• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:44
Autor Wiadomość

intelaga  

Wysłany: 2007-08-13, 12:49   

Cytat:
Wielu nie będzie sobie wyobrażać życia bez internetu, ale to dlatego, że internet jest narzędziem, który ułatwia wiele rzeczy, ale to jeszcze nie jest uzależnienie.

A czy ty myślisz, że ci którzy się uzależnili myślą inaczej? Dla nich to wciąż tylko narzędzie pracy, tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, tylko forma kontaktu ze znajomymi, tylko sposób robienia zakupów...Widzisz do czego zmierzam? Rozumiesz już co miałam na myśli?[/quote]

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-08-13, 20:08   

intelaga napisał/a:
A czy ty myślisz, że ci którzy się uzależnili myślą inaczej?Dla nich to wciąż tylko narzędzie pracy, tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, tylko forma kontaktu ze znajomymi, tylko sposób robienia zakupów...

I z tego powodu mam sobie wmawiać, że jestem uzależniony?

intelaga napisał/a:
Widzisz do czego zmierzam? Rozumiesz już co miałam na myśli?

Nie widzę i nie rozumiem.

intelaga  

Wysłany: 2007-08-14, 10:25   

kenusarf napisał/a:
intelaga napisał/a:
Widzisz do czego zmierzam? Rozumiesz już co miałam na myśli?

Nie widzę i nie rozumiem.

Bo nie chcesz zobaczyć i zrozumieć. Tylko tyle. DAlsza dyskusja, właśnie w tym momencie straciła rację bytu.

Beatrix21  

Wysłany: 2007-08-14, 10:30   

Może być uzależnieniem. Wiem bo sama jestem uzależniona :/

intelaga  

Wysłany: 2007-08-14, 10:35   

Beatrix21 napisał/a:
Może być uzależnieniem. Wiem bo sama jestem uzależniona

A mogę cię zapytać, w czym się przejawia to twoje uzależnienie? Jak ty je postrzegasz?

aisak  

Wysłany: 2007-08-14, 13:15   

nie wiem czy to jest uzależnienie ale przynajmniej dziennie muszę przesiedzieć ok 5 h , tak to mi nie wystarcza i mam kiepski humor, hmm.. no ale jak sobie porównam mojego kolegę co siedzi 16 godz. dziennie to ja jestem nawet w miarę

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-08-14, 13:19   

aisak napisał/a:
nie wiem czy to jest uzależnienie ale przynajmniej dziennie muszę przesiedzieć ok 5 h

Jeżeli musisz to jest to już uzależnienie. I czas nie jest tu czymś istotnym.

czesiek667  

Wysłany: 2007-08-14, 19:20   

Internet mam od niedawna ale juz odnosze wrazenie jakbym był jego częścią. Internet uzaleznia i to bardzo ale jezeli mamy nad sobą tzw. KONTROL to nie ma obawy

panna-nielegalna  

Wysłany: 2007-08-15, 21:22   
   Polecający: dzieki sobie! xD

czasem tracimy kontrole nad uzaleznieniem wczesniej niz mogloby sie nam wydawac...twierdzimy,ze mamy na to jakis wplyw,ze kontrolujemy to a w rzeczywistosci nalog juz nas wciagnal,a my dalej tkwimy we wmowionym przez siebie samych bledzie...

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-04-13, 02:39   

jeśli chodzi o mnie to nie jestem uzależniona od internetu, choć moja rodzinka uważa, że już dawno siedzi we mnie to uzależnienie, ale to nieprawda, jeszcze umiem się kontrolować ;p no może czasem, częściej niż czasem zamiast uczyć się do egzaminu, kolosa, pisać bardzo mądrą pracę to ja wynajduję sobie jakieś zajęcie internetowe, forumowe, taki los ;p

No można się uzaleźnić od internetu, choć jeszcze nieznane jest mi takowe uczucie ;p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

http://xc.com.pl/oferta/wapro/wapro-wf-mag

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-04-13, 02:50   

Colorblind napisał/a:
No można się uzaleźnić od internetu, choć jeszcze nieznane jest mi takowe uczucie ;p
Ale ściemniasz ;p

Mam poważne podejrzenie, że mogę być uzależniona. Ale też, jak to już zostało wcześniej wspomniane, internet jest do tego stopnia przydatną zabawką, że życie bez niej jest nie tyle niemożliwe, co o wiele trudniejsze i nie wiem, czy da się w jakikolwiek sposób tego nałogu uniknąć. Takie czasy.

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

Colorblind  

Wysłany: 2008-04-13, 02:52   

sis napisał/a:
Ale ściemniasz ;p
hmm, to chyba nawet na takiej zasadzie działa - osoba uzależniona nie chce się przyznać do swojego nałogu, ale jeśli chodzi o mnie ^^ to umiem sobie wyobrazić życie bez internetu, umiem<a przynajmniej tak sobie powtarzam ;p >, tyle, ze pytam po co? Skoro lubię, sprawia mi to nieodzowną przyjemność, to czemu miałabym rezygnować dobrowolnie z niego? ;p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

Katharsis  

Wysłany: 2008-04-13, 17:27   
   Polecający: Lewiatan

Tak tylko dodam, ze wg anonimowej ankiety przeprowadzanej przeze mnie... co drugi forumowicz twierdzi, ze jest uzalezniony od internetu, co czwarty, ze rowniez od for.

charon  

Wysłany: 2008-04-13, 17:44   
   Polecający: Colorblind

Ja jestem, ale co zrobić?

Ja mam problem, z którym na przykład studentki filologii nie muszą tak bardzo walczyć. Wynika on z takiego, a nie innego kierunku studiów. Większość materiałów jest w formie elektronicznej. Ponadto pisanie projektów także odbywa się na komputerze. Zatem nie mogę siąść z książką kilka metrów od komputera, co by bardzo pomogło oderwać się na dłuższy czas.

W wolnym czasie niestety mam niewiele alternatyw dla siedzenia przed komputerem. Często jest tego czasu za mało, by gdzieś wyjść.

Colorek napisał/a:
to umiem sobie wyobrazić życie bez internetu

To to i ja umiem. Nawet miałem wiele razy tak, ze przez dobre kilka dni do 2 tygodni żyłem bez komputera i w ogóle za nim nie tęskniłem. Na przykład, gdy się gdzieś wyjeżdża i spędza czas na czymś zupełnie innym, z dala od domu. Szczególnie, jeśli towarzystwo jest miłe.

Colorek napisał/a:
Skoro lubię, sprawia mi to nieodzowną przyjemność, to czemu miałabym rezygnować dobrowolnie z niego?

Ja z racji studiów zrezygnować nie mogę, ale też nie chcę tego robić.
W walce z uzależnieniem może pomóc urozmaicenie sobie wolnego czasu. Niestety wiele form wypoczynku wymaga większej jego ilości.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Alergia? https://zyrtec.pl/ i problem z głowy.

Colorblind  

Wysłany: 2008-04-13, 18:19   

charon napisał/a:
a mam problem, z którym na przykład studentki filologii nie muszą tak bardzo walczyć.
Ty przynajmniej możesz się jakoś usprawiedliwić, i powiedzieć, że uzależnienie wynikło przez kierunek studiów ;p a ja cóż na kierunek zbytnio niczego nie mogę zgonić, jedynie co muszę robić komputerowo to przepisać swoją pracę ;p
charon napisał/a:
gdy się gdzieś wyjeżdża i spędza czas na czymś zupełnie innym, z dala od domu. Szczególnie, jeśli towarzystwo jest miłe.
właśnie dlatego wyjazdy chociażby w góry, czy nad jezioro bez możliwości dostępu do kompa, netu są genialne, chociaż spotkałam też takowe osoby wśród swoich znajomych, które bez laptopa swojego nigdzie się nie ruszą^^ ha, to jest dopiero uzależnienie, mi tam w górach komp, net niepotrzebny, wystarczy komórka xD czyli nie jest ze mną tak całkowicie najgorzej ;]

Odpowiedz do tematu