• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

PiotrZBielska 

Wysłany: 2011-01-17, 23:50   Allen Carr i jego metoda rzucenia palenia

Czy ktoś czytał książkę tego pana ? Może udało się komuś dzięki niej rzucić. Piszcie co myślicie. Oto w skrócie o co chodzi:
"Palacze palą nie z powodów, dla których nie powinni palić, ale z powodów, dla których palą.

Metoda ta jest pierwszą, która analizuje prawdziwe powody, dla których palimy. Allen Carr odkrył jak działa 'nikotynowa pułapka' i że to nie brak silnej woli utrudnia rzucenie, ale konflikt woli. Jego metoda usuwa ten konflikt, w rezultacie palacz nie potrzebuje silnej woli, żeby rzucić albo pozostać wolnym.
W momencie, kiedy palacz zrozumie działanie pułapki i postępuje zgodnie z kilkoma precyzyjnymi, prostymi instrukcjami, fizyczne objawy odstawienia nikotyny przestają być problemem."

Tutaj więcej : http://www.allen-carr.pl/metoda-allena-carra

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-01-19, 22:21   
   Polecający: Paulinaaa

PiotrZBielska napisał/a:
"Palacze palą nie z powodów, dla których nie powinni palić, ale z powodów, dla których palą.
Zaraz, zaraz... Czyli uprawiamy seks nie dla samego seksu, tylko dlatego, żeby sobie później zapalić?

PiotrZBielska 

Wysłany: 2011-01-20, 23:46   

No tak bym tego nie interpretował. Raczej rzecz w tym, że każda czynność po której palimy, po jakimś czasie nie zaspokaja naszych potrzeb jeśli nie dołożymy do niej ostatniego elementu - czyli papierosa. Po jedzeniu, po seksie, po czym tam sobie zawsze palisz.

Przeczytałem niedawno tą książkę. Na razie nie palę, przekonała mnie.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-01-21, 13:13   
   Polecający: Paulinaaa

Najlepsze jest to, że nie jestem podatny na książki, reklamy, manifesty i inne tego typu rzeczy, które robią wodę z mózgu. Nie odmówię sobie przyjemności i tyle.

Jeśli już nasz rząd zaczął walkę z palaczami to niech łaskawie postara się o usunięcie reklam z TV, bilbordów z ulic, plakatów z tablic ogłoszeń, które bardziej przypominają palaczowi o fajkach niż jakiekolwiek inne bodźce.

PiotrZBielska 

Wysłany: 2011-01-24, 17:10   

kanarinho napisał/a:

Jeśli już nasz rząd zaczął walkę z palaczami to niech łaskawie postara się o usunięcie reklam z TV, bilbordów z ulic, plakatów z tablic ogłoszeń, które bardziej przypominają palaczowi o fajkach niż jakiekolwiek inne bodźce.

Ten temat też jest poruszany w książcę. Rządy wszystkich państw rozrywa na dwie strony. Mają w cholerę pieniędzy z papierosów, po czym wydają pieniądze choćby na walkę z rakiem... Ale najwyraźniej tak im się opłaca.
Co do walki z palaczami, to wątpię, że chodzi o troskę o obywateli. Mimo, iż sam akurat rzucam jestem przeciwny nowym przepisom, bo ograniczają wolność osobistą. Platforma chce być po prostu taka "europejska"...

brzdegol  

Wysłany: 2011-01-25, 17:43   

ja dzieki carowi nie pale 132dbp

[ Dodano: 2011-01-25, 18:00 ]
k,,,h

nicdostracenia 

Wysłany: 2011-09-17, 22:18   

brzdegol napisał/a:
ja dzieki carowi nie pale 132dbp

Ja też nie palę dzięki jego metodzie, sam opisałem ją tutaj http://rzucaniepalenia.ne...a-allena-carra/ - jest naprawdę skuteczna, jeśli chce się ;)

feniu 

Wysłany: 2013-03-28, 01:31   

polecam, nawet znalazlem na necie ksiazke w pdf ale wersja starsza chyba z 83 ale i tak warto bo jak sie spodoba to mozna zakupic nowsza wersje jak ktos chce to niech napisze do mnie na email marekkotyza@gmail.com :ok:

Amiszka 

Wysłany: 2014-05-28, 20:36   

Spróbuję sobie wyjaśnić, dlaczego palę... ok przeczytam ze zrozumieniem i znów powalczę z nałogiem...

Odpowiedz do tematu