze ze trzy razy całego posta lolinki, wyciągnij wnioski. i olej to gówno, póki nie jest za późno.

Alhana  

Wysłany: 2008-12-07, 01:15   

Cytat:
Lubię się CZASAMi na**ać, wracać do domu kompletnie nagrzany, nie wiedząc za bardzo co się dzieje.

Cytat:
Ale ileż daje radości... Naprawdę nie warto?

Nie kur** nie warto, stwierdzam to patrząc się na mojego faceta, który radośnie wkroczył, do domu krokiem zbyt chwiejnym, aby nazwać to chodzeniem, lub nawet przebieraniem nogami, bezczelnie broniąc się słowami "kocham Cię".
Po pozycji modląco - klęczącej przy próbach ścielenia łóżka, sam się jakoś na łóżku usadowił, po czym zarzygał całe wnętrze wyrka, pościel i siebie włącznie.
Nie potrafię stwierdzić czy przyniosło mu to radość.
Mnie na pewno nie, jedynie chęć mordowania i obrzydzenie, obrzydzenie większe niż do świni która wytarzała się w gównie...

Nasir  

Tytuł: #1 jebaka

Wysłany: 2008-12-07, 12:56   

Trza było se innego męża poszukać;D Ja też lubię sie czasem nachlać, naćpać i takie tam, ale bez przesadyzmu;)
-Z Wieśko?! Do kiśla?!

Insomnia 

Wysłany: 2008-12-14, 10:49   

Cóż uzależnienie to uzależnienie żadne nie jest dobre, niektóre po prostu oprócz nas krzywdzą także innych ludzi. Do tych na pewno zalicza się alkoholizm. Nic co w taki sposób ogranicza naszą wolność pozbawia nas wolnej woli nie jest dobre. Człowiek dąży do wolności (podobno), przynajmniej chce sądzić że jest wolnym. Bo ktoś kto chce dostąpić wolności raczej nie wymyślałby i nie podporządkowywał się religiom, ale to nie na temat. Człowiek nieświadomie pozbawia się tej namiastki wolności jaką oferuje mu rzeczywistość. Sądzę że nikt kto jest zmuszony do wykonywania pewnej czynności (i to przez samego siebie) nie może być szczęśliwym. Tzn w stanie upojenia alkoholowego oczywiście zapomina się o wszystkim ale potem następuje wytrzeźwienie i wstyd i wyrzuty, które zapija się kolejną porcją alkoholu. Można tu przytoczyć Małego Księcia:
- Co robisz?
-Piję
-Dlaczego pijesz?
-Żeby zapomnieć
-Zapomnieć co?
-Że się wstydzę
-Czego się wstydzisz?
-Tego, że piję.
Pisałam z pamięci,a le sens ogólnie zachowany. Zapijanie smutków w alkoholu daje tylko pozorne szczęście, które kończy się z pierwszym porywem trzeźwości.
kimże jestem?
A jeśli nie teraz- to kiedy?

rafi1 

Wysłany: 2011-10-15, 19:35   

tracę rodzinę pomóżcie przez alkochol

Katharsis  

Wysłany: 2011-10-15, 19:36   
   Polecający: Lewiatan

rafi1 napisał/a:

możesz spróbować dużą ilością wódki

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2011-10-15, 21:43   
   Polecający: google

rafi1 napisał/a:

alkohol nie rozwiązuję wszystkich problemów są jeszcze twarde narkotyki

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora
Ostatnio zmieniony przez es-cs_wuv 2011-10-16, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  

Nyara  

Wysłany: 2012-01-08, 11:38   

Alkohol od zawsze był w moim życiu.
Dzieciństwo i młodość było złożone z strachu przez alkoholików. Nawet teraz przez osobę, która zachowała się jak cham przez wódkę rozwalił się mój związek.
Wcale nie mówię, że picie to zło, ale z umiarem. Jak chcesz się zapić to zapij się, ale zostaw w spokoju bliskie osoby, bo najczęściej to oni cierpią.
Sama od czasu do czasu lubię napić się. Dla lepszego nastroju albo zapić 'smutki'.
Alkoholizm to choroba i jak dla mnie nie leczony ma tragiczne skutki.
druga warstwa - krew.
trzecia warstwa - kości.
czwarta warstwa - dusza.
a ślad twoich zębów jest najgłębiej.
najgłębiej.'

bodzio2  

Wysłany: 2012-01-09, 11:52   

Alkohol niszczy nie tylko zdrowie ale także własne życie przedewszystkim pracę i rodzinę :zalamany:

elemboot 

Wysłany: 2012-10-15, 14:24   

Szczęście? O nie, ani dla uzależnionego, ani dla jego bliskich.
Uwierz, że to nie ma nic wspólnego ze szczęściem.
Nawet euforia podczas upojenia alkoholowego, gdy jesteś uzależniony, zmienia się negatywne odczucia!

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2012-10-16, 15:31   

wbijam dzisiaj na fejsbunia, a tam:

Cytat:
"Uzależnienie od alkoholu jako zaburzenie psychiatryczne czy jako choroba psychiczna rozpoznawane jest stosunkowo od niedawna. Wcześniej ludzie nadużywający czy uzależnieni byli przez społeczeństwa postrzegani jako niepełnowartościowi, zdemoralizowani, byli wyrzutkami społeczeństwa. Czy rzeczywiście jest to choroba trwają dyskusje również obecnie, nawet wśród osób profesjonalnie zajmujących się tym problemem. A zatem co to jest choroba a zwłaszcza choroba psychiczna i czy uzależnienie jest chorobą psychiczną?"

&

:rotfl:

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

kasiahappy  

Wysłany: 2013-06-26, 12:37   

Euforia wynika jedynie z takiego samego działania ze strony alkoholu, jakie wywołuje wiele narkotyków, czy też różnych ziółek.

Odpowiedz do tematu