• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:59

czy w Polsce powinna być legalizacja?
tak
63%
 63%  [ 98 ]
nie
36%
 36%  [ 57 ]
Głosowań: 155
Wszystkich Głosów: 155

Autor Wiadomość

Katharsis  

Wysłany: 2011-10-30, 12:00   
   Polecający: Lewiatan

e tam Holandia. Czechy! Tam nawet LSD i heroina są legalne.

Kerosine napisał/a:
Fakt faktem, że od zwykłej "trawki" dużo łatwiej jest przejść do narkotyków już z tzw. prawdziwego zdarzenia.

troszczysz się o zdrowie innych, czy własne? Pozwalamy społeczeństwu brać o wiele gorsze narkotyki od trawy, pozwalamy im na paranoje. Jesteśmy krajem znanym z ekstremalnego picia i fanatycznego podejścia do religii... something's wrong.
Po 50 latach od legalizacji inne narkotyki nie byłyby tak pociągające, bo marihuana miałaby status podobny do tego, jak ma dzisiaj alkohol albo fajki - byłyby normalne, a reszta zabroniona. Pojawiałyby się głosy "chcemy legalizacji amfetaminy", "chcemy legalizacji szałwii" itp., porównania między zabronionymi narkotykami a alkoholem.

ja nie palę, ale nie wiem jak potoczy się moje życie, więc nie chciałbym mieć ograniczonych możliwości. To najważniejszy argument dlaczego jestem za legalizacją.

Legalizacja musi być połączona z informowaniem o prawdziwych ryzykach narkotyków. W szkole. A gdy uczniowie staną się politykami to zalegalizują inne narkotyki.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-10-30, 15:08   

Ostatnimi czasy, me poglądy uległy metamorfozie na skutek przemyśleń, tych płytki i tych bardziej dogłębnych. I chociaż nadal nie zajarałem ni razu to obecnie porzuciłem bycie bojownikiem o zakaz legalizacji i mam na tę legalizację wyebane. Czytaj: a niech legalizują w cholerę, nie przeszkadza to dla mnie.

strongboss 

Wysłany: 2011-11-02, 15:19   

skoro alkohol i papierosy sa legalne no to jakim prawe zabrania sie palic trawke ;/

gajuś  

Wysłany: 2011-11-13, 18:47   

Martina, twój komentarz, że kolega by sie truł jest absurdalny i debilny, nie masz zielonego pojecia o tej roślinie, tacy ludzie sie nie powinni wypowiadac na takie tematy. Tak samo jak swietej pamieci Jarek Kaczynski, jezeli chodzi o jego wypowiedzi na temat marihuany, to to byl idiota, istny idiota. Przede wszystkim, czysta, naturalna trawa to nie żadne gówno chemiczne, nakrapiane ch** wie czym, tylko DOBRY STAF !! Jest bardziej akuteczna niz aspiryna,ma aspekty przeciwbólowe, od wieków była używana m medycynie, aż w końcu została zakazana i uznana za narkotyk przez wszechwiedzących niewolników babilonu ... takich jak np. użytkowniczka naszego forum Martina.. Prosze ludzie, nie wypowiadajcie sie na tematy na które nie macie nic do powiedzenia bo przez takich ludzi Polska ma spaczony obraz wizerunku Marihuany ..

[ Dodano: 2011-11-13, 18:48 ]
Właśnie, legalizuja takie gówno jak LSD i HERA, a nie chca legalizacji zdrowego ziółka ..

Katharsis  

Wysłany: 2011-11-13, 18:50   
   Polecający: Lewiatan

elatha 

Wysłany: 2011-12-28, 19:46   

Jak najbardziej za legalizacją. Mój organizm i mogę zażywać to na co mam ochotę, nikt nie ma prawa karać mnie za to, że lubię sobie coś zapalić.

HeadShot  

Wysłany: 2012-02-08, 08:38   

gajuś napisał/a:
Właśnie, legalizuja takie gówno jak LSD i HERA, a nie chca legalizacji zdrowego ziółka ..

Za stawianie w jednym rzedzie LSD i heroiny (sic) powinno sie rozstrzeliwywac na miejscu. A to 'ziolko' wcale nie jest takie zdrowe wbrew powszechnym opiniom elo jaraczy. Sam od czasu do czasu lubie zapalic, ale wiem jakie to moze niesc konsekwencje w perspektywie nalogowego zazywania i nie pieprze takich glupot.

Legalizacja niet, depenalizacja (wszystkiego) jak najbardziej tak.

Szukam Rebaten. Znasz ją ? Daj mi znać.
www: https://www.getinfleet.pl...ng-zwrotny.html

xdiego77  

Tytuł: Faggot, right?

Wysłany: 2012-06-04, 23:49   

Zanim zacznę, proszę tylko, żeby znowu jakiś zakompleksiony gejuch nie komentował mojego posta '13 latek, przecież on nic o życiu nie wie', bo to aż głowa boli od takich postów.

Cytat:
Fakt faktem, że od zwykłej "trawki" dużo łatwiej jest przejść do narkotyków już z tzw. prawdziwego zdarzenia.

Nie, to nie jest fakt. To jest plotka. Kolejna ślepa plotka która uwodzi 70 letnie mohery które jak to już kiedyś pewien mądry człowiek skomentował "zapomniały całkiem, jak w młodości łykały legalną fetę za aptek".
Marihuana jest super, wiadomo zią nie, ale nie oszukujmy się, szkodzi, może nie tak jak papierosy, kokaina, alkohol, czy pfuj wie co, ale szkodzi, szczególnie jeśli chodzi o pamięć. Flashbacków nie oczekujcie, jeżeli "ćpacie" :cool:

Skomentuję to tak: nikt mi nie będzie zabraniać jarania, a szczególnie Wy, zakłamani alkoholicy, wredni hipokryci i Ci którzy komentują to jako "uzależnienie" sami będąc w nałogu. :spi:

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-06-05, 00:02   

w ogóle to śmiać mi się chce, jak pomyślę, jak bardzo kiedyś byłam przeciwna. w ciągu kilku lat moje poglądy obróciły się całkowicie, hyhy.

za legalizacją, albo przynajmniej za zniesieniem kar za posiadanie niewielkich ilości na własny użytek, jeśli sprzedawanie tego legalnie w sklepach jak w Holandii nie wchodzi w grę. w Czechach jest to rozwiązane dość logicznie, można posiadać, nie można sprzedawać i kupować. ale jak ktoś ma ochotę trzymać krzaczek w domu to nikt mu tego nie zabrania.

szkoda stawiać "ziomków" w jednym rzędzie ze złodziejami i mordercami i wsadzać za kratki.

Starrk  

Wysłany: 2012-06-05, 00:10   

Marichułana to okropny narkotyk i powinna być zabroniona, bo sprowadza młodzież na manowce i odciąga ich od nauki i prawdziwej dobrej zabawy bez używek. Powinni ucinać ręce złodzieją i wsadzadź do więźienia na dożywocie nawet za 0,0000001 grama posiadanego.

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2012-06-05, 10:13   
   Polecający: google

Starrk napisał/a:
Marichułana to okropny narkotyk i powinna być zabroniona, bo sprowadza młodzież na manowce i odciąga ich od nauki i prawdziwej dobrej zabawy bez używek. Powinni ucinać ręce złodzieją i wsadzadź do więźienia na dożywocie nawet za 0,0000001 grama posiadanego.

ty jesteś studentem nudnym więc co ty możesz wiedzieć o dobrej zabawie i kopceniu staffu , lepiej weź i creepój laski w bibliotece albo szukaj instancji na mnożenie niemocy

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-06-05, 12:55   

xdiego77 napisał/a:
Cytat:

Nie, to nie jest fakt. To jest plotka. Kolejna ślepa plotka która uwodzi 70 letnie mohery które jak to już kiedyś pewien mądry człowiek skomentował "zapomniały całkiem, jak w młodości łykały legalną fetę za aptek".

Oj, niejeden narkoman, któremu szczęśliwie udało się wyjść z nałogu lub wciąż leży na jego dnie miałby na ten temat troszkę inne zdanie opowiadając o swych początkach ^^

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

es-cs_wuv  

Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2012-06-05, 13:48   
   Polecający: google

ile razy ktoś piszę mądrego posta w tym temacie , jakiś ćpun na świecie zwija się ze śmiechu po skopceniu traffffką :rotfl:

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Starrk  

Wysłany: 2012-06-05, 14:45   

es-cs_wuv napisał/a:
ty jesteś studentem nudnym więc co ty możesz wiedzieć o dobrej zabawie i kopceniu staffu , lepiej weź i creepój laski w bibliotece albo szukaj instancji na mnożenie niemocy
Człowieniu, ja to w bibliotece kartki wyrywam z naukowej literatury żeby skun był mądry. Palę wiedzę po prostu.

Mr.Szaman  

Wysłany: 2012-06-05, 15:17   

To, że trawa może być początkiem pójścia głębiej - i tak i nie. To wszystko zależy od człowieka i jego nastawienia. Niektórzy ludzie palić ją będą przez dwadzieścia lat i nadal nie będą potrzebowali pójścia gdzieś dalej w karalnym procederze. Dla innych zaś to jest "faza" która bawi i cieszy, ale w pewnym momencie słabnie. Jeśli ktoś pali tylko po to żeby się "upierdolić" to prędzej czy później weźmie coś mocniejszego.
W tym co pisze nie chodzi rzecz jasna o jakąś filozofie rasta czy coś tylko o zdrowy rozsądek.
To tak jak z alkoholem. Jeśli ktoś pije ze zdrowym podejściem to ma nikłe szanse, żeby zostać alkoholikiem. Jeśli ktoś chleje codziennie to prędzej czy później nim zostanie.
Tak samo jest w tym przypadku. Jeśli ktoś pali z wymienionych wcześniej powodów to prędzej czy później przepadnie.
Marihuana wbrew poglądów ciemnogrodu nie jest wcieleniem zła. Nie uzależnia ani tym bardziej się jej nie wstrzykuje.
Można by wręcz powiedzieć, że naturalna ( nie mówimy tu przecież o chemikach i innych wstretnych sprawach które ryją mózgi niewinnej młodzieży) ma dużo więcej pozytywnych aspektów niż alkohol czy papierosy. To powszechnie wiadomo więc nie będe się dalej rozpisywał. Jakie ma właściwości lecznicze każdy może sobie przeczytać na niezliczonych stronach poświęconych temu tematowi.
Legalizacja? Nie wiem sam, kliknąłem tak, ale tylko z uwagi na to, że bardziej cieszyłbym się ze zwykłej niekaralności za posiadanie na własny użytek. Możliwość posadzenia sobie krzaczka czy dwóch też by mnie bardzo ucieszyła.
Całkowita legalizacja w tym kraju szybko nie nastąpi. Raz -> Jakich w większości wyborów ściągają nasi święci i czyści politycy wiadomo więc raczej nie odważą się na ten krok.
Dwa -> Mafia której istnienia niektórzy pewnie się domyślają straciiłaby na tym wiele. Kto razem z nimi - to już kwestia waszego kreatywnego myślenia.
A co do niekaralności za małe ilości -> Niby już jest, ale jak to działa każdy wie. Policja i tak sobie nabija bo to tylko od dobrego lub złego dnia prokuratora zależy jak nasza przygoda z wymiarem prawa się potoczy jeśli zostaniemy złapani.
Gdyby po prostu nie łapali i nie przetrzepywali a jak już to po prostu spisywali i tyle -> to mi wystarczy.
Ten kraj jednak nie jest jeszcze na to gotowy. Mentalność polskiej policji i większości polaków też średnio na to pozwala.
Trzeba czekać aż stare pokolenie wymrze a do władczego koryta dopchają się ludzie " z naszego pokolenia". Wtedy coś się zmieni.
I tak będe szczęśliwy mogąc nawet na starość usiąść sobie na werandzie i zapalić lek przeciwko jaskrze.
Przydałaby się jakaś ogólna kampania ze znanymi mądrymi głowami, którzy pokazaliby mery z punktu widzenia medycznego, a nie stereotypów i tłoczonych w ciemnote haseł.
Nie wiem czy czasem nie zagubiłem jakiś wątków, które chciałem napisać, ale myśle, że jako uzasadnienie to wystarczy.

Ps. A to dodam jeszcze, że skoro w tym kraju mamy demokracje to tylko odemnie powinno zależeć czy będe palił czy nie, a prawo nie powinno się do tego mieszać. Skoro z założenia jestem człowiekiem wolnym to czemu ktoś mnie przetrzepuje i nazywa ćpunem?
Nikomu tym krzywdy nie robie. Nie bije po tym ludzi, nie kradne, nie gwałce i nie czynie aktów wandalizmu.
Ostatnio zmieniony przez Mr.Szaman 2012-06-05, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu